ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Часник допомагає при застуді, але може зашкодити при хворобах шлунка

Здоров'я 4461

Ви запитали, ми знайшли відповідь

“Часто для профілактики та лікування грипу та застудних захворювань рекомендують вживати побільше часнику та цибулі. Чи можна це робити хворим зі шлунково-кишковими та серцево-судинними проблемами”.

“Людям, які страждають шлунково-кишковими захворюваннями (особливо – виразкою шлунка, загостренням гастродоуденіту, панкреатитом), ми не рекомендуємо захоплюватися таким лікуванням, - каже завідуюча гастроентерологічним відділенням Хмельницької міської лікарні Людмила Белінська. - І часник, і цибуля виділяють речовини, які негативно впливають на шлунково-кишковий тракт. Але при хворобах кишківника, дисбактеріозі часник і цибуля, навпаки, корисні. Особливо, якщо проблеми з кишківником виникли після прийому антибіотиків”. А здоровим людям часник і цибулю можна вживати без обмежень. Щоправда, лікарі радять вживати часникову настоянку, яку можна купити в аптеці. Немає протипоказів щодо вживання часнику та цибулі і для хворих на серцево-судинні недуги. Єдине, від чого застерігає головний лікар обласного кардіодиспансеру, - це не їсти часник та цибулю на ніч та натщесерце.

“Чи можуть лікарі дати групу інвалідності людині, якщо на руці немає великого пальця?”

Як пояснюють в обласній медико-соціальній експертній комісії (МСЕК), просто потрібно з'ясувати причину відсутності пальця й те, які наслідки це тягне за собою. Для цього людина, насамперед, має звернутися до лікаря-травматолога у поліклініку за місцем проживання.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую