FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
10 Травня, 2024

“Віру. Надію. Любов” треба покрити сусальним золотом

таку ідею висловив Іван Бухал під час звітування чиновників за витрачені на спорудження момументальної скульптури кошти

Отримавши листа від громадського активіста Олеся Вітряного про те, що той планує організувати акцію протесту та вислухати звіт за витрачені п’ять мільйонів гривень, чиновники Хмельницької облдержадміністрації за день до цього хутко зібрали прес-конференцію, аби випередити події та відчитатися перед громадою області. Хоча, як наголошували деякі з них, ані перед паном Вітряним, ані перед іншими партіями вони не мають звітувати. “Ми відзвітуємо на сесії обласної ради та перед громадою області”, - в один голос заявили присутні.
Водночас пролунала інформація про те, що не всі кошти ще витрачено, і з деякими підрядниками ще не розрахувалися, бо ведеться перевірка звітності виконаних робіт. В тому числі не отримали жодної копійки обидва Мазури.
“Тільки після перевірки документації та владнання усіх формальностей ті, кому заборгували, отримають свої кошти, - запевнив керівник благодійного фонду “Щедрість” Михайло Войтюк. - А якщо певні політичні сили чи громадські організації хочуть подискутувати про те, куди пішли кошти, ми готові зробити це, але у прямому ефірі”.
Заступник міського голови Іван Прокопець нагадав, що з бюджетів міста та області було виділено 3 мільйони гривень, по півтора з кожного. А у травні 2009 року був проведений тендер, де переміг ДП “ЛК Металургія” АТ “Завод “Ленінська кузня”. Роботи зі встановлення монументу закінчилися 19 вересня.
Михайло Войтюк, в свою чергу, зазначив, що спеціальний рахунок для збору коштів на спорудження монументальної скульптури відкрили 18 березня 2011 року. Завдяки проведеним п’яти телемарафонам вдалося зібрати два мільйони гривень.
“Проте, з усіх коштів 2,5 мільйони гривень буде повернуто у державний бюджет як ПДВ, а 1,2 мільйони склали нарахування на заробітну плату працівникам, які зводили скульптуру, - додав Іван Бухал. - До слова, до нас має завітати представник ЮНЕСКО для того, щоб зареєструвати скульптуру у каталозі художніх робіт світу. Композиція має пережити зиму, а тоді підприємство, що її виготовило, має п’ятиразово покрити її воском. Вони й, до речі, нестимуть відповідальність за стан “Віри...” протягом десяти років. Звісно, було б непогано покрити монумент сусальним золотом. Але для цього потрібно залучити додаткові кошти”.
В свою чергу присутні журналісти пожартували, що в такому разі потрібно буде виставити цілодобовий наряд “Беркута” для охорони монументу. А це знову ж таки зайві витрати з бюджету.