ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

В області готуються розпочати тестування населення на антитіла до коронавірусу

Здоров'я 3056
В області понад 20 лабораторій готові проводити ІФА-тестування
В області понад 20 лабораторій готові проводити ІФА-тестування. Фото: ілюстративне з 168.am

Безкоштовним воно буде не для усіх.

На Хмельниччині готуються розпочати тестування людей на антитіла до коронавірусу. Цей додатковий механізм тестування методом імуноферментного аналізу (ІФА) використовуватимуть паралельно з тестами полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). ІФА-тестування дозволяє подивитися на наявність антитіл в організмі людини та дізнатися, чи особа вже хворіла на коронавірус. Коли та кому робитимуть такі дослідження, а головне за чий кошт – розповів учора, 25 травня, під час онлайн брифінгу перший заступник голови Хмельницької ОДА Роман Примуш.

«Наразі ми вже маємо повну картину щодо наявності лабораторій для проведення ІФА-тестувань. Їх в області понад 20. Єдине питання – забезпечення тест-системами. Саме над їх закупівлею ми зараз працюємо, щоб мати в запасі достатню кількість та запустити це ІФА-тестування. На жаль, в Україні закупити їх зараз проблематично», - каже Роман Примуш.

Він зазначає, що за допомогою такого тестування проводитимуть моніторингові дослідження медиків, працівників Національної поліції, мобільних бригад, екстреної медичної допомоги, контактних з хворими на коронавірус осіб…

Разом з тим ПЛР-тестування, яке більш точне на початкових стадіях захворювання, залишать для підозр, пневмоній, контролю одужання. Тобто тих досліджень, які потребують високої точності.

До теми: «Іде все до того, що і цим коронавірусом ми всі будемо хворіти», - головний санітарний лікар області.

«Закупівля цих тестів в першу чергу буде здійснюватися за рахунок коштів обласного бюджету, які виділені для протидії COVID-19. Тож якщо ІФА-тести будуть проводитися в рамках обов’язкового тестування, то для людей вони будуть безкоштовними. В той же час, якщо особа не підлягатиме обов’язковому тестуванню, то вона може пройти його з власної ініціативи, звернувшись до будь-якої лабораторії, яка може надавати платні послуги», - пояснив Роман Примуш.

Якою буде вартість одного ІФА-тесту – поки не відомо. Але Роман Примуш зазначає, що одна тест-система на 96 досліджень коштує в залежності від виробника близько 4 тисяч гривень.

Читайте також: Людей, контактних з хворими на COVID-19, тестуватимуть по-новому.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую