ye-logo.v1.2

Цвітемо, але не пахнемо!

Здоров'я 5838
Фото: Євгеній ДОРОФЄЄВ

Кому не допомагають дезодоранти, розповідає головний лікар обласного шкірно-венерологічного диспансеру Олег Каденко.

У боротьбі з неприємним запахом у хід найперше йдуть дезодоранти та антиперспіранти, але якщо в людини гіпергідроз, тобто посилене потовиділення, — цього виявляється недостатньо. Близько півлітра поту виділяє людина на добу при кімнатній температурі. В спеку, особливо при фізичних навантаженнях, ми пітніємо вдесятеро сильніше. Коли пітливість має насторожувати, розповідає головний лікар обласного шкірно-венерологічного диспансеру, доктор медичних наук і заслужений лікар України Олег Каденко.
- Олеже Анатолійовичу, скажіть, «гіпергідроз» - це хвороба чи косметична проблема?
- Це не хвороба, а, швидше, стан чи синдром, який погіршує якість життя. На жаль, у нас переважна більшість людей не звертає уваги на серйозніші проблеми. І даремно, адже всі зміни в організмі можуть бути ознаками якихось збоїв важливих органів та систем. Стосовно ж гіпергідрозу, то він при однакових проявах може мати різні причини або чинники, які його викликають. До прикладу, його може спровокувати зміна гормонального фону (інколи в період менопаузи), хронічні та важкі захворювання. Підвищене виділення поту може також бути ознакою бронхо-легеневих чи ендокринних захворювань. Тому я хотів би наголосити: якщо в людини є якась проблема, то визначити, важлива вона, чи ні може лише лікар. Насамперед, слід звернутися до дерматолога або сімейного лікаря — адже підвищена пітливість може бути одним із симптомів інших недуг.
- Посилено пітніють якісь певні ділянки шкіри?
- Так. Передусім, це складки шкіри та западини під пахвами. Та й влітку найчастіше звертають увагу саме на ці ділянки, адже вони є нашою, так би мовити, «демонстраційною зоною». Але буває, що пітніють долоні та стопи ніг. Часто це пов’язано з порушеннями нервової системи людини чи не дотриманням особистої гігієни.
- Дуже різкий «аромат» може свідчити про розвиток грибкових захворювань?
- Безумовно, грибки люблять вологу. Сьогодні переважна більшість нашого населення страждає грибковими захворюваннями стоп та протягом значної частини життя просто не звертає на це уваги. На тлі цього постійного подразнення при відсутності відповідного лікування й дотримання гігієни можуть розвиватися серйозні хронічні захворювання. На ділянках шкіри, які часто пітніють, можуть з’являтися й висипи, лущення, розвинутися екзема. До речі, фірма «Ananta medicare» запропонувала забезпечити 50 пацієнтів одним із кращих препаратів для системного лікування мікозів гладкої шкіри та нігтів безкоштовно на весь курс лікування. Таким чином пацієнти з оніхомікозом та мікозами гладкої шкіри, котрі звернуться після 20 червня отримають безкоштовно ефективний засіб лікування в Хмельницькому обласному шкірно-венерологічному диспансері та в Подільському науково-медичному центрі.
- Посилене потовиділення лікується? Чи можна його позбутися раз і назавжди?
- Гіпергідроз має більше чи менше значення через його сприйняття людиною, звідси й визначається обсяг лікування. До прикладу, якщо людині дуже заважає ця проблема, вона навіть може зважитися на хірургічне втручання. Це коли з певної ділянки видаляються сальні залози та нервові закінчення. Також існують і неоперативні технології. Багато є зовнішніх засобів. У Хмельницькому проти гіпергідрозу застосовують препарати ботулотоксину. Ефект триває декілька місяців, на літо якраз вистачає. Тому гіпергідроз не є якоюсь глобальною проблемою. Боротися з ним можна, і краще це робити, керуючись порадами дерматолога. Застосовуючи лікування медикаментами в комплексі із засобами для догляду за шкірою, завжди можна зарадити цій ситуації.
- Розкажіть про особливості догляду за проблемними ділянками.
- В нас дуже мало людей мають достатні знання та навички по догляду за шкірою. Між іншим, існують спеціальні креми та мило для ніг. До прикладу, знаменита паста Таймурова. Дезодоранти частково камуфлюють неприємний запах. Антиперспіранти призупиняють виділення поту на деякий час. Людям із гіпергідрозом стануть у нагоді різноманітні присипки. Засобів є дуже багато. Крім того, потрібно регулярно приймати душ, доглядати та постійно контролювати стан своїх нігтів та ступнів (це улюблене місце грибків). Дуже важливо мати зручне взуття, яке відповідає розміру: коли стискаються м’які тканини, вони більш схильні до розвитку різних інфекцій та уражень. Має велике значення якість панчіх та шкарпеток. За можливості використовуйте одяг із натуральних тканин, який забезпечує нормальну вентиляцію.
- Чи існують якісь народні засоби проти посиленого виділення поту?
- Гарно себе зарекомендували кора дуба та верби, шкаралупа чи серединка волоського горіха. Їх застосовують у вигляді присипок, ванночок та примочок і спиртових розчинів для протирання шкіри (спирт розводити 1:10, горілку 1:5). Але навіть рецепти народної медицини повинен підбирати та призначати лікар.
- Хто найбільше схильний до гіпергідрозу?
- Найбільше схильні до цього синдрому пацієнти з хронічними та нервовими захворюваннями. Погане харчування, нездоровий спосіб життя, низький рівень санітарної культури, нестриманість у всьому призводять до багатьох недуг, які потім, у тому числі, можуть викликати гіпергідроз.
 

Коментарі:

Ольга Крутенко 27.03.2019 16:37

Народні засоби не завжди допомагають від поту)) Але класно рятують засоби типу драй драй ролл-он. Користуватися зручно, ефект достатньо довгий.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую