FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
20 Серпня, 2024

Мешканку Деражнянщини ошукали на 169 тисяч гривень

Шахраї продовжують дурити мешканців Хмельниччини, отримуючи доступ до їхніх банківських карток. Фото: Ілюстративне Racool_studio з сайту freepik.com

За добу п'ятеро жителів Хмельницького району звернулися до правоохоронців.

Шахраї продовжують різними способами виманювати гроші з довірливих громадян. То телефонують наче, як представники банку, то «щось продають», а й подекуди, зламавши чиїсь акаунти в соцмережах, просять допомогти.

Минулої доби в Хмельницькому районі щонайменше двоє людей стали жертвами псевдобанкірів. «В обох випадках зловмисники представилися працівниками служби безпеки банку й повідомили, що хтось намагається незаконно списати їхні карткові кошти. Так, 36-річна жителька Деражнянщини, виконуючи вказівки зловмисників, втратила майже 169 000 гривень. А 66-річна жителька Хмельницького переказала на невідомий банківський рахунок понад 14 000 гривень», - повідомили в Хмельницькому районному управлінні поліції.

Звернулася за допомогою до правоохоронців і 38-річна хмельничанка. Вона на одному з сайтів знайшла оголошення про продаж дитячого ліжка. Під час спілкування «продавець» надіслав жінці посилання для оформлення доставки. Воно виявилось шахрайським. Як тільки потерпіла ввела дані банківської картки, з її рахунку зникло майже 43 000 гривень.

«Ще один житель обласного центру став жертвою шахрайської схеми «друг просить у борг». Отримавши в одній із соціальних мереж повідомлення нібито від сестри, в якому та просила про фінансову допомогу, 22-річний потерпілий переказав на вказаний рахунок 8500 гривень. Лише згодом він дізнався, що акаунт родички зламали зловмисники», - прокоментували в поліції.

За усіма зверненнями правоохоронці проводять перевірки. А поки нагадують: перш ніж виконувати будь-які дії, зателефонуйте у банк, родичу або другу й запитайте, яка насправді ситуація. «Та пам'ятайте, що під час здійснення онлайн-покупок не можна переходити за посиланнями від незнайомців. Краще оплачуйте товари у поштовому відділенні, попередньо оглянувши їх», - радять у поліції.

До слова, днями жителька Нетішина натрапила на шахраїв, шукаючи заробіток в інтернеті. Хотіла заробити, а… перерахувала шахрайці майже 25 тисяч гривень зі своєї кредитної картки.

Читайте також: «Товариш» просить грошей: на Кам'янеччині шахраї ошукали жінку