ye-logo.v1.2
4 Серпня, 2020

Один сексуальний партнер, чистота і тепло - запорука здорових придатків

Здоров'я 6626 1

Нерідко через надмірну зайнятість, ми не звертаємо уваги навіть на явні симптоми захворювання, що призводить до того, що з часом вони переходять в хронічні.

Проте, деякі захворювання можуть протікати безсимптомно, що не дає змогу вчасно їх діагностувати. Запалення придатків (маткових труб та яєчників) якраз відноситься до таких захворювань і зустрічаються досить часто. І хоча хвороба не загрожує життю жінки, за статистикою кожна п'ята представниця слабкої статі, яка перенесла його, страждає на безпліддя.
Про все, що стосується цього захворювання, розповідає завідуюча гінекологічним відділенням обласної лікарні Наталя Корандо:

- В нормі придатки матки стерильні, але за певних умов туди потрапляють мікроорганізми, які викликають запалення. Зазвичай, це трапляється при недотриманні правил особистої гігієни, але найчастіше захворювання викликають збудники, передані статевим шляхом. Це хламідії, міко-та уреаплазми, а також гонококи, тріхоманади. Потрапивши в статеві шляхи, вони намагаються потрапити в порожнину матки і труби, тобто, в середовище, яке їм підходить найкраще.
Існують деякі фактори ризику виникнення запалення придатків. Це: хірургічне переривання вагітності, введення внутрішньоматкових спіралей, кілька статевих партнерів, переохолодження, перенесені в минулому запальні захворювання жіночих статевих органів.
Якщо вчасно провести лікування, все обійдеться без наслідків. Проте, наші жінки нерідко затягують звернення до лікаря, займаючись самолікуванням. В той же час запалення, якщо його не лікувати, приводить до розвитку щільної сполучної тканини, в результаті чого просвіт труби, діаметр якої не перевищує 1-2 міліметри, заростає цією тканиною, що призводить до непрохідності труби. А це значить, що завагітніти така жінка не зможе.
Правда, якщо труба перекрита не повністю, запліднення яйцеклітини може статися, але доставити зародок в матку така труба буде не в змозі. І в цьому випадку виникає позаматкова вагітність, яка в кращому випадку закінчується видаленням труби. Якщо ж і тут жінка невчасно звернуться до лікаря - все може закінчитися трагічно.
Так само страждає і яєчник. При тривалому запаленні розростається сполучна тканина капсули яєчника, яка настільки товщає, що може не розірватися в момент овуляції фолікула. Яйцеклітина залишається у фолікулі, в результаті виникають дрібнокістозні зміни яєчників, що теж призводить до безпліддя.
Мало того, розростається сполучна тканина внутрішньої оболонки черевної порожнини, і утворюються спайки, які обмежують рух внутрішніх органів. А це теж впливає на можливість завагітніти. Одним словом, виникає безліч перешкод до вагітності, і така форма безпліддя важко піддається лікуванню.
Тому при появі ознак запалення придатків не варто розраховувати, що все мине само собою. До речі, крім безпліддя, запалення придатків може призвести до серйозних ускладнень, як то гнійного абсцесу, який загрожує перитонітом. Саме тому ми рекомендуємо жінкам лікувати запалення вчасно.
Отож, не варто відкладати візит до гінеколога, якщо у вас з’явилися: біль внизу живота (гострий або ниючий), який, зазвичай, посилюються перед або під час менструації, при охолодженні, порушення менструального циклу, виділення з піхви.
Гостре ж запалення придатків нерідко супроводжується підвищенням температури тіла до 39 градусів, нудотою, блювотою.
Якщо жінка із запаленням придатків все ж завагітніє, запальний процес, зазвичай, загострюється, що може призвести до переривання вагітності. І навіть, якщо лікування буде вдалим, воно негативно вплине на плід. На жаль, якщо інфекція викликана мікроорганізмами, що є збудниками венеричних захворювань (сифіліс, гонорея), вагітність, зазвичай, доводиться переривати.
Буває, що зараження відбувається якраз під час вагітності. Це найнебезпечніший варіант, тому що в такому разі інфікується і сам плід.
Саме з цієї причини ми просимо вагітних жінок як мінімум двічі обстежитися на наявність інфекційних захворювань.
А що стосується профілактики, то слід уникати перевтоми, переохолодження, вести здоровий спосіб життя і відповідально ставитися до вибору статевого партнера. А ще - користуватися засобами контрацепції, тому що хірургічне переривання вагітності значно збільшує ризик виникнення захворювання.
І ще одне. Запалення придатків нерідко протікає без виражених симптомів.
Тому навіть якщо вас нічого не турбує, не забувайте відвідувати гінеколога.
 

Коментарі:

МРТ КТ Хмельницький 18.05.2017 22:11

https://xn----ttbeqkc.xn--j1amh/likari/ginekolog гінеколог Ультрадіагностика 0671200165 або 654065

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую