ye-logo.v1.2

Скажіть хандрі: «Ні!»

Здоров'я 2149

Її відчували усі, навіть переконані оптимісти.

 Хандра – як вірус, як хвороба, яка не має ні вікових, ні гендерних, ні будь-яких інших обмежень. Психологи в усьому звинувачують осінь: сонячний день коротшає і організму не вистачає сонячного тепла. У відповідь на це він починає активно синтезувати гормон меланін, який і провокує депресивний стан. Але вихід є! Головне, не затягнути із лікуванням, аби не перетворити відсутність настрою на життєву норму. Будьте певні, хандра – це лише поодинокий момент життя, який незабаром минеться. Бо життя, як не крутіть, непередбачувана смугаста «штука», і на зміну негараздам неодмінно прийдуть успіх та веселість.
А те, що зараз «так погано» – лише прискорить цей момент!

Нове  оточення  –  нові  емоції
«Не «кисніть» вдома – підіть десь розвійтеся», – в один голос радять психологи. Гайніть до приятеля у інший мікрорайон міста, чи навідайте троюрідну бабусю у селі: нове оточення, нові враження, нові люди, нова атмосфера – все це на користь.

І тільки не треба себе жаліти. Ця стара, «затерта» фраза: «Мене ніхто у світі не розуміє!», не повинна нагадувати про себе. Якщо не маєте родичів у селі й друзів у іншому мікрорайоні міста, то підіть погуляйте парком. І досхочу порелаксуйте, шарудячи осіннім листям.

Зміна зовнішності та гардеробу
А після парку – одразу у перукарню! Змініть зачіску чи «освіжіть» свою стрижку, якщо перше рішення – занадто кардинальне. Кажуть, хороший перукар виводить з депресії за 20 хвилин. А ще, твердять, що у кінчиках волосся затримується багато негативу, тому знаючі люди рекомендують хоча б раз на місять їх обстригати.

Якщо залишилися гроші – пройдіться по магазинах. Обов’язково купіть собі щось новеньке.

Робіть  добро  і  підсумовуйте  досягнення
«Якщо вам підкладають лимон – зробіть собі з нього лимонад!» – цитує славетного Дейла Карнегі психолог міського центру соціальної допомоги молоді при Управлінні у справах сім’ї та молоді міської ради Наталія Корольова і додає: «Не займайтеся самознищенням, адже здоров’я не відновлюється».

Пані Наталя радить, для початку, проблеми проаналізувати. Адже, причиною більшості депресій, зазвичай, є робота. Тому, спробуйте знайти професію до душі. Якщо ненависне місце роботи залишити немає можливості, – змініть своє ставлення до нього. Думайте про спокій, здоров’я і надію. Думки, як відомо, матеріальні… Привчіть себе рахувати усі свої досягнення і не зважайте на неприємності. «Робіть добро іншим і воно повернеться до вас бумерангом», – каже психолог.

Переглядайте  фотки  та  ліпіть  із  пластиліну
Згадайте про свої захоплення та хобі. Можна перебрати колекцію улюблених монет (дисків) і, вкотре, запишатися, який спритний колекціонер – їхній власник! Або переглянути домашній фотоальбом. Зазвичай, на світлинах закарбовані найкращі моменти життя. Гарні були часи... А будуть ще кращі!

«Займайтесь тим, що приносить задоволення, – рекомендує психолог служби цілодобової психологічної допомоги «Телефон довіри» Олена Стриленко, – і обов’язково прислухайтеся до свого внутрішнього стану. До речі, часті депресії потребують втручання спеціаліста. І не потрібно цього боятися чи соромитися.  Іноді вистачає години-півтори відвертої розмови з людиною, аби вивести її з пригніченого стану».

За словами Олени, дуже корисною проти сезонної хандри є арт-терапія – лікування малюнком, музикою і пластиліном. Вона розкриває про-блеми людини, викриваючи те, чого вона не наважується розповісти. Крім того, будь-яка творчість завжди приносить позитив!

Коментарі:

ТЗ 14.10.2010 10:31

читатель, читайте уважніше: "...причиною більшості депресій, зазвичай, є робота. Тому, спробуйте знайти професію до душ".

Влада 14.10.2010 10:23

Але ж Ви шановний "читач" прочитали ці "бредні"...

читатель 12.10.2010 00:33

Мое мнение таково: хандра и депрессия - оправдание для лентяев. Займите себя работой под завязку, и не читайте подобные бредни.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую