ye-logo.v1.2

Від різкої зміни діяльності можна заробити болі у спині і навіть знепритомніти

Здоров'я 4812

Особливо обережними варто бути людям з різними хронічними захворюваннями — насамперед, серцево-судинними, хворобами суглобів, хребта.

З травня починається активний сезон дач, городів та садків. Люди, які, здебільшого, проводять свій час в офісі за комп'ютером чи письмовим столом, змінюють звичні клавіатуру, ручку та папери на лопати, сапи та тачки. Звісно, фізична праця на свіжому повітрі корисна для здоров'я. Але — тільки при помірних навантаженнях. Особливо обережними варто бути людям з різними хронічними захворюваннями — насамперед, серцево-судинними, хворобами суглобів, хребта.

З хворим серцем краще від городу відмовитися

Про те, що помірні фізичні навантаження корисні для здоров'я, відомо усім. Однак не потрібно ототожнювати їх з роботою на городі чи дачі. Корисні фізичні навантаження — це ходьба, плавання, заняття у спортивному залі. А праця з лопатою чи сапкою не принесе користі здоров'ю, а тим, хто має серцево-судинні захворювання, взагаі шкідлива. Адже коли ви тривалий час проводити, нахилившись, то підвищується внутрішньочеревний тиск, що спричиняє погіршення роботи серця. Ще гірше для серця ви зробите, якщо працюватимете навпочіпки. Головний лікар обласного кардіологічного диспансеру Ігор Салабай радить людям з хворим серцем взагалі відмовитися від городів та дач. Якщо ж це неможливо, то працювати потрібно недовго і тільки зранку — до 10 години та ввечері — після 17-ої. І краще не нахилятися чи присідати, а сісти на низеньку лавочку. «Якщо під час роботи чи фізичного навантаження у вас виникли: сильна задуха, запаморочення, виражена слабкість або пітливість, дискомфорт або біль в грудях, руці, шиї чи спині, нерівномірне серцебиття, негайно припиніть роботу чи заняття спортом та зверніться до лікаря», - каже Ігор Олегович.

Навчіться гармонійно поєднувати працю і відпочинок

Справді, щоб бути щасливими, ми маємо отримувати задоволення від результативної праці. «Фізична робота - на користь кожній здоровій людині, - каже Теофілія Гречко, завідуюча 2-м неврологічним відділенням Хмельницької міської лікарні. - А от для людини зі слабким здоров'ям фізичні навантаження варто обмежувати. Тим, хто страждає на захворювання хребта, варто впродовж року робити зарядку. Щоденне виконання вправ відтреновує м'язи, і це під час фізичної роботи допоможе зменшити навантаження на хребет. До того ж, тренована людина здатна до тривалішого виконання різноманітних робіт без погіршення здоров'я. Тому моя рекомендація: не плутайте зарядку з фізичною роботою. Якщо хочете отримувати задоволення від роботи на своїй дачі чи городі, робіть щоденний комплекс вправ».

Особливу увагу на своє здоров'я Теофілія Пилипівна радить звернути людям з патологією судин та судинними захворюваннями. Їм протипоказана робота з тривалим фізичним навантаженнями та робота на сонці. Тому таким людям краще виходити на город рано-вранці чи увечері. Голову обов'язково треба покривати хустинкою чи одягати панамку.

«Після фізичної роботи часто виникають болі в м'язах, поперековій ділянці, - кажн Теофілія Гречко. - Їх можна розтерти зігріваючими мазями. А от «розслаблятися» в гарячій ванні небажано, оскільки болі можуть стати тривалішими. Також варто пам'ятати, що літнім людям дозволені фізичні навантаження лише тоді, коли вони добре себе почувають. І головне правило: не намагайтеся усі справи зробити за один день. Навчіться гармонійно поєднувати працю і відпочинок».

Отруєння краще попередити

Найнебезпечніші засоби, які застосовують на дачних ділянках, городники - це препарати для боротьби зі шкідниками. Саме вони найчастіше призводять до отруєння. Тому під час обробки городу «хімією» варто бути дуже обережним. Проводьте її коли немає вітру. Найкраще вранці - о 6-7 годині або ввечері після 19.00. У цей час доби, зазвичай, нижча температура (вдень вона підвищується, що підсилює випар отрути). Одяг має закривати всі частини тіла, голову обов'язково треба закрити хусткою. Пам'ятайте - отрутохімікати легко проникають через шкіру. Також використовуйте індивідуальні засоби захисту - гумові господарські або хірургічні рукавички, респіратор чи чотиришарову марлеву пов'язку.

Найнебезпечніший спосіб обробки - використання відра з розчином та віника. Ідеальний варіант - ранцевий обприскувач, який дозволяє бути навіддалі 1,5-2 метрів від місця обробки. Дотримуйтеся режиму обприскування: дерева обробляйте зверху вниз, а під час обробки кущів та винограду - відходьте спиною, щоб не потрапляти в зону тільки що оброблених рослин.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую