clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
УВАГА! Повідомлення ще не промодеровано адміністратором!
6 Травня 2021 Рудан Іванна 20

ГЕПАТИТ A СИМПТОМИ І ПРОФІЛАКТИКА
Вірусний гепатит А захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг.
Основні факти:
Вірус гепатиту А (ВГА) передається внаслідок уживання забруднених харчів або води.
Ризик інфікування ВГA повязаний з відсутністю безпечної води і поганими санітарією та гігієною (наприклад, брудні руки).
ВГА гине через 5 хв кипятіння. За кімнатної температури в сухому середовищі він зберігається протягом тижня, у воді від 3 до 10 місяців, у випорожненнях до 30 діб.
Майже всі інфіковані повністю одужують від ВГА, однак зрідка бувають випадки, коли інфіковані помирають від блискавичної форми ВГА.
Після перенесеного захворювання на ВГА формується довічний імунітет.
Для профілактики інфікування ВГА існує безпечна та ефективна вакцина.
Шляхи інфікування:
Фекально-оральний:
вживання ... читати далі »

5 Травня 2021 Ольга Поліщук 119

+ майже 400 млн. для бюджетів органів місцевого самоврядування Хмельниччини: АМУ наполягає на збільшенні відсотка ПДФО для бюджетів громад.

На розгляді Верховної Ради України знаходяться розроблені Асоціацією міст України спільно групою народних депутатів законопроекти, що пропонують збільшити частку зарахування ПДФО до бюджетів громад із 60 до 65 відсотків. АМУ провела аналіз приросту надходжень ПДФО до бюджетів територіальних громад за умов збільшення частки зарахування до бюджетів громад ПДФО із 60 до 65% (по законопроектам 5066 або 5066-1).
Це: проект Закону України Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо подальшого зміцнення фінансової спроможності громад 5066 від 15.02.2021 (ініціатори: народні депутати Галина Васильченко, Володимир Цабаль, Роман Лозинський, Наталія Піпа та ін.) та проект Закону України ... читати далі »

5 Травня 2021 Олександр Подвишенний 188

Українців будуть безкоштовно вакцинувати в Польщі

Польське Міністерство охорони здоровя опублікувало детальну інструкцію, як вакцинуватися іноземцям, які перебувають на території республіки. Згідно з даними Міністерства здоровя, в Польщі на даний момент виконано понад 10 мільйонів щеплень. 7 765 723 осіб отримали одну дозу. 2 578 244 осіб є повністю вакциновані.

На цей момент Польща закупила 85 млн доз вакцини, водночас відмовившись від 15 млн доз, термін постачання яких був розрахований на кінець 2021 або початок 2022 року. Ми підписали контракти на 85 млн доз вакцини, що дозволить вакцинувати 50 млн осіб. Загальної кількості вакцини, яку ми замовили, вистачить на більшу кількість людей, ніж є поляків, тому кожний може бути у безпеці, - заявив міністр МОЗ Польщі Адам Недзельський. За його словами, близько 50 млн замовлених доз ... читати далі »


29 Квітня 2021 Андрій 315

Важливість вітаміну D під час вагітності

Вітамін D є одним з регуляторів жіночої репродуктивної системи. Одна з головних функцій цього вітаміну - забезпечення оптимального рівня фосфору і кальцію в організмі.
За даними ряду досліджень виявлено, що вітамін D сприяє васкуляризації хоріона, контролює секрецію різних плацентарних гормонів, бере участь у формуванні зубів і кісток малюка.
Є дані про вплив вітаміну D на репродуктивну функцію жінки і на результативність циклів екстракорпорального запліднення. За даними ряду авторів низький рівень вітаміну D є фактором безпліддя, негативного результату допоміжних репродуктивних технологій.
Важливу роль має вітамін D для жінок під час вагітності та післяпологового періоду.
З дефіцитом вітаміну D повязують ряд ускладнень вагітності: переривання вагітності в I і II ... читати далі »

29 Квітня 2021 Ірина 333

Всеукраїнська програма Репродуктивне здоров'я України.

Протягом 2021року провідні лікарі-репродуктологи медичного центру ADONIS (Київ) відвідають усі регіони України з виїзними консультаціями у рамках програми: Репродуктивне здоров'я України.

12 травня у Хмельницький завітає лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, УЗД-фахівець медичного центру ADONIS (м. Київ) Катрага Оксана Володимирівна. Консультації відбудуться за адресою: м. Хмельницький, вул. Камянецька, 106, Медичний центр Анкос.

Звернутися за консультацією до репродуктолога потрібно, якщо:
вагітність не настає понад 1,5 роки (при регулярних спробах);
були випадки невиношуваності вагітності;
була завмерла вагітність на пізніх термінах;
діагностоване безпліддя в одного з партнерів;
діагностоване захворювання репродуктивної або інших систем органів;
одному ... читати далі »

29 Квітня 2021 Стасів Марія 337

Тривожні ознаки під час вагітності

Під час вагітності зміни відбуваються в роботі практично всього організму: виробляються гормони вагітності, збільшується матка, яка тисне на органи черевної порожнини, з подвійним навантаженням доводиться працювати всім системам. Це викликає різні зовнішні прояви, які можуть викликати певний дискомфорт, наприклад часте сечовипускання.
Поряд з фізіологічними симптомами вагітності у жінки можуть виникати і патологічні, що створюють загрозу для плоду, а іноді і для самої майбутньої матері. Як відрізнити небезпечні ознаки від варіантів норми і в яких випадках слід негайно викликати швидку допомогу?
Нудота і блювання. У першому триместрі вагітності жінки відчувають нудоту, частіше вранці, яка нерідко закінчується блюванням. Це так званий ранній гестоз (токсикоз) вагітності. ... читати далі »


28 Квітня 2021 Рудан Іванна 305

Обережно, ботулізм!
Ботулізм це харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків. Водночас, у більшості випадків можна уникнути ботулізму, якщо дотримуватися простих харчових правил.
Причини ботулізму
Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування м'яса, риби, рідше овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.
Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо). ... читати далі »

28 Квітня 2021 Ірина 424

ВІТАМІН D ТА ЖІНОЧЕ ЗДОРОВЯ

Кожна жінка завжди хоче бути гарною та здоровою і мати таких же дітей. Саме тому дуже важливим моментом для неї є турбота про власне здоровя. Одним із елементів такої турботи є раціональне харчування та вживання необхідної кількості вітамінів. Кожен із них є потрібним та корисним, і не лише для вагітних жінок. Детальніше зупинимось саме на вітаміні D та його впливі на жіночий організм.
Що ж він собою являє? Термін вітамін D обєднує групу біологічно активних речовин: ергокальциферол (вітамін D2), холекальциферол (вітамін D3) та їх похідні. Вітамін D2 синтезують рослини і гриби під дією ультрафіолетових променів. До людського організму він потрапляє лише з їжею. Вітамін D3 синтезується в організмі людини під впливом сонячного світла (в основному при дії на шкіру ультрафіолетових променів спектрів ... читати далі »

28 Квітня 2021 Басюк Анна 284

ВАГІТНІСТЬ ТА ЗІР

Вагітність це фізіологічний стан, а не хвороба. Проте до нього потрібно підходити із
попередньою підготовкою, адже з першого дня вагітності ви несете відповідальність ще й
за маленьке чудо всередині вас. Тому кожна вагітна повинна проконсультуватись у лікарів
та пройти необхідні дослідження та аналізи. Обовязковим спеціалістом, який консультує
усіх вагітних є також лікар-офтальмолог не залежно від того чи були захворювання очей
до вагітності. Перший огляд офтальмолога збігається із реєстрацію на облік у жіночу
консультацію, зазвичай, з 12 тижня вагітності, другий огляд відбувається у третьому
триместрі вагітності на 30-32 тижні. Третій огляд показаний не всім вагітним, а лише
тим, у кого є патологічний перебіг вагітності. Окрему групу вагітних становлять жінки із
захворюваннями органа ... читати далі »


28 Квітня 2021 Швадченко Катерина 268

Вагітність та COVID-19

Вплив COVID-19 на вагітних. Інформація про вплив COVID-19 на вагітних жінок досить
обмежена, оскільки вірус є новим але, по даним деяких країн, вагітні частіше хворіють на
COVID-19, ніж інші жінки.
Більшість вагітних, які захворіли на COVID-19, мають легку або середню тяжкість
захворювання, яку можна лікувати вдома. Одночасно з цим, вагітні можуть мати й важкий
перебіг COVID-19 і потребують допомоги спеціалістів.
Кому загрожує важкий перебіг захворювання COVID-19:
вагітним жінкам в останні три місяці вагітності (третій триместр);
із захворюваннями серця, легенів або ослабленою імунною системою;
які страждають ожирінням, палять.
Немає доказів того, що COVID-19 шкодить плодам та те, що робить аборт більш
імовірним.
У всьому світі було кілька випадків, коли вірус поширювався від матері до її майбутньої
дитини.
Як ... читати далі »

28 Квітня 2021 Сабашевський А.О 293

Ранній токсикоз вагітних

Дізнавшись про вагітність, більшість жінок очікують поганого самопочуття, нападів нудоти і навіть блювання. І дійсно, токсикоз часто є супутником багатьох майбутніх мам на ранніх термінах вагітності. Та чи можна якось полегшити ці неприємні симптоми?
Токсикоз (гестоз) - це синдром, що виникає внаслідок порушення адаптації жінки до вагітності. За часом виникнення виділяють ранній гестоз, про який і піде мова в даній статті, і пізній гестоз, який може зявлятися після 20 тижнів вагітності і проявляється підвищенням артеріального тиску і появою білка в сечі.
Коли починається ранній гестоз вагітних ? Він зазвичай виникає у першій половині вагітності. Як правило, після закінчення формування плаценти (в 12-13 тижнів вагітності) явища токсикозу припиняються. Під час нормальної вагітності в організмі ... читати далі »

28 Квітня 2021 Горбатюк Владислава 318

Преконцепційна підготовка до вагітності
Вагітність це прекрасний, дуже відповідальний та хвилюючий період у житті батьків. Усвідомлення зародження нового життя дарує відчуття справжнього щастя.
А чи відомо вам, що потрібно ретельно готуватися до настання бажаної вагітності ? Подружня пара, яка планує дитину, повинна знати, що здоровий малюк може народитися тільки у здорових батьків.
Оцінити стан здоровя майбутніх батьків, провести лікування хронічних захворювань та інфекцій дозволяє прегравідарна або преконцепційна підготовка тобто та, що передує заплідненню яйцеклітини.
Преконцепційна підготовка спрямована на зміцнення здоровя жінок репродуктивного віку до зачаття, і тим самим на покращення результатів, повязаних з вагітністю (зменшення ризиків виникнення різноманітних ускладнень під час вагітності ... читати далі »


28 Квітня 2021 Молофій Тетяна 307

Критичні дні. Коротко про головне

Кожна дівчинка чи жінка чула про таке страшне слово як передменструальний синдром (ПМС), та кожна, хоча б раз, відчувала біль під час місячних. Отже, розглянемо ряд питань, що найчастіше турбують жінок.
Що таке ПМС ? Це комплекс неприємних симптомів, які можуть турбувати жінок за декілька днів до початку менструації.
Психологічні симптоми: втрата емоційного самоконтролю, погіршення памяті, неуважність, тривога, замкнутість, пригнічений настрій, сновидіння з жахами, роздратованість.
Фізичні симптоми: головний біль, біль внизу живота, у суглобах, спині; вугрі; підвищена пітливість; нагрубання молочних залоз, збільшення маси тіла; невгамовне бажання їсти, тяга до солодощів, спрага; цистит; діарея або закрепи.
Як боротися з цим станом? Такий стан є фізіологічним для жінок, тому ми ... читати далі »

27 Квітня 2021 Воробець Анна Миколаївна 243

Як алкоголь змінює життя жінки та її роль у майбутньому материнстві

Незважаючи на те, що алкоголь - частина нашої культури, він є наркотиком, який змінює нашу свідомість, викликає звикання та хворобу (алкоголізм).
Вплив алкоголю на чоловіка і жінку різний. Це обумовлено тим, що рідини в жіночому організмі на 10% менше, ніж у чоловіків (в жіночому організмі більше жирової тканини, обмін речовин у якій уповільнений, тому етанол виводиться довше), і через це концентрація алкоголю в крові вище, а активність ферменту, що розщеплює (алкогольдегідрогеназа) і виводить його з організму, нижче.
При порушенні роботи печінки порушується метаболізм (переробка) жіночих статевих гормонів - естрогенів, їх кількість збільшується, а це є фактором ризику в розвитку пухлин грудей і слизової оболонки матки. На тлі тривалого вживання ... читати далі »

27 Квітня 2021 Ольга Поліщук 215

АМУ презентує добірку відповідей на проблемні питання громад щодо законопроєкту про старост.
Асоціація міст України з метою надання практичної допомоги громадам зібрала проблемні питання, які їх турбують у звязку з прийняттям Верховною Радою України Проєкту Закону Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост (4535), та підготувала відповіді і розяснення.
Відповіді АМУ це думка фахівців, що ґрунтується на практиці застосування чинного законодавства та аналізі можливих наслідків для громад у звязку з прийняттям законопроєкту 4535.
Питання згруповані за тематикою та схожими чи похідними проблемами, що витікають з певних норм законопроєкту 4535.
Збірка підготовлена в рамках Проєкту USAID Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС).
Ознайомитись із матеріалами ... читати далі »


27 Квітня 2021 Цикаляк Юлія 240

Вплив схуднення на менструальний цикл у дівчат-підлітків

Стандарти краси постійно змінюються, сьогодні серед дівчат у моді стрункість і худорлявість. Часом надмірне захоплення схудненням призводить до анорексії, а на її тлі часто виникає аменорея (відсутність менструації до 6 місяців), іншими словами менструальний розлад, що характеризується порушеннями або повною відсутністю менструацій.
Не у всіх випадках втрата маси тіла призводить до аменореї, це все дуже індивідуально. Разом із тим, у окремих випадках, зниження маси тіла навіть до 10% може спричинити порушення менструального циклу.
Аменорея на фоні втрати маси тіла або гіпоталамічна аменорея виникає у дівчаток, які з метою схуднення споживають бідну на білки їжу. У структурі вторинної аменореї частота цієї патології сягає 25 %. На сьогодні це одна з частих ... читати далі »

26 Квітня 2021 Рудан Іванна 248

Що варто знати про інфекційний мононуклеоз.
Інфекційний мононуклеоз гостре антропонозне вірусне захворювання, спричинене вірусом Епштейна Барр (ВЕБ, EBV). Термін мононуклеозоподібний синдром застосовують щодо недуг, які клінічно нагадують інфекційний мононуклеоз, проте мають відмінну етіологію (цитомегаловірусна інфекція, гострий ретровірусний синдром). Протягом 2019 року в Україні 5 467 людей захворіли на інфекційний мононуклеоз. Зокрема, 863 випадки зафіксували у жителів сільської місцевості, а 4 597 у дітей до 17 років.
Збудник інфекційного мононуклеозу ДНК-вмісний вірус родини Herpesviridae. Вірус має 2 варіанти (A і B, або 1 і 2). Обидва поширені та зумовлюють однакове захворювання. Збудник нестійкий у зовнішньому середовищі, швидко гине внаслідок висушування, під дією високої температури.
Джерело інфекції хвора або ... читати далі »

26 Квітня 2021 Олександр Подвишенний 300

Як захистити свої трудові права у Польщі в період пандемії
Кількість українців, зацікавлених у працевлаштуванні в Польщі та інших країнах Європи, зростає. Там є реальна можливість отримати високооплачувану роботу фахівцям з кваліфікацією, людям без освіти і знання мови. Можна знайти різні пропозиції, як на сезонну роботу, так і на більш тривалий період. За чинним законодавством умови праці та оплати, пропоновані іноземним працівникам, не можуть бути нижче рівня, зазначеного у Трудовому кодексі Польщі. Однак, як свідчать факти, співвітчизники, які працюють в Польщі, стикаються зі свавільним порушеннями їх законних прав і свобод.
Епідемія коронавірусу спричинила низку проблем на польському ринку праці. Багато роботодавців змушені були закрити свої заклади праці, скоротити кількість працівників чи ввести інші ... читати далі »


23 Квітня 2021 Фрунчак Дарина 363

Як народити здорову дитину?
Преконцепційне здоров'я - це здоров'я жінок і чоловіків репродуктивного віку, тобто періоду життя, протягом якого вони можуть стати батьками .Турбота про преконтрапційне здоров'я передбачає особливу увагу фахівців, націлене на фактори життя батьківської, що впливають на народження ними здорову дитину. Фактори здоровя для кожної людини індивідуальні і ґрунтуються на його унікальних особливості і потреби
Якщо ви плануєте найближчим часом стати мамою або замислювалися про таку можливість, вам треба починати активно готуватися до цього важливого періоду в житті. Преконцепційне здоров'я базується на заходи, які підвищать ваші шанси народити здорову дитину, якщо їх вжити до початку вагітності.
Для деяких жінок підготовка організму до народження здорового малюка займе кілька місяців... читати далі »

22 Квітня 2021 Крістіна Томозова 369

Хвороба жінок бальзаківського віку

Остеопороз хвороба жінок клімактеричного віку. Це - системне зaхворювання скелета, що характеризується зменшенням кісткової маси і порушенням мікроархітектоніки кісткової тканини, що призводить до підвищення ламкості кісток і збільшення ризику переломів.
Остеопороз характеризується незначними симптомами, які схожі з ознаками інших хвороб. Це болі у спині, сутулість, нічні судоми кінцівок, підвищена втомлюваність, крихкість нігтів, передчасна сивина.
Постменопаузний остеопороз - захворювання, в основі якого лежить прогресуюча втрата кісткової тканини після менопаузи. Він вражає в першу чергу губчасті кістки, тому його результатом через 10-15 років після припинення менструацій є підвищення частоти переломів хребців і шийки стегна до 35% в порівнянні з репродуктивним періодом. ... читати далі »

1

2 3 » 274


Курси валют на 07.05.2021
купівля
продаж
Міжбанк
$
27.74
27.76
33.46
33.48

Архів новин

<<Травень 2021>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31