Гаряча тема:
- Війна
Хмельницький обласний МСЕК функціонуватиме до кінця року, далі – впровадять новий механізм
Реформа стартує 1 січня 2025 року.
На сесії Хмельницької облради, яка відбулась 11 грудня, ухвалили рішення про ліквідацію комунального закладу охорони здоров'я «Хмельницький обласний центр медико-соціальної експертизи». Рішення підтримали 48 із 52 присутніх депутатів, пише Суспільне.
Ліквідація комунального медичного закладу відбудеться у рамках загальної реформи МСЕКів в Україні.
До 31 грудня 2024 року процес надання інвалідності й етапи його проходження залишаються чинними. А 1 січня 2025 року замість МСЕКів впровадять нову систему оцінювання. Як заявили у Міністерстві охорони здоров'я, більшість процесів будуть спрощеними та цифровізованими.
Як працюватиме нова система: пояснення МОЗ
З 1 січня 2025 року документи для людей з безстроковим статусом інвалідності залишатимуться чинними. Для людей з інвалідністю, чий повторний огляд припадає на час впровадження нової системи, строки повторного огляду продовжать на 6 місяців. Усі документи, виплати, пільги, соціальні послуги та відстрочки зберігаються.
Шлях, який потрібно буде пройти пацієнту:
- Підготовка справи. Профільний спеціаліст, який веде пацієнта, за наявності достатньої інформації про його важке захворювання, створює електронне направлення. Його надсилає до експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування в лікувальному закладі, який обере пацієнт. Історію хвороби та результати обстежень також передають у відцифрованому форматі. При цьому висновок лікарсько-консультаційної комісії не потрібен.
- Перевірка документів. У лікарні адміністратор команд перевіряє повноту інформації. Профіль справи та команда лікарів, які проводитимуть оцінювання, визначаються автоматично. За потреби адміністратор може повернути справу на доопрацювання із зазначенням причини та коментаря.
- Справа ставиться в електронну чергу. Пацієнт отримує електронний лист з датою, часом, місцем та типом засідання. Про склад лікарів, які проводитимуть оцінювання, інформація залишається закритою.
- День оцінювання. На цьому етапі команді лікарів відкривається доступ до документів пацієнта. Відбувається розгляд. За необхідності лікарі команди під час оцінювання можуть визначити потреби у додаткових обстеженнях та самі виписати електронне направлення. Але відправити на дообстеження можуть один раз.
- Документи – виключно в електронному форматі. Це стосується і справи, і протокола, в якому фіксується рішення про встановлення інвалідності
- Колегіальне рішення. По кожному пункту відповідного рішення фіксується позиція кожного лікаря та спільне рішення. Документи підписуються електронними підписами кожного члена команди.
За умови незгоди пацієнта з рішенням експертної команди, він може подати оскарження. Перегляд відбувається в електронному вигляді. Передбачено також присутність представника пацієнта та відеозапис засідання.
Медзаклади Хмельницької області: де працюватимуть команди лікарів
За словами першого заступника голови Хмельницької обласної ради Володимира Гончарука, функції ліквідованого МСЕКу переберуть на себе 5 обласних комунальних закладів охорони здоров'я. Будуть наділені відповідними повноваженнями також заклади на базі територіальних громад.
«Щодо обласних комунальних закладів, то це 5 спеціалізованих закладів. Це і Протипухлинний, Серцево-судинний, Хмельницька обласна лікарня, Центр психічного здоров'я в Скаржинцях і ще один. Тобто, на базі яких буде створено. Решта — на базі територіальних громад», - зазначив він.
Читайте також: Мандат депутата Хмельницької облради залишився вакантним: Тетяна Крупа офіційно відкликана, але Копанчук її не замінив
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: