ye-logo.v1.2

За п'ять років захворюваність на туберкульоз зменшилася на 19 відсотків

Здоров'я 2789
Фото: З архіву редакції

В Хмельницькій області підбили підсумки виконання програми протидії захворюванню на туберкульоз, котра реалізовувалася з 2007 до 2011 року

Чого чекали

“Основними завданнями програми визначалися: зниження захворюваності та смертності від туберкульозу, своєчасне виявлення і лікування хворих, надання соціальних послуг хворим тощо, - розповідає заступник начальника обласного управління охорони здоров'я Тетяна Косовська. - До виконання програми, окрім медиків, залучили органи місцевого самоврядування, працівників ветеринарної медицини, Департаменту з питань виконання покарань, Міністерства внутрішніх справ та надзвичайних ситуацій, засоби масової інформації, громадські організації, товариства Червоного Хреста. Передбачуваний кошторис програми склав близько 82 мільйонів гривень, 40 мільйонів з них мали виділити з обласного бюджету”. Передбачалося, що реалізація програми дозволить зменшити захворюваність на туберкульоз на п'ять відсотків.

Що зробили

Насамперед – структура протитуберкульозних закладів зазнала суттєвих змін. “На початку 90-х років в області існувала розгалужена мережа протитуберкульозних закладів і відділень у районах, - зазначає Тетяна Косовська. - Сьогодні в галузі охорони здоров'я йде мова про централізацію надання спеціалізованої допомоги. І тепер в області діє чотири лікувальні заклади: обласний протитуберкульозний диспансер на 325 ліжок, дві лікарні – в Голозубинцях Дунаєвецького району (на 100 ліжок), Славуті (55) та Хмельницький міський протитуберкульозний диспансер. Також у нас працюють два обласні дитячі санаторії – у Кам'янці-Подільському та Маліївцях Дунаєвецького району. Це – основна мережа. Крім того, в районах працюють спеціалізовані протитуберкульозні кабінети, а при них – 110 ліжок денного стаціонару. “Остаточні підсумки фінансування програми ми ще не підбили, - повідомив головний лікар обласного протитуберкульозного диспансера Сергій Василенко. - Але перевиконання очевидне, адже лише з обласного бюджету за п'ять років на боротьбу з туберкульозом виділено 77 мільйонів 219 тисяч гривень (при плані у 40 мільйонів). Разом з тим, ми переосмислили деякі плани. Спершу в кожен район хотіли купити флюоромобіль. Однак, переконалися, що це недоцільно, адже один флюоромобіль може обслуговувати два-три райони. Ми планували створити референс-лабораторію третього рівня, і зробили, на це виділили більше 600 тисяч гривень, а за рахунок міжнародних фондів оснастили найновішою апаратурою. Тепер ми можемо протягом кількох днів виявити мікобактерії туберкульозу. І я з гордістю хочу повідомити про те, що за результатами незалежного тестування наша лабораторія посіла одне з перших місць в державі. І нам довірили проводити незалежний контроль якості по усій Західній Україні. Позитивним є те, що ми створили цивілізовані умови перебування для хворих північного регіону Хмельниччини. На реконструкцію та обладнання Славутської лікарні виділено 10 мільйонів гривень. Багато коштів витратили на рентгенологічну апаратуру, на ремонт і реконструкцію приміщень. Торік вперше за історію закладу облтубдиспансеру виділили два мільйони триста тисяч гривень. Ми змогли виконати чимало ремонтних робіт. А ще – відкрили ліжка для примусового лікування. Великий крок назустріч медицині зробило керівництво обласного центру - збудували новий міський протитуберкульозний диспансер. Головною метою нашої програми було зниження захворюваності і смертності від туберкульозу. І план ми перевиконали! Замість п'яти відсотків заворюваність знизилася на 19 відсотків. Якщо п'ять років тому показник захворюваності був 64 особи на 100 тисяч населення, то цього року – 52. Смертність зменшилася вдвічі”.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую