FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
7 Травня, 2024

Як виникла ідея створення "Сімейної газети"

Видавець Сергій Іщук під час відкриття лавочки на честь ювілею Сімейної газети

Про це розповів видавець медіа-корпорації "Є" Сергій Іщук та редактор "Сімейної газети" Тетяна Яровенко.

"Сімейна газета" відсвяткувала свої перші 15 років на медіа-ринку. Це місце зустрічі людей, які можуть поділитися своєю життєвою історією, долею, радістю чи розчаруваннями. Починати проект було дуже не просто. Він народився на зламі часів у перші дні літа 2000 року. Зазирати у майбутнє наприкінці шалених 90-тих із фінансовими катастрофами та людськими розчаруваннями було, вочевидь, надто ризикованим. Та у всі часи знаходилися сміливці, котрі незважаючи на всі застороги та перешкоди вперто прокладали собі шлях у майбутнє і собі, й іншим.
Про історію створення “Сімейної газети”, її розвиток та визнання розповіли під час інтерв'ю в ефірі радіопередачі “Долі людські” видавець медіа-корпорації “Є” Сергій Іщук та редактор “Сімейної газети” Тетяна Яровенко.
“Згадуючи двотисячний рік, ті кризові моменти, тоді вкотре люди втомилися від політики і потрібно було бути ближче до них. На цій хвилі у нас виникла ідея, що потрібно менше політики, складних речей, а більше простих життєвих бачень, які можуть підтримати людей. Так з'явився фундамент, завдяки якому виникла “Сімейна газета”, - згадує Сергій Іщук.

Така газета була потрібна саме родинам. Людям, які хотіли присісти тихенько ввечері і прочитати про себе, про свого сусіда, своє місто щось таке, що зворушить і зігріє серце.

Перші роки довелося працювати особливо наполегливо, але було багато помічників. Це були не просто дописувачі журналісти-аматори, але то були люди, які вміли думати і професійно працювати.

“Збільшувалася кількість сторінок, відповідно — додавалося роботи. Нам постійно телефонували, писали люди, дякували за роботу. А це — найважливіше. Ми розуміли, що йдемо у потрібному напрямку. Головний критерій успіху нашої роботи те, що ми робили все з любов'ю”, - розповідає Тетяна Яровенко.
“Сімейну газету” заснували у 2000 році, але вже у травні 2001 року вона стала всеукраїнською. Її передплачували по всій Україні. Сьогодні виходить аж три випуски “Сімейної” газети: подільський (40 тисяч примірників), всеукраїнський випуск (43 тисячі примірників) та 9 тисяч примірників російською мовою.

Редактори "Сімейної газети" Тетяна Яровенко (зліва) та Галина Аріон (справа)

За словами видавця, на сьогодні в Україні читання зменшується, тиражі падають, водночас наклад “Сімейки” хоча повільно, але росте.
“Раніше ми обирали життєву історію на першу сторінку видання одну із десяти, а зараз треба вибрати одну із 30, - говорить він. - На жаль, хтось може чекати появу своє історії з півроку. Географія наших читачів та дописувачів розширюється. Але основа все ж штатний колектив редакції”.
У “Сімейної газети” є дописувачі, які з нами працюють вже більше 10 років. Найбільш активні з Житомирської, Чернігівської, Київської, Івано-Франківської та, звісно ж, Хмельницької областей.
“У зв'язку з тим, що в країні фактично йде війна, ми створюємо тематичні сторінки, аби психологічно допомогти читачам. Наші нові рубрики “Про духовне”, “Уроки психології”, “Споживач”, “Знай свої права” дуже цікавлять читачів, - додає Тетяна Яровенко. - Більшість з цих людей проживають у сільській місцевості і часто не можуть особисто звернутися до юриста чи іншого фахівця з питанням, яке їх турбує. Тому інформація, яку ми подаємо, для них дуже важлива”.

У планах “Сімейки” - бути більш доступними для хмельничан, започаткувати нові спецсторінки видання. Але про це детальніше слухайте в інтерв'ю.

Music File Hosting - Listen Audio Files - Інтерв'ю видавц...