Гаряча тема:
- Війна
Замість МСЕК – експертні команди: як це працює та де розглядатимуть рішення про встановлення інвалідності на Хмельниччині

В області діє 108 мультидисциплінарних команд.
З 1 січня припинили роботу центри медико-соціальної експертизи. Зробили це згідно з законом про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій. Як і в усіх українських медзакладах, тепер на Хмельниччині замість МСЕК працюватимуть спеціальні експертні команди.
За результатами проведеного інспектування, медзаклади області загалом готові до проведення оцінки повсякденного функціонування особи. Про це заявив керівник Департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОВА Андрій Нечипорук.
«В області затверджено мережу з 13 найпотужніших лікарень, утворено 108 команд, проведена передача справ від МСЕК, їх оцифрування, зареєстровані члени експертних бригад», - каже він.
Зі слів Нечипорука, у межах реформи впровадять декілька механізмів, на меті яких буде мінімізація корупційних ризиків. Зокрема, пацієнт зможе оформити звернення до закладу охорони здоров'я через QR-код, а також повідомити директорів медзакладів та директора Департаменту охорони здоров'я про ситуацію, телефонуючи їм на мобільний.
«Також буде запроваджена практика «таємного клієнта» для визначення кризових точок маршруту проведення оцінювання», - додав він.
Що змінилося після впровадження нової системи
За словами начальника Хмельницької ОВА Сергія Тюріна, головний акцент тепер не на групі інвалідності, а на тому, як допомогти людині жити повноцінним життям, працювати, навчатись. Процес став повністю цифровізованим.
Оцінювання можна буде проходити очно, заочно, дистанційно або вдома — залежно від ситуації пацієнта.
«Персональний склад експертних команд залишиться анонімним аж до дня оцінювання. Результат, який міститиме висновок експертної команди і призначення, зокрема і рішення про статус інвалідності, приходить на електронну пошту пацієнта, або можливо отримати у свого лікаря. Цей документ замінює собою довідку МСЕК. Статуси, пільги та соціальні гарантії для осіб з інвалідністю залишаються чинними», - зазначив він.
Як тепер відбувається оформлення інвалідності
За словами Андрія Нечипорука, щоб провести оцінку повсякденного функціонування особи, пацієнт має звернутися до лікаря, який його веде. Той створює електронне направлення та завантажує в електронну систему усі необхідні медичні обстеження. Разом із пацієнтом обирають медзаклад, де будуть здійснювати оцінювання.
«Далі справу передають в електронному вигляді до закладу охорони здоров'я. Адміністратор перевіряє правильність оформлення документів. У межах 30 днів проводять оцінювання. При чому ні лікуючий лікар, ні пацієнт не знає, хто саме з експертів проводитиме оцінку», - пояснив начальник обласного Департаменту охорони здоров'я.
Він також зазначив, що рішення ухвалюють за чотирма напрямками: медичний, соціальний, трудовий та освітній. Пацієнт має право проводити запис та оскаржувати рішення команди з оцінювання.
Де може здійснюватись оцінювання
Як зазначалось раніше, у Хмельницькій області діє 108 мультидисциплінарних команд, які функціонуватимуть у 13 медичних закладах. Серед них:
- КНП "Хмельницька обласна лікарня", м. Хмельницький, вул. Пілотська, 1.
- КНП "Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги", Хмельницький район, с. Скаржинці.
- КНП "Хмельницький обласний фтизіопульмонологічний медичний центр", Хмельницький район, с. Ружичанка, вул. Визволителів, 1.
- КНП "Хмельницький обласний протипухлинний центр", м Хмельницький, вул. Пілотська, 1.
- КНП" Хмельницький обласний серцево-судинний центр", м. Хмельницький, вул. Володимирська, 85.
- КНП "Хмельницька міська лікарня", м. Хмельницький, провул. Проскурівський, 1.
- КП "КНП "Волочиська багатопрофільна лікарня", Хмельницький район, м. Волочиськ, вул. Незалежності, 68.
- КНП "Городоцька міська багатопрофільна лікарня", Хмельницький район, м. Городок, вул. Шевченка, 40.
- КНП "Старокостянтинівська багатопрофільна лікарня", Хмельницька район, м. Старокостянтинів, вул. Захисників України, 47.
- КНП "Дунаєвецька багатопрофільна лікарня", Кам'янець-Подільський район, м. Дунаївці, вул. Соборна, 7.
- КНП "Багатопрофільна центральна районна лікарня" Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради Кам'янець-Подільського району, Кам'янець-Подільський район, с. Мукша Китайгородська, вул. Івана Виговського, 30.
- КП "Славутська міська лікарня ім. Ф. М. Михайлова", Шепетівський район, м. Славута, вул. Ярослава Мудрого, 29г.
- КНП "Шепетівська багатопрофільна лікарня", Шепетівський район, м. Шепетівка, вул. Захисників України, 85.
Читайте також: На Шепетівщині оголосили підозру в хабарництві майстру одного з ліцеїв
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: