ye-logo.v1.2
2 Грудня, 2020

У Хмельницькій дитячій лікарні з’явилося нове обладнання за два мільйони гривень

Здоров'я 1434

Придбаний апарат призначений для проведення оперативних втручань.

У Хмельницьку міську дитячу лікарню закупили електронно-оптичний перетворювач, або ж С-дугу. Придбання нового обладнання обійшлося у два мільйони гривень. Кошти на нього виділили з міського бюджету. Як розповідають лікарі, подібну апаратуру очікували давно.

«Електронно-оптичний перетворювач – це рентгенівський апарат, який за допомогою променя відносно невеликої потужності, дає можливість робити знімки під час операції. Ми зможемо проводити ряд оперативних втручань безпосередньо під контролем самого апарату і стежити на моніторі за ходом операції. Це значно покращує якість нашої роботи і скорочує тривалість операції, - розповідає завідувач ортопедо-травматологічного відділення Сергій Гузенко. - До сьогодні, на жаль, складалася ситуація, коли лікар виходить з операційної і не має стовідсоткової впевненості в якості виконаної роботи. Сьогодні цей апарат надає нам таку впевненість. Сучасне обладнання, яке ми дуже очікували. Воно наближує нас до європейських стандартів».

Як говорять медики, електронно-оптичний перетворювач скоротить тривалість операцій і покращить якість надання ортопедо-травматологічної допомоги. Окрім лікарів-травматологів, апаратом зможуть користуватися урологи. Аналогій придбаній С-дузі в Хмельницькому немає.

За словами начальника Управління охорони здоров’я міської ради Бориса Ткача, подібне обладнання є лише в міській лікарні. Однак там апарат значно старішої модифікації і був отриманий за рахунок гуманітарної допомоги.

Завдяки придбаному апарату підвищитсья якість роботи лікарів.
Апарат коштує два мільйони гривень.
Придбаний апарат призначений для проведення оперативних втручань.

«Придбаний апарат в дитячу лікарню абсолютно новий. Вартує два мільйони гривень. Виробник - Італія, однак японські комплектуючі. Також цього року ми плануємо закупити в дитячу лікарню ендоскопічну апаратуру. Незабаром прибуде бронхоскоп з відеофіксацією, - говорить Борис Ткач. – Також за програмою COVID-19 очікуємо апарати ШВЛ, пульсоксиметри, інфузійні насоси. Кошти виділені, проведена передоплата. Обладнання закупляє міська лікарня, а потім ми розподілимо між закладами».

Читайте також: Лабораторія Хмельницького перинатального центру готова робити ПЛР-тести на коронавірус.

«Це дуже цінне і довгоочікуване для нас обладнання. Якщо порівнювати оперативне втручання у дорослої людини з операційним полем маленької дитини, то ви розумієте, наскільки чітким, точним, досконалим має бути обладнання. Щоб ми покладалися не тільки на уміння, майстерність наших хірургів і їх інтуїцію. Адже якщо вона буде підкріплена сучасним обладнанням, то це буде той рівень, якого ми прагнемо», - зазначила головна лікарка дитячої лікарні Наталія Зимак-Закутня.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую