ye-logo.v1.2

Показник захворюваності на ГРВІ у Хмельницькій області перевищив епідпоріг

Здоров'я 1083
Перевищення епідемічного порогу вже декілька тижнів спостерігається і у сусідніх регіонах
Перевищення епідемічного порогу вже декілька тижнів спостерігається і у сусідніх регіонах. Фото: Суспільне Київ

На Хмельниччині від початку епідсезону внаслідок ускладнень, спричинених грипом, померла 1 людина, ще 7 — через ускладнення від COVID-19.

За період з 3 до 9 лютого 2025 року у Хмельницькій області на ГРВІ захворіли 8878 осіб. Порівняно з даними за попередній тиждень, захворюваність зросла на 23 відсотки. В області перевищено епідеміологічний поріг. Про це повідомили у Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

За їхньою інформацією, найбільше випадків захворюваності фіксують серед дітей до 17 років. Це 5545 осіб (62,5 %). Найбільше дітей хворіють у віковій категорії від 5 до 14 років.

«Інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ, включно з COVID-19, становить 724,3 на 100 тисяч населення. Це, зокрема, на 13,9 % вище епідемічного порогу для Хмельницької області. Протягом поточного епідсезону — з 30 вересня 2024 року і дотепер на ГРВІ на Хмельниччині перехворіли майже 106 тисяч громадян, що становить 8% від загальної кількості населення регіону», - зазначив головний санітарний лікар Хмельниччини Микола Габрикевич.

Перевищення епідемічного порогу вже декілька тижнів спостерігається і у сусідніх регіонах. Зокрема, у Чернівецькій, Рівненській та Тернопільській областях.

На Хмельниччині від початку епідсезону внаслідок ускладнень, спричинених грипом, померла 1 людина, ще 7 — внаслідок ускладнень від COVID-19. Як зазначають у Центрі, жоден з померлих не був щеплений проти грипу та COVID-19.

Микола Габрикевич радить дотримуватись заходів профілактики. Зокрема:

  • уникати місць масового перебування людей;
  • одягати одноразові маски, які необхідно змінювати через кожні чотири години;
  • дотримуватися етикету кашлю та чхання;
  • вести здоровий спосіб життя та здорово харчуватися;
  • часто мити руки або обробляти їх антисептиком.

«За перших симптомів (підвищення температури, нежить, кашель, біль у горлі тощо) негайно звертайтеся за медичною допомогою до сімейного лікаря чи найближчої амбулаторії. Пам'ятайте, що найбільш дієвим методом профілактики ГРВІ є щеплення проти грипу та COVID-19. Їх можна проводити впродовж усього епідсезону, в тому числі — і при підвищенні рівня захворюваності на респіраторні інфекції», - наголосив головний санітарний лікар Хмельниччини.

Читайте також: У Хмельницькому виявили склади з контрафактними електронними сигаретами

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую