ye-logo.v1.2

Молочниця: як перемогти підступний кандидоз

Здоров'я 32962 3
Ольга ПУХЛЯКОВА, акушер-гінеколог, завідувач обласного Центру планування сім’ї.
Ольга ПУХЛЯКОВА, акушер-гінеколог, завідувач обласного Центру планування сім’ї.. Фото: Євгенія Дорофєєва

До неприємного захворювання можуть призвести проблеми з імунітетом, тісний одяг та неякісна білизна

Багато жінок вважають молочницю абсолютно банальною хворобою, а реклама сучасних лікарських препаратів взагалі наче звільняє нас від необхідності йти до гінеколога. Жінки з телеекрана самі собі ставлять діагноз і призначають курс лікування. «Одна таблетка - і молочниці як не бувало!» - пліткують вони за чашкою чаю. Але якщо у вас коли-небудь була молочниця або ви страждаєте від неї зараз, то знаєте, скільки незручностей і дискомфорту приносить це захворювання, а обрані самостійно пігулки не приносять бажаного результату. То, може, варто позбутися молочниці раз і назавжди?

За статистикою, серед кожних чотирьох жінок троє хворіли на молочницю щонайменше раз. І у всьому винні дріжджові гриби роду Candid, які до певного часу тихо-мирно живуть в жіночих статевих органах і ніяк себе не проявляють. Втім, однозначної відповіді на питання, чому молочниця (чи кандидоз) одних обходить стороною, а іншим допікає знов і знов, немає. Але помічено, що грибкова інфекція найчастіше вражає жінок з ослабленою імунною системою, порушеннями нормальної бактеріальної флори і гормонального фону.

Лікарі стверджують, що іноді можна позаздрити заповзятості жінок, які безрезультатно лікують молочницю роками. І радять: не варто витрачати сили дарма, а одразу звернутися до лікаря за обстеженням, оскільки регулярні рецидиви можуть бути ознакою серйозних захворювань. Адже, корінь неприємностей – якраз в ослабленні імунітету, а кандидоз – тільки його зовнішній прояв. Тому, одночасно з лікуванням молочниці, треба шукати і усувати причину імунодефіциту. Без цього кандидоз з’являтиметься знову і знову.

Стринги та синтетика сприяють грибковій інфекції

У молочниці є одна особливість, що відрізняє її від інших інфекцій статевих шляхів: вона може виникнути в будь-якому віці - і у дівчаток, і у старших жінок. І не залежно від того, чи є в жінки статеве життя, чи немає. Серед основних симптомів - вагінальний свербіж, подразнення, відчуття дискомфорту, “сирні” виділення зі статевих органів. Що саме стало причиною виникнення молочниці, лікар визначає у кожному конкретному випадку. Однак, можна виділити низку факторів, які часто призводять до розвитку кандидозу.

Ослаблений імунітет. Важке захворювання або застосування ліків, які пригнічують імунну систему, призводять до зниження імунітету людини й розвитку кандидозу.
Застосування антибіотиків. Потужні антибіотики широкого спектру дії вбивають як шкідливі бактерії, так і корисні. В результаті такої терапії бактеріальних інфекцій у людини, як правило, порушується баланс між бактеріями й грибками, що і призводить до розвитку кандидозу.
Діабет. При діабеті підвищується рівень цукру в крові та сечі. Це призводить до збільшення цукру у вагінальній рідині, зменшення кислотності середовища, що сприяє розвитку кандидозу.
Тісний одяг та білизна із синтетики. Якщо жінка носить тісний одяг та неякісну білизну, в складках шкіри підвищуються температура і вологість, яка сприяє розвитку грибків.
Інфекція з кишечника. Грибок часто знаходиться в кишечнику. Тому через недотримання норм гігієни він може легко потрапити в піхву й стати причиною захворювання. Носіння стрингів якраз цьому сприяє.
Інфекція при статевому акті. Молочниця - не венеричне захворювання. Чи передається це захворювання статевим шляхом - питання спірне. Якщо після курсу лікування молочниця з’являється знову, є сенс пролікуватися і жінці, і чоловікові.

Самолікування викликає стійкість грибків до ліків

Оскільки молочницю викликає грибок, то для її лікування застосовують протигрибкові препарати. Але чому ж, скориставшись розрекламованим засобом, більшість жінок знову і знову стикаються з кандидозом? Зовсім не тому, що препарати неефективні. Причин кілька. По-перше, для кожної жінки необхідно підібрати відповідні препарати та термін лікування, а по-друге, у мазку лікар зможе виявити будь-яке інше супутнє захворювання. А якщо лікування ведеться безладно (тобто, самолікування «від випадку до випадку»), то з часом виробляється стійкість цих грибків до ліків. Медики ж дотримуються правил комплексного лікування молочниці, що дозволяє впоратися і з випадками хронічної форми захворювання.

Під час лікування молочниці також рекомендується дотримуватися певних правил харчування й повністю виключити вживання спиртних напоїв. В цей час краще не вживати продукти, котрі містять дріжджі (булочки, білий хліб), оскільки вони провокують розмноження кандидів, а також різні сири (особливо з благородною цвіллю) і свіжу капусту. Доведеться відмовитися і від солоденького: надлишок глюкози сприяє розмноженню цього грибка. Зате потрібно у великих кількостях поїдати кисломолочні продукти, котрі містять живі лактобактерії. Налягайте на йогурт, кефір, ацидофілін. Це сприятиме усуненню дисбактеріозу кишківника, що також допоможе позбутися молочниці.

Методи профілактики молочниці

1. Користуйтеся нижньою білизною з бавовни, намагайтеся носити досить вільний одяг, щоб він забезпечував вентиляцію і дихання тіла.
2. Уникайте надмірного використання ароматизованих тампонів, прокладок, добавок для ванн і вагінальних дезодорантів. Їх ароматичні речовини можуть порушити ніжну слизову оболонку піхви і сприяти розвитку інфекції.
3. Не використовуйте тампони й прокладки довше визначеного терміну.
4. При статевому акті користуйтеся презервативом. Його застосування не тільки захистить вас від СНІДу, але й від грибкової інфекції.

Наш консультант – Ольга ПУХЛЯКОВА, акушер-гінеколог, завідувач обласного Центру планування сім’ї.

Коментарі:

МРТ КТ Хмельницький 18.05.2017 22:11

https://xn----ttbeqkc.xn--j1amh/likari/ginekolog гінеколог Ультрадіагностика 0671200165 або 654065

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую