ye-logo.v1.2

Опіки після лазерної епіляції: що робити На правах реклами

Здоров'я 1407
Кількість та періодичність сеансів визначається індивідуально, залежно від особливостей клієнта.
Кількість та періодичність сеансів визначається індивідуально, залежно від особливостей клієнта.. Фото: epilaser.com.ua

Лазерна епіляція сьогодні є досить затребуваною та популярною естетичною послугою. Вона дає можливість досить швидко, безболісно і надовго позбутися небажаної волосистості. Але, незважаючи на свої переваги, існує реальний ризик отримати опіки від лазерної епіляції.

У цій статті ми разом із експертами салону Epilaser.com.ua розберемося, що робити у такому разі.

Особливості процедури

Вона передбачає поступове видалення волосся за допомогою спеціально створеного пристрою. Його принцип роботи полягає в генерації лазерного променя, що впливає на волосяне коріння, проникаючи крізь глибокі шкірні шари. Поглинання апаратного світла меланіном, що міститься у волосках, перетворює енергію світла на тепло, що викликає руйнування волосяної цибулини. Такий процес має високу вибірковість, не пошкоджуючи навколишні тканини.

Як правило, для повного позбавлення небажаного волосся необхідно пройти курс з 10 повторень з проміжками 1-2 місяці. Оскільки лазер впливає на волоски в анагеновій фазі активного зростання. 

Причини опіків від лазерної епіляції

Основною причиною є порушення правил виконання процедури та ігнорування протипоказань до її проведення. Також це ускладнення розвивається при зверненні до сумнівних майстрів. Адже важливо, щоб лазерну епіляцію виконував досвідчений косметолог на сучасній апаратурі. Майстер повинен мати медичну освіту, знання в галузі анатомії, фізіології людини, розуміння принципу дії методики і вміти поводитися з високотехнологічним обладнанням.

До групи ризику входять клієнти з татуюваннями, множинними невусами, родимими плямами. Такі елементи потрібно ретельно закривати або зафарбовувати білим олівцем перед проведенням епіляції, оскільки вони містять багато пігменту, що підвищує ймовірність опіку. Ще впливає – свіжа засмага, підвищена світлочутливість, прийом фотосенсибілізуючих ліків (антибіотики з фторхінолонами, тетрациклінами).

Як виглядають опіки після лазерної епіляції

Їх поділяють за рівнем тяжкості:

  •  I ступінь (легкий). На шкірі з'являється гіпермія, набряклість, відзначається почуття поколювання, печіння, помірного болю. За формою червоні смуги та плями нагадують головку маніпули апарату. Через пару днів гіперемовані ділянки починають набувати коричневого відтінку, що нагадує засмагу. У деяких випадках утворюється тонка скоринка, яка самостійно відпадає. Шкірна поверхня зазвичай не викликає занепокоєння і поступово набуває свого стандартного вигляду без формування рубців, якщо дотримуватися основних запобіжних заходів.
  •  II ступінь (істотний). Такі опіки торкаються зовнішнього та нижнього шару епідерми. Крім почервоніння та набряку, утворюються бульбашки, заповнені рідиною з вираженим больовим синдромом. Залежно від специфіки загоєння, іноді залишаються рубці. Для успішного відновлення рекомендується звернутись до медиків.

Ступінь термоушкодження варіюється від потужності лазерного впливу і типу технології апаратури, що застосовується. Гібридний трихвильовий 3D гібрид вважається найбезпечнішим пристроєм для лазерної епіляції. Цього вдалося досягти завдяки унікальній генерації хвиль завдовжки від 750 до 1070 нанометрів. Що дозволило автоматично підбирати потрібну хвилю для підвищення точності. Якщо при застосуванні гібрида виникнуть пошкодження, то вони поверхневі і загоюються без наслідків. На відміну від Александритових, Діодних та Неодимових установок, здатних залишати глибокі термічні ушкодження.

Що робити при опіках після лазерної епіляції

Методи лікування залежать від рівня вираженості клінічних симптомів. При легкому ураженні епідермісу радять прикладати холодні компреси. Це зменшить набряклість, полегшить дискомфорт. Лікар може порекомендувати гель з Aloe Vera, оскільки його протизапальні властивості допомагають заспокоїти шкіру. У ряді випадків косметолог призначає пантенол, різні мазі з регенеруючим ефектом. До остаточного відновлення не можна рану піддавати тепловому або механічному впливу.

Серйозні опіки потребують застосування місцевих та системних симптоматичних медичних препаратів. Призначаються мазі, гелі або спреї з антимікробними, регенеруючими, знеболюючими властивостями. Використовуються спеціальні протиопікові пов'язки, просочені антисептичними та анестезуючими речовинами.

Запам'ятайте! Призначення ліків навіть при простому опіку повинен проводити виключно лікар! Неправильне лікування призводить до запалення, збільшення площі пошкодженої поверхні, поширення інфекції, утворення рубців.

Рекомендації

Щоб звести до мінімуму можливість отримання опіку від епіляції, треба звертатися до професійних лазеротерапевтів. Також дуже важливо:

  • Повідомити лікаря-косметолога про всі обмеження, захворювання, прийму лікарських засобів, татуювання, дерматологічні креми, що використовуються в зоні майбутньої лазерної обробки.
  • 5-16 днів (визначається технологією обладнання) до і після епіляції відмовитися від автозасмаги, засмаги на сонці, походу в солярій. А виходячи надвір одягати одяг закритого формату, використовувати сонцезахисний крем SPF-50+.
  • Напередодні походу в салон не робити пілінг, відмовитися від косметики, що містить спирт.

Не соромтеся запитувати лазеротерапевта, якщо незрозумілі будь-які моменти.

Чи можна йти на епіляцію після опіку лазером

Так, люди, які здобули не вдалий досвід, можуть пройти нові сеанси, але тільки після повного загоєння тканин. Тривалість процесу регенерації залежить від масштабу ураження та анатомо-фізіологічних властивостей організму.

Найкращий спосіб дізнатися, чи можна робити лазерну епіляцію – попросити кваліфікованого лікаря-косметолога оцінити стан шкіри. Він проведе огляд, виключить можливі протипоказання та підкаже відповідний тип лазера з урахуванням клінічної ситуації.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую