Гаряча тема:
- Війна
На Ізяславщині скажений кіт покусав двох людей

Постраждалі отримують протирабічне лікування.
На території Ізяславської громади двоє людей постраждали від укусів кота. Як повідомляють в Ізяславському відділенні держустанови «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ», у тварини, яка напала на людей, підтвердили сказ. Тепер постраждалі отримують протирабічне лікування.
Нагадаємо, минулого місяця, у листопаді, в Старосинявській територіальній громаді ввели карантині обмеження через сказ, який підтвердили у вовка, що напав на домашніх тварин. Інцидент стався на пасовищі. Саме там вовк напав на домашню худобу та собак, які перебували на полі у трьох кілометрах від села.
Сказ – це гостра вірусна хвороба. До неї сприйнятливі всі теплокровні, в тому числі й людина. Основним джерелом хвороби є бездомні собаки, коти та дикі (лисиці, вовки) тварини.
Зараження сказом відбувається під час укусу, а також через слину хворої тварини, яка потрапляє на пошкоджені ділянки шкіри чи слизові оболонки. В слині вірус з'являється ще за 8-10 діб до появи клінічних ознак хвороби. Тобто будь-який укус твариною може бути потенційно небезпечним і нехтування отриманням кваліфікованої ветеринарної або медичної допомоги може призвести до смерті.
Інкубаційний період (проміжок часу між моментом зараження і появою перших симптомів інфекційного захворювання) може варіюватися від кількох днів до кількох місяців.
При захворюванні на сказ перші симптоми можуть бути неспецифічними: спостерігається млявість, лихоманка, блювота та анорексія. Через декілька днів (іноді тижнів, місяців) ознаки можуть прогресувати до нервових розладів, порушень координації, слабкості та паралічу, утрудненого дихання та ковтання, надмірного слиновиділення, аномальної поведінки, агресивності або самокалічення. Остаточний діагноз ставлять лише після загибелі тварини за допомогою вірусологічних досліджень.
Що робити, якщо вкусила тварина
Тож, якщо вас вкусила домашня, безпритульна чи дика тварина або на тіло потрапила її слина, яка має неадекватну поведінку, місце укусу слід промити великою кількістю води з милом та обробити 70-відсотковим спиртовим розчином настою йоду. Далі негайно звернутися до сімейного лікаря по скерування для надання медичної допомоги лікарем-рабіологом-травматологом.
В жодному випадку не слід вбивати тварину, яка покусала, адже за нею має здійснюватися ветеринарний нагляд. За відсутності тварини, або неможливості проведення нагляду ветеринарного лікаря за твариною, яка покусала, постраждала людина підлягає проведенню курсу антирабічних щеплень. Якщо ж тварина загинула – її відправляють на дослідження.
Читайте також: Красилівська громада отримає понад 90 мільйонів гривень гранту на модернізацію поліклініки
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: