ye-logo.v1.2

Туберкульоз може вражати всі органи та системи

Здоров'я 3352

Туберкульоз все частіше вкладає на лікарняні ліжка людей із благополучним соціальним статусом - у них діагностують позалегеневу форму цього захворювання. 90% населення земної кулі обов'язково стикається з туберкульозною інфекцією ще в ранньому дитинстві.

Адже світ, в який приходить новонароджений, аж ніяк не стерильний. Але в людському організмі є ціла низка захисних механізмів, які пригнічують інфекції. Разом із тим у легенях утворюється так званий первинний комплекс. Він може ніколи не дати про себе знати. Але як тільки з'являються сприятливі умови (перш за все, це зниження імунітету), відбувається активація первинного комплексу. З нього виходить мікобактерія, струмом лімфи або крові розноситься по всьому організму й починає розмножуватися в тканинах якого-небудь органа. Позалегеневий туберкульоз не загрожує лише волоссю і нігтям. Найчастіше виникає туберкульоз кісткової і м'язової систем, на другому місці - урогенітальний, на третьому — туберкульоз очей, на четвертому - лімфовузлів, на п'ятому - всіх інших органів.

Як запідозрити та лікувати позалегеневу форму туберкульозу?
Підступність позалегеневого туберкульозу полягає в тому, що у нього немає специфічних ознак - він маскується під звичайні хвороби. Наприклад, запалення сечостатевої системи або артрит. При цьому легені ніяк не турбують: немає ні кашлю, ні мокротиння. Тому запідозрити розвиток цієї хвороби одразу не можна. Але одна суттєва зачіпка, все ж таки, є - людина не може одужати, незважаючи на те, що пройшла повний курс лікування того чи іншого захворювання. Якщо лікар грамотний, він відправить вас на дообстеження до спеціалізованого туберкульозного центру. Але якщо з таким вам не пощастило, не тягніть і вирушайте туди самі. Ваш елементарний ревматизм, який не лікують навіть дорогі антибіотики, може виявитися туберкульозом суглобів! При лікуванні позалегеневих форм туберкульозу медики все частіше вдаються до хірургічного методу. Так зменшується ймовірність рецидивів: немає вогнища - немає проблеми. Лікування займає мінімум півроку. Якщо ж з'явилися ускладнення, тоді довше. Важливо не зволікати з походом у тубцентр. Адже якщо вилікувати туберкульоз якогось органу на ранній стадії, то він буде працювати, як і колись, і навпаки.

Група ризику
До групи ризику можна віднести людей, які проживають в екологічно неблагополучних регіонах; ВІЛ-інфікованих, а також всіх, хто страждає тими чи іншими хронічними захворюваннями. Оскільки нескінченна боротьба організму за здоров'я вимотує імунну систему, а вона - найпотужніший ворог туберкульозу. Найкращий захист - її зміцнення. Для цього необхідні: повноцінний сон (не менше 8 годин), збалансоване харчування (різноманітне й вітамінізоване), регулярні заняття спортом (біг, плавання, зарядка), щоденні прогулянки на свіжому повітрі (не менше 40 хвилин), загартовування (обливання холодною водою, контрастний душ). Якщо ж у вас є хронічні захворювання, то потрібно вчасно й систематично проходити відповідні курси лікування. Без цих заходів жодні «диво-пігулки» не зроблять імунітет сильним. Особливий ворог імунітету — стреси. Тому реагуйте на неприємності з холодною головою. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую