ye-logo.v1.2

Магніт притягує здоров'я

Здоров'я 9532

Магнітотерапія покращує кровообіг у «хворому місці»

Ми продовжуємо знайомити вас  з  немедикаментозними  методами лікування. Й хоч вони не вважаються основними, але значно полегшують стан хворого, допомагають при різних недугах, а у поєднанні з іншими методами – навіть зцілюють. Нині піде мова про магнітотерапію.
Мабуть, кожен в дитинстві бавився магнітиками. Так цікаво було спостерігати, як ці маленькі «іграшки» прилипають одне до одного, тягнуться до виробів із заліза. Виявляється, магніти так само тягнуться до хворого місця на тілі людини, допомагаючи йому швидше одужати. Вперше магнітолікування почали застосовувати у Древньому Китаї. Магнітні камені тоді рекомендували використовувати для корекції у тілі внутрішньої енергії «ци», або «живої сили». Цариця Єгипту Клеопатра носила при собі магнітний амулет, щоб надовго зберегти молодість та красу.
Здавна відомо, що магнітне поле діє на різні системи організму, найперше – покращує кровообіг у тому місці, де є патологічні зміни. А метод лікування з допомогою постійних магнітних полів називається магнітотерапією.  Завдяки їй: покращується живлення тканин, зникають набряки, стихають запальні процеси, покращуються захисні функції організму і навіть відступає інфекція.
Магнітотерапія  допомагає при захворюваннях:
– периферичної  нервової системи (невралгії, поліневриті, неврозах, нейроцир- куляторній дистонії, яка проходить за гі- пертонічним чи змішаним типом);
– судин  (синдром Рейно, атеросклероз, тромбофлебіт, хвороби судин нижніх кінцівок);
– опорно -рухового апарату (остеохондроз, різноманітні хвороби хребта, суглобів);
– бронхіальній  астмі та хронічному бронхіті.

Магніт «не дружить» з гіпотонією
Як  і будь-який метод лікування, магнітотерапія корисна не всім. Насамперед, її не застосовують при індивідуальній непереносимості. Крім того,  магніт шкідливий при:
• ішемічній  хворобі серця у ІІІ-ІV стадіях;
• стенокардії;
• наявності  кардіостимулятора;
• психічних  розладах.
Обережно  слід використовувати  магнітотерапію людям, які  мають понижений тиск (гіпотонію), адже лікування магнітом знижує артеріальний тиск.
Однак, неправильно думати: потримав магніт на хворому місці і завтра забудеш про біль та проблеми. Насправді лише магніт хворобу не вилікує, все має бути у комплексі.  Спільно з магнітами використовують, зазвичай, електро- та світлолі- кування, масаж. Можливо, потрібні будуть й інші методи – все залежить від захворювання, його складності.

Магнітними прикрасами захоплюватися не варто
Браслети, сережки, кулони... Журнали і каталоги деяких торговельних фірм пропонують різноманітні прикраси з магні- тами. «Гарно, модно, і для здоров'я корисно», – повідомляє реклама.  Але лікарі стверджують, що, може, це й модно, а от щодо користі... потрібно замислитися. Адже ми вже говорили про протипокази до застосування магнітів.  Якщо ви стра- ждаєте пониженим тиском, то постійне носіння браслетів, оздоблених магнітами (саме на зап'ястку містяться точки, які відповідають за артеріальний тиск),  може знизити тиск до критичних значень і ви навіть можете знепритомніти. Та й незрозуміло, наскільки  професійно виконаний браслет. Тому обов'язково ознайомтеся з  інструкцією. Якщо ж її немає, а виробники розповідають про магніти та їхню лікувальну дію, краще  не носіть пос- тійно таких прикрас. А якщо реклама ка- же, що прикраса має  корисну для всіх лікувальну дію, – це перша ознака того, що  потрібно замислитися, чи  купувати прикрасу.

Консультант – головний рефлексотерапевт області, лікар-невролог Віктор СОБЧУК.

Коментарі:

Юля 17.09.2010 16:20

Дуже цікава стаття!!! Пізнавальна!!! Автору подяка!!!! ))))

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую