FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
28 Квітня, 2024

Мешканка Нетішина перерахувала гроші шахраям, які обіцяли роботу закордоном

Як не потрапити на вудку шахраїв, шукаючи роботу за кордоном. Фото: з архіву

Жінка перерахувала невідомим майже 23 тисячі гривень.

Нещодавно жертвою такого шахрайства стала 32-річна жителька міста Нетішин, яка перерахувала зловмисникам майже 23 тисячі гривень, проте бажаної роботи так і не отримала. Про це повідомляють у Нацполіції області.

«Лише учора, 6 травня, потерпіла звернулася з відповідною заявою до поліції. Жінка розповіла, що в мережі інтернет знайшла оголошення про допомогу у працевлаштування за кордоном. Вирішила їхати в Норвегію, адже там обіцяли значно вищу заробітну плату, ніж у країнах Центральної Європи. З посередниками потерпіла контактувала телефоном. За допомогу в оформленні документів перерахувала майже 23 тисячі гривень»,- кажуть у поліції.

Жінці пообіцяли, що в Норвегії її зустрінуть, нададуть житло, привезуть на роботу і тому подібне. Проте у другій половині квітня оголошення зняли із сайту, а контакті телефони так званих посередників вже не відповідали. Жінка зрозуміла, що натрапила на аферистів, і звернулась за допомогою до правоохоронців.

За фактом шахрайських дій поліцейські відкрили кримінальне провадження і наразі встановлюють усі обставини події

Як не потрапити на шахраїв під час пошуку роботи закордоном – поради поліцейських

Спеціалісти радять ретельно перевіряти усю наявну інформацію. В інтернеті є соціальні мережі, різноманітні форуми, чати, де можна запитати про досвід роботи з тим чи іншим роботодавцем. Люди, які збираються на заробітки, часто не розголошують свої наміри, боячись, що щось не складеться. Цим і користуються аферисти. Вони відчувають, що людина у певному вакуумі і є лише під їхнім впливом. Тому треба обов’язково комунікувати з людьми.

Зазвичай такі «посередники» перебувають за кордоном, представляються різними іменами, вони не зареєстровані як фізична чи юридична особа-підприємець, не надають жодних документів, які б підтверджували вашу угоду. Відтак, розшукати їх вкрай важко.

Тож не довіряйте незнайомцям. Ваші взаємини з посередником не можуть базуватися лише на досить сумнівній довірі. Вони мають бути оформлені документально. Якщо ви розраховуєте на досить високооплачувану роботу, не пошкодуйте коштів, зверніться до юриста і укладайте договір разом з фахівцем. Одним словом, будьте розважливі при вирішенні таких важливих питань.

 Читайте також: На Чемеровеччині чоловік купував авто із з-за кордону і натрапив на шахраїв