ye-logo.v1.2

Стреси і спадковість можуть стати причиною виникнення полікістозу

Здоров'я 12726
Фото: автора

Полікістоз - доволі підступне захворювання. Уявіть: ще донедавна симпатична, струнка дівчина враз перетворюється на вгодовану тітоньку з прищавим обличчям та сальним волоссям.

Мало того, на її тілі у зовсім непідходящих місцях з’являється волосся, а місячні стають нерегулярними, а то й зовсім зникають. Зазвичай, дівчата в подібних випадках або замикаються в собі, або ж йдуть у спортивний зал та до косметолога. Хоча насправді їм уже давно потрібно було відвідати гінеколога. Адже, швидше за все, така зміна зовнішності викликана захворюванням, яке називається полікістоз яєчників. Проте найстрашніше у цьому не прищі та зайва вага, а те, що жінка, хвора на полікістоз, не може завагітніти.
Про все, що стосується цього захворювання, розповідає завідуюча обласним центром плануванні сім’ї Ольга ПУХЛЯКОВА:

- Полікістоз яєчників - це гормональне захворювання, що призводить до того, що в жіночому організмі не відбувається овуляція (вихід яйцеклітини з яєчника). Зустрічається воно приблизно у 15 відсотків жінок репродуктивного віку. За статистичними даними 73 відсотки жінок, які страждають на безпліддя, мають полікістоз.
Першою ознакою цього захворювання в підлітковому віці може бути відсутність, нерегулярність або ж рясність місячних, однак, зазвичай, про хворобу жінка дізнається у більш зрілому віці, коли у неї виникають проблеми з можливістю завагітніти. Причина в тому, що при полікістозі яєчників в організмі виробляється надлишок андрогену (чоловічого гормону). В результаті - овуляція (вихід яйцеклітини з яєчників) відбувається рідше, ніж мало би бути, або не відбувається взагалі (а це призводить до порушення або припинення менструації). До речі, полікістоз починається в період статевого дозрівання, часто з початком менструації.
Існує й вторинний полікістоз яєчників, який виникає в більш пізньому віці. Причиною його стають хронічні запальні процеси жіночої статевої сфери.
Отож, повторюсь. Вас повинно насторожити, якщо вас турбують:
- порушення менструального циклу або відсутність менструації;
- оволосіння за чоловічим типом: на обличчі, грудях, в паховій ділянці, на спині, руках і ногах;
- вугрі;
- раптове збільшення ваги на 10-15 кілограмів.
У цьому випадку призначають УЗД-дослідження, яке, зазвичай, покаже збільшені яєчники з множинними кістами.
Полікістоз зустрічається у жінок у будь-якому віці. Причинами його виникнення є спадковість (якщо у вас в роду є хворі на цукровий діабет 2-го типу, ожиріння або гіпертонічну хворобу, ризик розвитку цього захворювання збільшується), гормональні порушення, стреси, простудні захворювання.
У деяких жінок і дівчат можуть з'явитися маткові кровотечі, але найсерйознішим наслідком полікістоз яєчників є безпліддя. Крім того, якщо хворобу не лікувати, виникає ризик виникнення раку ендометрію, тіла матки і навіть молочної залози.
Отож, щоб уникнути безпліддя та інших серйозних проблем, варто регулярно проходити огляд у гінеколога. В цьому випадку у вас є всі шанси на швидке лікування і уникнення розвитку безпліддя. Крім того, рання діагностика і лікування полікістозу яєчників допомагає зменшити ризик розвитку важких ускладнень, у тому числі серцевих захворювань і діабету.
Звичайно, важливо вести здоровий спосіб життя: правильно харчуватися, виконувати посильні фізичними навантаження. Ще хочу сказати, що паління негативно впливає на яєчники, особливо в підлітковому віці, коли тільки почалася їх робота. Так само впливає на роботу яєчників і вживання пива у юному віці, коли відбувається гормональна перебудова.
Проте, навіть при здоровому способі життя у жінки може виникнути полікістоз яєчників. І без лікування тут, попри думку прихильників народної медицини, не обійтися. А лікування полікістозу, яке полягає у зниженні рівня чоловічих статевих гормонів, у наш час медикаментозне. Оперативне втручання (методом лапароскопії) застосовується вкрай рідко.
 

Коментарі:

Адміністратор 06.08.2012 12:55

Обласний перинатальний центр, що знаходиться на території обласної лікарні.

Олена 04.08.2012 15:22

А куди ж можна звернутися за лікуванням у м. Хмельницький???

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую