clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
1 Грудня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 89

єМалятко комплексна послуга для батьків новонароджених.
За однією заявою, поданою онлайн, можна зареєструвати народження дитини та отримати до 9-ти державних послуг від різних органів влади, потрібних при народженні дитини.
Реєстрація народження за допомогою єМалятко це:
- зручно. За допомогою єМалятко можна замовити усі потрібні послуги для немовляти у зручний час та у зручному місці. До електронної заяви потрібно лише внести дані про маму, тата і дитину, а навпроти послуг, які хочете отримати, поставити галочку.
- сучасно. Заяву єМалятко можна подати онлайн на порталі Дія.
- швидко. Орієнтовний час заповнення заяви єМалятко 20-30 хв, реєстрація народження відбувається протягом 1 робочого дня.
- безпечно. Подана онлайн заява єМалятко допомагає не тільки заощадити час, а й не піддавати ризику своє здоров'я та ... читати далі »

1 Грудня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 99

Державна реєстрація народження органами ДРАЦС в умовах воєнного стану

З метою забезпечення реалізації права на державну реєстрацію народження під час дії воєнного стану органами державної реєстрації актів цивільного стану проводиться державна реєстрація народження фізичної особи, народження якої відбулося в межах адміністративно-територіальної одиниці, що включена до затвердженого Міністерством юстиції України переліку адміністративно-територіальних одиниць, у межах яких припиняється доступ до єдиних та державних реєстрів, та в межах якої відділом державної реєстрації актів цивільного стану державна реєстрація народження не проводиться.

Для державної реєстрації народження необхідно направити на адресу електронної пошти відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області ... читати далі »

1 Грудня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 104

В Україні оновлено порядок зміни імені, прізвища та по батькові
Кабінет Міністрів України Постановою 1053 від 27 вересня 2022 року вніс зміни до Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи.
Зокрема, пункт 3 Порядку доповнено новим абзацом: Заява щодо зміни прізвища у звязку з розірванням шлюбу, що не було змінено під час державної реєстрації розірвання шлюбу чи розірвання шлюбу у судовому порядку, справжність підпису заявника на якій нотаріально засвідчена, може бути подана через представника або надіслана поштою .
Також змінено пункт 12, абзац перший якого викладено так: У разі надання дозволу на зміну імені заявник у тримісячний строк може звернутися особисто для державної реєстрації зміни імені до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичного ... читати далі »


УВАГА! Повідомлення ще не промодеровано адміністратором!
1 Грудня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 59

Шлюбний договір: що варто знати
Шлюбний договір має давню історію, - зазначають дослідники. На українсь-ких землях стародавньою формою шлюбного договору були усні домовленості батьків наречених перед укладенням шлюбу. Сьогодні це питання регулюють окремий розділ Сімейного кодексу України та Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.
Отож, особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжя мають право за власним бажанням укласти договір щодо вирішення питань життя сім'ї (шлюбний договір), яким регулюються майнові відносини між подружжям, у тому числі визначаються їхні майнові права та обов'язки як батьків.
Шлюбний договір укладається в письмовій формі і нотаріально посвідчується.
Якщо шлюбний договір укладено до реєстрації шлюбу, він набирає чинності в день реєстрації шлюбу. ... читати далі »

1 Грудня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 103

Припинення шлюбу: підстави та порядок
Порядок припинення шлюбу визначає Глава 11 Сімейного кодексу України. Відповідно до статті 104 Кодексу підставами для припинення шлюбу є смерть одного з подружжя або оголошення його померлим, а також розірвання шлюбу.
При житті подружжя шлюб припиняється шляхом його розірвання через органи ДРАЦС або в судовому порядку. Подружжя, яке не має дітей, має право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу.
Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу ДРАЦС, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя.
Орган державної реєстрації актів цивільного стану складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу 1 місяця від ... читати далі »

1 Грудня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 101

Процедура зміни прізвища та документів після одруження Відповідно до ст. 35 Сімейного кодексу України, наречені мають право на вибір прізвища при реєстрації шлюбу.
Подружжя має право вибрати прізвище одного з них як спільне для сімї.
Наречена, наречений мають право приєднати до свого прізвища прізвище чоловіка/дружини. Якщо обоє бажають мати подвійне прізвище, вони вирішують, яке прізвище буде йти першим.
більше двох прізвищ не допускається, якщо це не випливає із звичаю національної меншини, до якої належить наречена або наречений.
Якщо на момент шлюбу прізвище одного з подружжя вже є подвійним, він (вона) має право замінити одну із частин свого прізвища.
Під час реєстрації шлюбу в паспорті проставляється штамп про те, що він підлягає обміну в місячний строк у звязку зі зміною прізвища.
Зміна прізвища тягне ... читати далі »


28 Листопада 2022 Пресслужба ХОССЦ 219

За минулі вихідні у КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" прийняли 8 пацієнтів з гострими кардіологічними станами (інфаркт міокарда, нестабільна стенокардія, аортальний стеноз).

Відчуваєте недугу - зверніться до лікаря.
При симптомах гострого стану - негайно телефонуйте 103.

Невідкладна кардіологічна і кардіохірургічна допомога в реперфузійному центрі КНП "ХОССЦ" надається цілодобово, в повному обсязі.

Перемога - це праця кожного з нас.
З вірою в Збройні сили України. Разом ми подолаємо все!

28 Листопада 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 240

Визволення або чесною мовою окупація українських земель військовими рф запамятається тотальним порушенням всіх можливих норм права й моралі, а також постійним бажанням ізолювати наших громадян від цивілізованого світу.
???? Поспіхом сформовані загарбниками адміністрації, всупереч світовій юридичній практиці, розробляють вигідні лише їм нормативно-правові акти та змушують населення їх дотримуватися. Такі документи не мають легітимного підґрунтя, вони є чітким прикладом юридичної нікчемності та принципово суперечать Конституції та законам України.
???? До того ж ігнорування способу життя, що протиправно навязується ворогом, є не лише безкарним діянням, а й вагомим внеском у захист національного правопорядку. Якщо ж внаслідок застосування до особи фізичного примусу (негативного впливу на життя та здоровя) ... читати далі »

28 Листопада 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 258

Звістка про деокупацію українських територій приносить не лише радість, а й шок від нових варварських злочинів, скоєних військовими рф.
Завдяки свідченням місцевих жителів та іншим зібраним доказам, правоохоронні органи формують справедливе покарання. Під час здійснення правосуддя окремої уваги потребують громадяни, втягнуті у кримінальну діяльність силоміць. Ця категорія включає осіб, до яких загарбники застосовували фізичний примус неправомірні дії, що вже самі по собі є кримінально караним діянням. Найчастіше такі вчинки ворога виражаються у заподіянні болю, тілесних ушкоджень, позбавленні волі та загрожують життю й здоровю жертви.
За відсутності у них реальної можливості утриматися від вчинення злочину, не підлягають кримінальній відповідальності. Ця теза зазначена у статті 40 Кримінального кодексу ... читати далі »


26 Листопада 2022 Ольга Поліщук 318

За ініціативи АМУ звільнено від підтвердження локалізації товари, необхідні для стабільної роботи критичної інфраструктури

Масовані ракетні обстріли зруйнували понад 40% енергетичної системи України, що вимагає від громад, від комунальних, державних і приватних підприємств термінового ремонту, відновлення та встановлення нових мереж, комунікацій, обєктів для забезпечення стабільного енергопостачання.
Крім дефіциту коштів, серйозною проблемою при цьому стала необхідність виконання норм Закону України Про публічні закупівлі, які передбачають, що товари повинні мати відповідний ступінь локалізації виробництва на території України. Вимога, необхідна в мирний час, стала перешкодою в закупівлі груп товарів, необхідних для забезпечення діяльності критичної інфраструктури. Адже довга лінійка груп товарів... читати далі »

21 Листопада 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 574

Які критерії притаманні цивілізованому суспільству? Насамперед воно засноване на засадах справедливості, порядку та захищеності.
На жаль, розпочата росією у лютому повномасштабна війна довела світові, що країна-агресор не тільки не крокує в бік цивілізованого розвитку, а й посягає на ці свободи інших розвинених держав.
️ Згідно з Конституцією України документом, який має найвищу юридичну силу, наша держава є правовою, в ній діє принцип верховенства права. Усі закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції та повинні відповідати їй.
Разом з тим, ворог, перетнувши визнані світом кордони України, почав захоплювати населені пункти та запроваджувати на їхній території свою законодавчу систему. Варто зазначити, що ️ дії непроханих законотворців є злочином та суперечать нормам міжнародного ... читати далі »

17 Листопада 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 581

Порушена територіальна цілісність українського кордону стала початком у низці злочинів, які рф систематично вчиняє на тимчасово окупованих територіях.
Для виконання деяких протиправних наказів ворогу потрібне матеріально-технічне забезпечення місцевого населення (транспорт, приміщення, продукти харчування) або ж навіть його безпосередня допомога (шпигунство, участь у бойових діях, диверсії). Якщо майно окупанти просто викрадають чи забирають силою, то співучасників для злочинів ворогу відшукати складніше. Переважна більшість українців не готова за сумнівні пропагандистські переконання та криваві гроші шкодити власній Батьківщині. У таких випадках військові країни-агресора використовують фізичний примус дії протиправного характеру, що полягають у застосуванні болю, тілесних ушкоджень, позбавленні ... читати далі »


16 Листопада 2022 ВІйськова частина 3053 НГУ 933

Хмельницькі нацгвардійці провели збори з кінологами
Протягом трьох днів на базі однієї з військових частин у Хмельницькому тривали навчально-методичні збори кінологів з їхніми розшуковими собаками.
Метою зборів було підтримання й удосконалення знань та закріплення навичок, необхідних кінологам для підвищення їхнього професійного рівня й фахової майстерності.
Під час навчань розглядалися питання спеціальної підготовки, що стосуються розміщення, догляду та годування службових собак, тактики при виконання спеціальних завдань, зокрема - служби з охорони громадського порядку, та спеціальної підготовки.
Як зазначає командир кінологічного взводу військової частини головний сержант Дмитро Ковалишин, основними завданнями таких зборів є підтримання високої бойової готовності, якісного виконання завдань ... читати далі »

15 Листопада 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 857

Не є злочином дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного або психологічного примусу. Та зважаючи на те, що при цьому особа не могла керувати своїми вчинками.
Під фізичним примусом розуміється застосування щодо особи фізичного насильства з метою примушення її до вчинення протиправних дій або до протиправного невчинення певних дій всупереч її волі.
ℹ️ Фізичний примус (насильство) це протиправний фізичний вплив на людину (наприклад, застосування фізичної сили, нанесення удару, побоїв, тілесних ушкоджень, введення в організм різноманітних препаратів тощо) з метою примусити її вчинити кримінальне правопорушення (наприклад, не перешкоджати проникненню у сховище, видати чуже майно тощо).
️Непереборним визнається такий фізичний ... читати далі »

14 Листопада 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 749

Якщо для України і всього цивілізованого світу найвищою цінністю є людське життя, то громадяни сусідньої з претензією на велич країни живуть у невідомій паралельній реальності .
Росіяни і далі намагаються навязувати свої порядки на тимчасово окупованих територіях України, і жорстким інструментом в руках окупантів продовжує бути фізичний примус. Через заподіяння особі болю, нанесення фізичних травм чи навіть позбавлення волі ворог примушує до завдання шкоди правоохоронюваним інтересам.
️ Вкотре нагадуємо, що особа, яка під дією примусу вчинила протиправне діяння, не буде відповідати за дії свого кривдника. А ось останній неодмінно постане за це перед судом та понесе належну відповідальність.
Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції


9 Листопада 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1082

1 листопада набула чинності для України Конвенція Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству (Стамбульська конвенція), яка була ратифікована після підписання відповідного Закону Президентом України 21 червня 2022 року.
Україна стала 36-ю країною, яка ратифікувала Стамбульську конвенцію.
Метою Стамбульської Конвенції є запобігання насильству, в тому числі домашньому, захист постраждалих осіб та притягнення до кримінальної відповідальності кривдників.
️Необхідно зазначити, що норми Конвенції захищають не тільки жінок, а застосовуються до всіх жертв насильства (чоловіків і дітей будь-якої статі) в мирний час і в ситуаціях збройного конфлікту. А також захищають права українських громадян, які постраждали від насильства за кордоном.
️Стамбульська конвенція була ратифікована Україною ... читати далі »

8 Листопада 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1048

Державна зрада злочин, що став особливо актуальним після військового вторгнення росії на територію України.
Перехід на бік ворога, заподіяння шкоди суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості держави у цей складний час заслуговує гідної й жосткої ?? кримінально-правової відповіді.
?? Проте, не кожне подібне суспільно-небезпечне діяння слід кваліфікувати відповідно до статті 111 Кримінального кодексу, адже вчиняти такі дії особа може не лише з власних переконань.
Так, застосовуючи ???? фізичний примус, ідейно вмотивовані представники країни-агресора примушують громадян шкодити інтересам своєї країни. Через заподіяння болю, нанесення фізичних травм та позбавлення волі наголошують на важливості співпраці з окупаційною владою.
???? Саме у таких випадках застосовується стаття 40 Кримінального кодексу... читати далі »

8 Листопада 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 935

Верховенство права, неупередженість та гуманізм не дозволяють правосуддю перетворитися на судилище. Лише достатня кількість фактів у доказовій базі санкціонує процес обмеження прав громадян.
️️ Наявність лише формальних ознак злочину не є ключовою умовою для настання юридичної відповідальності. В умовах війни, ворог може примушувати цивільне населення до співпраці та вчинення інших кримінально караних діянь шляхом застосування фізичного насильства. Біль, страждання та страх головні інструменти протиправної рекрутації, що проводиться військовими рф на тимчасово окупованих українських територіях.
Проте, якщо людина все ж таки вчинила злочин, і його мотивом було лише збереження власного життя та здоровя стаття 4️⃣0️⃣ Кримінального кодексу України розрахована саме на такий випадок. Відтак, постраждалим ... читати далі »


7 Листопада 2022 Юлія 1143

Доброго дня! Допоможіть розібратися,
Я, громадянка України, жителька села Копачівка, 07.11.22 вранці стояла біля автобусної зупинки і чекала на автобус Сербинів-Волочиськ, о 09.45 автобус проїхав із людьми повз мене і не зупинився,
проїхав трохи вперед я махнула рукою,
всерівно не зупинився.
Як так можна? Із села я планувала доїхати до Волочиськ і далі на електричку.
Допоможіть, почуйте мою скаргу

1 Листопада 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1076

Відповідно до частини першої статті 4️⃣0️⃣ Кримінального кодексу України (далі КК України) не є кримінальним правопорушенням дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками.
️Фізичний примус (насильство) це протиправний фізичний вплив на людину (наприклад, застосування фізичної сили, нанесення удару, побоїв, тілесних ушкоджень, введення в організм різноманітних препаратів тощо) з метою примусити її вчинити кримінальне правопорушення (наприклад, не перешкоджати проникненню у сховище, видати чуже майно тощо). Непереборним визнається такий фізичний примус, при якому особа цілком позбавлена можливості керувати своїми діями (бездіяльністю).
Фізичний примус буває:
️такий... читати далі »

1

2 3 » 292

Курси валют на 03.12.2022
купівля
продаж
Міжбанк
$
36.57
36.93
38.53
38.9

Архів новин

<<Грудень 2022>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31