ye-logo.v1.2

Протизаплідні пігулки та побічні ефекти: розвінчуємо міфи з гінекологом

Здоров'я 5909
Hавіть попри дослідження існує велика кількість міфів щодо побічних ефектів таких препаратів
Hавіть попри дослідження існує велика кількість міфів щодо побічних ефектів таких препаратів. Фото: ілюстративне pixabay.com

Чи можливі набір ваги, оволосіння та безпліддя після прийому гормональних контрацептивів.

На думку лікарів гінекологів, комбіновані оральні контрацептиви є безпечним та ефективним засобом проти незапланованої вагітності. Але навіть попри дослідження існує велика кількість міфів щодо побічних ефектів таких препаратів. Завідувачка Хмельницького обласного центру планування сім'ї, лікар акушер-гінеколог Ольга Пухлякова розповіла сайту «Є» про поширенні упередження стосовно оральних контрацептивів.

- Розкажіть, будь ласка, від протизаплідних пігулок набирають вагу?

- Такі препарати лікар призначає індивідуально для кожної жінки. Для цього потрібно попередньо пройти обстеження, огляд та здати аналізи. Якщо все зробити правильно, то ймовірність набору ваги становить близько 1 відсотка. І така ситуація є поправною. Після переривання прийому пігулок, зазвичай, все стає на свої місця.

- Кажуть, що у жінки, яка приймає гормональну контрацепцію, починається надмірне оволосіння, скажімо, ростуть вуса

- Такий міф взагалі є безпідставним. Адже оральні контрацептиви лікарі призначають саме зі зворотною метою – такі препарати запобігають патологічному оволосінню. Вони знижують надмірний рівень андрогенів у жінок, який викликає ріст волосся у таких зонах як верхня губа, грудна клітка, внутрішня поверхня стегон, спина та живіт. А допомагають боротися з жирністю шкіри обличчя та волосся.

- Чи правда, що гормональні контрацептиви шкодять здоров’ю?

- Насправді, ситуація абсолютно протилежна. Їх призначають для лікування кісти, міоми та ендометріозу, які часто заважають жінкам завагітніти. Існує близько сотні видів протизаплідних пігулок, і в залежності від організму жінки підбирається найбільш підходящий препарат, який не зашкодить, а допоможе відкорегувати гормональний баланс.

- Чи можливо завагітніти приймаючи таблетки?

- Індекс Перля (число незапланованих вагітностей протягом одного року у 100 жінок) показує, що шанс завагітніти під час прийому гормональних контрацептивів дуже низький. Він складає менше одного відсотка. Вийнятки можливі лише тоді, коли у жінки особлива ферментна система. Проте завагітніти можна при порушеному графіку прийому таблеток. Наприклад, жінка могла пропустити таблетку, або у неї виникла блювота, і через це гормони не засвоїлись. Також є низка антибіотиків, під час прийому яких знижується дія контрацептиву. Тому в таких випадках варто радитись з лікарем.

Читайте також: Чи варто приймати вітаміни та імуностимулятори, щоб зміцнити імунітет

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую