ye-logo.v1.2

Поради, які допоможуть відновити сили у разі вимушеної нестачі сну

Здоров'я 3196
Внаслідок тривалої відсутності сну в людини порушуються пам
Внаслідок тривалої відсутності сну в людини порушуються пам'ять і концентрація, можливі галюцинації. Фото: ілюстративне freepik.com

Навіть у складних умовах варто шукати найменші можливості для відновлення сил.

Дорослій людині для нормального функціювання необхідно сім-вісім годин безперервного сну. Якщо цю потребу не задовольнити, у в крові зросте рівень гормонів стресу. Внаслідок цього на людину очікуватимуть підвищення тиску та проблеми зі здоров’ям. Однак в умовах війни, зокрема через постійну загрозу обстрілів, багато українців залишаються позбавленими сну. Однак є кілька важливих порад, які у такому разі допоможуть відновити сили. Їх навела кандидатка психологічних наук, психотерапевтка Наталія Портницька у телеграм-каналі «Психологічна підтримка».

За її словами, внаслідок тривалої нестачі сну в людини порушуються пам’ять і концентрація. В крайньому разі — можуть виникати галюцинації. Як наслідок людина, втрачає можливість приймати виважені рішення та контролювати свої емоції. Тож може робити необачні вчинки й нехтувати власною безпекою або ж навпаки — панікувати й боятися вигаданих загроз.

Саме тому навіть у складних умовах варто шукати найменші можливості для відновлення сил. Тож для задоволення потреби у сні ви можете скористатися кількома порадами.

Чергування. Якщо ви мусите слідкувати за сигналами тривоги, встановіть чергування. Наприклад, по дві-три години. Тоді в усіх буде можливість кількагодинного сну без перерв.
Зміщення графіку. У випадках посилення повітряних тривог у нічний час, для збереження сил використовуйте будь-яку можливість поспати вдень.

Сон у сховищі. Якщо щоночі мусите спускатися у сховище або при сигналі тривоги переходити у найбільш безпечне місце (коридор, ванна), облаштуйте мінімальний простір для сну (каримат, спальник тощо). Зберегти відновлювальні ефекти сну можна навіть при частих нічних пробудженнях, якщо відновити сон протягом 15 хвилин після вимушеного прокидання.

Корисний будь-який сон. Спробуйте дрімати 15-20 хвилин, спираюсь об стіну або спинку стільчика.

Засинання у складних умовах. Для цього використовуйте техніки цілеспрямованого розслаблення. Навмисно розслабте м’язи обличчя, потім опустіть і розслабте плечі, руки, ноги і м’язи тулуба. Спробуйте полинути думками у спокійне безпечне місце або уявити небо/річку чи себе у зручному гамаку.

До теми: Як подолати безсоння: корисні поради, які допоможуть виспатися

До теми: Важко, але треба працювати: як зосередитися на роботі під час війни

Читайте також: Перехід на літній час 2022 – переводимо годинники на годину вперед

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую