Гаряча тема:
- Війна
Оздоровлюємо мозок, чистимо судини та зміцнюємо память
До тридцяти років наш мозок ще здатний витримати всі удари життя, а далі помітні збої в його роботі. Погана екологія, неправильний спосіб життя і харчування лише прискорюють ці негативні процеси.
З віком мембрани нервових клітин зашлаковуються, всихають і стають непроникними. В результаті порушується процес мислення, знижується швидкість реакції і погіршується пам'ять. Але не слід все це сприймати як неминучість. Існує досить проста, доступна всім програма з оздоровлення мозку, яка дає можливість зберегти гнучкий і ясний розум, гострий інтелект і чудову пам'ять. Вона містить у собі очищення мозку, дихальну гімнастику і фізкультуру, яка спрямована на профілактику атеросклерозу й поліпшення пам'яті. Ця система оздоровлення складається з декількох етапів, тому необхідно дотримуватися послідовності, описаної нижче.
Перший етап - очищення мозку
Очищення крові й судин головного мозку — це найголовніше. Цей пункт особливо актуальний для осіб, які зловживають нікотином, алкоголем або приймають ліки. Для відновлення функцій мозку, щоранку натщесерце приймайте такий напій: у склянці води розчиніть 1 ч. л. соди і лимонного соку. Можна також пити такий фіточай: липовий цвіт, звіробій, листя суниці та смородини, материнка, конюшина, сушені ягоди калини й горобини. До прикладу, по парних днях - вода з лимонним соком і содою, по непарних - чай із трав. Для того, щоб поліпшити роботу головного мозку, медики радять включити в щоденне меню морквину, одну цибулину, зубок часнику, декілька чайних ложок хрону. Крім цього, треба випивати не менше трьох літрів рідини (мінеральна негазована вода, свіжі соки, відвари з трав). Травневий мед, з'їдений вранці натщесерце та ввечері перед сном, дуже корисний для клітин мозку. Крім того, потрібно проводити раз на рік чищення всього організму. В цьому вам допоможуть трав'яні збори (з усіх нижчеописаних зборів, оберіть найприйнятніший для вас):
1. Листя меліси покласти в термос, залити окропом, залишити настоюватися 5 годин. Приймати настій тричі на день по 50 мг до їжі протягом місяця.
2. Натерти на тертці хрін (1 ст. л.) і залити його склянкою сметани. Вживати по 1 ст. л. під час їжі протягом місяця.
3. Приготуйте збір: 4 частини цикорію, 2 частини насіння льону, 4 частини хвоща польового, 5 частин листя шовковиці, 3 частини трави росички, 5 частин безсмертника, 4 частини квітів глоду, 2 частини пустирника, 3 частини кропиви пекучої, все ретельно перемішати. 1 ст. л. цього збору залити 200 мл окропу, дати настоятися 10 хвилин на водяній бані. Вживати по 1/3 склянки тричі на день до їжі протягом місяця.
4. 300 г часнику пропустити через м'ясорубку. Залити 200 мл спирту. Помістити в щільно закриту ємність, зберігати в темному й прохолодному місці. Вживати по 5-15 крапель за 30 хвилин до їжі, розводячи в молоці.
Другий етап - насичення мозку
Завдання другого етапу - наситити організм киснем. Адже всім відомо, що наш головний мозок дуже гостро відчуває його нестачу. Як довели дослідження, коли людина довго перебуває в задушливому приміщенні, то в неї знижуються швидкість і гострота мислення в десятки разів. Але, виконуючи систематично дихальну гімнастику, ви зможете наситити мозок киснем. Виконувати цю гімнастику необхідно в добре провітрюваному приміщенні з нормальною вологістю. Для посилення позитивного ефекту можна додати ароматерапію. Рослини, які стимулюють мозкову діяльність, це: лаврові листки, петрушка, гвоздика, базилік, тархун, кріп, коріандр. А валеріана, конвалія, хміль, лимон, апельсин та троянда - заспокоюють нервову систему й нормалізують роботу мозку.
1. Вправа для стимулювання роботи обох півкуль головного мозку: щодня протягом 10 хвилин треба дихати по черзі то однією то іншою ніздрею (затискаючи одну).
2. Після того, як ви виконаєте першу вправу впродовж цілого тижня, додайте до неї наступну: зробіть вдих, при цьому рахуючи пульс (повинно пройти 8 ударів), потім затримайте дихання, знову ж на 8 ударів. Після цього зробіть видих (теж на 8 ударів), знову затримка дихання на 8 ударів пульсу. Щодня виконуйте цю вправу протягом 10 хвилин. За можливості хоча б раз на тиждень робіть таку зарядку на свіжому повітрі, бажано за містом, протягом 20 хвилин.
Третій етап - фізичні вправи
Після того, як мозок буде очищений і насичений киснем (на це піде два-три місяці), можна переходити до наступного етапу. Виконання фізичних вправ сприяє наповненню капілярів і судин оновленою кров'ю. Велика кількість проведених досліджень довели, що біг, походи на лижах, плавання або просто тривалі прогулянки пішки сприяють максимальному наповненню кров'ю судин головного мозку. До відома, в стані спокою вони наповнюються кров'ю всього на 20%. При відсутності часу зайнятися спортом, рекомендується щодня проходити не менше 3 або 5 км. Крім прогулянок, треба виконувати ще декілька фізичних вправ.
1. Біг на місці (6 хвилин), який плавно переходить на швидкий крок. Кількість кроків повинна бути не менше тисячі.
2. Махи ногами (протягом 7-10 хвилин). Початкове положення ноги на ширині плечей, руки витягнуті вперед, виконуйте мах лівою ногою до правої руки, а потім - правою ногою до лівої руки. Махи виконуються по черзі, при цьому висота підйому ноги зовсім не важлива.
3. Нахили тулуба. Робіть різкі нахили вперед із прямими руками (протягом 2-3 хвилин).
4. Обертання головою. Ця вправа чудово поліпшує мозковий кровообіг (для його виконання потрібна попередня консультація з фахівцем, особливо при поганому зорі, короткозорості, глаукомі або при інших очних хворобах). Початкове положення: ноги на ширині плечей, руки на стегнах. Робіть кругові рухи головою спочатку вправо, потім вліво. Тривалість виконання вправи 5 хвилин.
5. Несинхронні рухи. За результатами досліджень, ця вправа збільшує обсяг пам'яті та швидкість мислення вдвічі. Початкове положення: ноги на ширині плечей, коліна трохи зігнуті, руки підняти вгору. Робіть обертання правою рукою вперед, лівою назад. Виконуйте вправу 5 хвилин, після цього змініть положення рук.
Якщо всі ці вправи виконувати щодня, то вже через місяць очистяться і зміцняться судини, оздоровиться весь організм в цілому.
Підготувала Світлана ЯСЬКОВА.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: