clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
26 Липня 2021 Пресслужба ХОССЦ 15

Це повідомлення видалено, оскільки містить політичну (комерційну) рекламу. Якщо ж ви хочете його прочитати, пройдіть за посиланням (читати далі)

Про лікарську професійну етику і професійні стандарти журналістики...

12 липня 2021 року інтернет-виданнями Суспільне Поділля та Суспільне|Новини було оприлюднено статтю Першу операцію ендоваскулярної судинної хірургії виконали у Хмельницькому. Йшлося про те, що саме зараз хірург обласної лікарні Олександр Коломієць провів перше подібне втручання в Хмельницькій області, наводились розповіді п.Коломійця, що на Хмельниччині подібні операції досі не виконували і ми проводимо вперше в нашій області ці операції.

З метою надання обєктивної інформації ми звернулись до Суспільного з поясненнями, що подібні операції почали виконувати у Хмельницькій області у 2004 році з моменту створення у обласній лікарні спеціалізованого відділення кардіо- і ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології. Отже, інформація... читати далі »

21 Липня 2021 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 188

Літній сезон одружень у самому розпалі
Так, за перші півроку 2021 року органами державної реєстрації актів цивільного стану України зареєстровано майже 86 тисяч шлюбів. Це на 30% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Також удвічі збільшився попит на послугу Шлюб за добу. Тільки за 6 місяців цим сервісом скористались 15 тисяч пар. Загалом з моменту запровадження у 2016 році цього пілотного проєкту зареєстровано 124 390 шлюбів.
Нагадуємо, що на сьогоднішній день наречені мають вибір зареєструвати свій шлюб за звичайною процедурою як шляхом ️ особистого звернення (або через представника з нотаріально засвідченою заявою) до будь-якого відділу ДРАЦС, так і подавши онлайн-заяву через вебпортал Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, або ж одружитися за спрощеним порядком пілотного проєкту ... читати далі »

21 Липня 2021 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 190

Законодавством встановлено строк для державної реєстрації народження дитини 1️⃣ місяць. Проте, іноді так трапляються, що батьки за цей час не встигають зареєструвати малюка. Що ж робити в таких випадках
У разі пропуску строку без поважних причин на батьків чекатиме адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 грн.
Протокол про порушення складають працівники відділів ДРАЦС.
Однак, трапляються непередбачувані ситуації, коли з поважних причин батьки не можуть вчасно подати документи. Що може вважатись поважною причиною пропуску строків? Наприклад, батьки перебувають у віддаленій місцевості, де немає органів ДРАЦС.
️ В такому разі зареєструвати малюка вони зможуть протягом 1 місяця з дня повернення.
Державна реєстрація проводиться за місцем народження дитини або за місцем проживання її ... читати далі »


21 Липня 2021 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 178

Вибір імя дитини право батьків. Хтось у цьому питанні женеться за екзотикою, хтось слідує національним традиціям. Проте більшість все ж віддає перевагу звичним для нашого краю іменам.
Так, за перше півріччя 2021 року найпопулярнішими іменами, якими українці називали своїх новонароджених дітей, стали:
для дівчаток: Анна, Софія, Марія, Вікторія, Даря, Вероніка, Поліна;
для хлопчиків: Артем, Олександр, Максим, Богдан, Назар, Дмитро.
Дехто ж з молодих батьків таки вирішив проявити оригінальність у виборі імя для свого малюка.
Так, серед трендових рідкісних імен першого півріччя 2021 року варто загадати такі:
для хлопчиків: Ахілес, Ізмаїл, Принц, Одисей, Тамерлан, Осман, Соломон, Еней, Царь, Мойсей, Рожден, Варфоломій, Куонг Кионг, Сулейман, Ксенофонт, Златослав.
для дівчаток: Октавія, Феліція, Меліса, Божена, Весняна, Камільєна... читати далі »

21 Липня 2021 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 199

У бабусі чи на морі, в Україні чи за кордоном літній відпочинок дитини повною мірою залежить від батьків, вони вирішують, як краще організувати дозвілля малечі. Проте, якщо мама й тато перебувають у розлученні ️️️ та складно находять спільну мову то саме плани про подорож дитини за межі країни можуть опинитися під загрозою.
Річ у тім, що одному з батьків, з ким проживає дитина, для перетину з нею кордону необхідний офіційний дозвіл другого з батьків. Разом з тим, існують обставини, за яких згода не потрібна. Подібне виключення діє, коли метою поїздки є:
лікування;
навчання;
участь дитини у заходах, спрямованих на її всебічний розвиток;
оздоровлення;
відпочинок.
У таких випадках необхідно лише проінформувати рекомендованим листом другого з батьків про державу перебування дитини, мету та тривалість поїздки ... читати далі »

15 Липня 2021 Пресслужба ХОССЦ 270

10 простих порад для здорового серця.

За даними Державної служби статистики України, у 2020 році померли 616 835 українців. З них 408 721 від захворювань системи кровообігу, з яких 284 997 від ішемічної хвороби серця.

Кілька порад від фахівців КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр", яких може дотримуватись кожен. Адже, ніколи не пізно відмовитись від шкідливих звичок, таких як куріння, алкоголь, зловживання жирною їжею, малорухомий спосіб життя. Це те, що може захистити вас від нападів стенокардії, інфаркту міокарда або порушень мозкового кровообігу.


14 Липня 2021 Марія Ласун 538

У Хмельницькому викрито роботодавця, який у швейному цеху використовував незадекларовану працю

Інспекторами Управління Держпраці у Хмельницькій області проведено інспекційне відвідування фізичної особи підприємця, що здійснює діяльність повязану з швейним виробництвом.

В ході інспекційного відвідування інспекторами встановлено факт порушення трудового законодавства стосовно 5 працівників в частині оформлення трудових відносин. А саме: трудові договори у письмовій формі між працівниками та фізичною особою підприємцем не укладено, до початку допуску працівника до роботи своєчасно не подано відповідного повідомлення прийняття на роботу до органів ДПС, згідно вимог Постанови Кабінету Міністрів України.

За результатами інспекційного відвідування фізичній особі підприємцю внесено припис про ... читати далі »

14 Липня 2021 Пресслужба ХОССЦ 403

Відкритий лист щодо публікації, яка не відповідає дійсності, інтернет-виданнями Суспільне|Новини та Суспільне Поділля.

На сторінках інтернет-видання Суспільне|Новини 12 липня 2021 року побачила світ стаття Першу операцію ендоваскулярної судинної хірургії виконали у Хмельницькому за авторством Лесі Боровець. Також на YouTube-каналі Суспільне Поділля був розміщений відео сюжет з аналогічною назвою і змістом.

У цих матеріалах йдеться про ендоваскулярну судинну хірургію, і що саме зараз хірург обласної лікарні Олександр Коломієць провів перше подібне втручання в Хмельницькій області, наводяться розповіді п.Коломійця, що на Хмельниччині подібні операції досі не виконували і ми проводимо вперше в нашій області ці операції.

Ендоваскулярна хірургія це малоінвазивні операції на судинах, які проводяться без розрізів ... читати далі »

13 Липня 2021 Пресслужба Хмельницької ОДА 402

Фонд державного майна України запустив Сервіс автоматичної оцінки обєктів нерухомості

Фонд державного майна України запустив Сервіс автоматичної оцінки обєктів нерухомості, завдяки якому українці можуть самостійно, швидко та абсолютно безкоштовно оцінити вартість своєї нерухомості на сайті evaluation.spfu.gov.ua.
За його допомогою кожен громадянин України може отримати довідку про оціночну вартість майна та зберегти її або роздрукувати.

Для авторизації на сайті сервісу користувачі можуть використати файлові або апаратні ключі, а також ID.gov.ua.

Технічні можливості Сервісу дозволяють визначити вартість 18 типів нерухомого майна при здійсненні операцій купівлі-продажу.

Сервіс автоматичної оцінки це інноваційний онлайн-інструмент, який не має аналогів у світі, для розрахунку використовуються дані звітів про ... читати далі »


13 Липня 2021 Ольга Поліщук 373

АМУ закликає Парламент ухвалити законопроєкт 5289 щодо спрощення організації та проведення процедур закупівель громадами.

На розгляді Верховної Ради України знаходиться проєкт Закону України про внесення змін до статті 3 Закону України Про публічні закупівлі щодо спрощення організації та проведення процедур закупівель сільськими, селищними радами, міськими територіальними громадами 5289.
У проєкті шляхом внесення змін до ч.ч. 2, 7 ст. 3 Закону України Про публічні закупівлі пропонується дозволити здійснювати закупівлі без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом зокрема, органам місцевого самоврядування з обовязковим оприлюдненням в електронній системі закупівель відповідно до ст. 10 цього Закону звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної ... читати далі »

12 Липня 2021 Пресслужба ХОССЦ 342

Аритмія - один з найбільш поширених патологічних станів серцево-судинної системи.

Порушення серцевого ритму (аритмія) є одним з найбільш поширених патологічних станів серцево-судинної системи. За приблизними підрахунками тільки в Україні більше 1 мільйона людей з фібриляцією передсердь (більше відомою як миготлива аритмія).

Аритмії серця група порушень діяльності серця, пов'язаних з розладом ритмічності, послідовності та сили скорочень серцевого мяза. Основні форми аритмій серця є прискорення скорочень серця (тахікардія), сповільнення (брадикардія), приступи серцебиття (зокрема, пароксизмальна тахікардія), блокади (зокрема, блокада правої ніжки пучка Гіса) тощо. Деякі види аритмії серця перебігають непомітно для хворого, інші супроводяться неприємним відчуттям серцевих перебоїв, запамороченням.

Аритмія ... читати далі »

12 Липня 2021 Марія Ласун 312

Хмельниччина: на лісопильному виробництві виявлено 8 неоформлених працівників
Інспекторами Управління Держпраці у Хмельницькій області проведено інспекційне відвідування фізичної особи підприємця, що здійснює діяльність повязану з лісопильним та стругальним виробництвом.
На момент інспекційного відвідування у приміщені пилорами перебувало 8 осіб, які обробляли деревину. На запитання щодо стану оформлення трудових відносин пояснили, що знаходяться на стажуванні у фізичної особи підприємця.
Інспекторами Управління Держпраці у Хмельницькій області встановлено факт порушення трудового законодавства стосовно 8 працівників в частині оформлення трудових відносин. А саме: трудові договори у письмовій формі між працівниками та фізичною особою підприємцем не укладено, до початку допуску працівника до роботи ... читати далі »


12 Липня 2021 Пресслужба ХОССЦ 358

Перевірте стан свого серця і своєчасно виявіть можливі зміни в роботі серцевого м'яза.

Електрокардіографія метод графічної реєстрації з поверхні тіла електричних явищ, які виникають в серцевому м'язі під час серцевого циклу. Крива, яка відображає електричну активність серця, називається електрокардіограмою (ЕКГ).

Засновником методу електрокардіографії вважають нідерландського фізіолога Віллема Ейтговена, який у 1903 році виготовив прилад (струнний гальванометр), що дозволив йому реєструвати ЕКГ, а в 1906 році застосував її для медичної діагностики. Він дав назву зубцям ЕКГ, описав певні порушення в роботі серця. 1924 року йому було присуджено Нобелівську премію з фізіології та медицини За відкриття техніки електрокардіограми.

На даний час ЕКГ є незамінною у діагностиці порушень ритму і провідності, гіпертрофій ... читати далі »

12 Липня 2021 Марія Ласун 351

На Хмельниччині допущено до роботи 6 працівників швейного виробництва без офіційно оформлених трудових відносин

Інспекторами Управління Держпраці у Хмельницькій області проведено інспекційне відвідування фізичної особи підприємця, що здійснює діяльність повязану з швейним виробництвом.

В ході інспекційного відвідування інспекторами встановлено факт порушення трудового законодавства стосовно 6 працівників в частині оформлення трудових відносин. А саме: трудові договори у письмовій формі між працівниками та фізичною особою підприємцем не укладено, до початку допуску працівника до роботи своєчасно не подано відповідного повідомлення прийняття на роботу до органів ДПС, згідно вимог Постанови Кабінету Міністрів України.

За результатами інспекційного відвідування фізичній особі підприємцю внесено ... читати далі »

12 Липня 2021 Пресслужба ХОССЦ 335

Електрокардіографія незамінна у діагностиці порушень ритму і провідності.

Електрокардіографія метод графічної реєстрації з поверхні тіла електричних явищ, які виникають в серцевому м'язі під час серцевого циклу. Крива, яка відображає електричну активність серця, називається електрокардіограмою (ЕКГ).

Засновником методу електрокардіографії вважають нідерландського фізіолога Віллема Ейтговена, який у 1903 році виготовив прилад (струнний гальванометр), що дозволив йому реєструвати ЕКГ, а в 1906 році застосував її для медичної діагностики. Він дав назву зубцям ЕКГ, описав певні порушення в роботі серця. 1924 року йому було присуджено Нобелівську премію з фізіології та медицини За відкриття техніки електрокардіограми.

На даний час ЕКГ є незамінною у діагностиці порушень ритму і провідності, гіпертрофій відділів... читати далі »


12 Липня 2021 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 328

️ Законодавчо встановлений строк для державної реєстрації народження дитини 1️⃣ місяць.
У разі пропуску строку без поважних причин на батьків чекатиме адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 грн.
Протокол про порушення складають працівники відділів ДРАЦС
Однак трапляються непередбачувані ситуації, коли з поважних причин батьки не можуть вчасно подати документи. Що може вважатись поважною причиною пропуску строків? Наприклад, батьки знаходяться у віддаленій місцевості, де немає органів ДРАЦС.
В такому разі зареєструвати вони зможуть протягом 1 місяця з дня повернення
Державна реєстрація проводиться за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них за їх заявою, а в разі хвороби, смерті батьків або інших причин неможливості зареєструвати народження ... читати далі »

12 Липня 2021 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 295

️Літо - пора не тільки відпусток, а й гарячий час для реєстрації шлюбу
Але якщо ви з тих наречених, які не мають часу або просто не бажають чекати своєї черги у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, щоб подати заяву про шлюб, не поспішайте відкладати цей важливий крок до менш "гарячої" весільної пори.
Щоб не гаяти час подавайте заяви онлайн️
Як це зробити?️
Користуйтесь вебпорталом Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану
Чоловік та жінка можуть подати заяву про державну реєстрацію шлюбу ОНЛАЙН та обрати будь-який відділ ДРАЦС, забронювавши зручний час для проведення державної реєстрації шлюбу.
Що для цього потрібно
Перейдіть на сайт за посиланням
https://dracs.minjust.gov.ua та пройдіть первинну реєстрацію.
На головній сторінці Вебпорталу оберіть вкладку Первинна реєстрація... читати далі »

12 Липня 2021 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 308

️Для справжнього кохання не існує перепон!
Тож, якщо ви сказали одне одному довгоочікуване Так , нагадуємо, що заяву про державну реєстрацію шлюбу можна подати власноруч, онлайн або через представника.
За загальним правилом, чоловік та жінка повинні особисто підписати ️ та подати спільну заяву про реєстрацію шлюбу до органу ДРАЦС.
При цьому необхідно мати з собою документи які посвідчують особу, а саме паспорт громадянина України або паспортні документи іноземця чи документ, що посвідчує особу без громадянства.
Законом також передбачена можливість вчинення зазначених дій через представника, чоловіком та жінкою окремо або ними спільно.
Для цього необхідна наявність поважних причин. Це може бути перебування чоловіка і/або жінки на стаціонарному лікуванні, тривале відрядження тощо.
Вичерпного переліку ... читати далі »


12 Липня 2021 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 272

1️⃣4️⃣ днів оплачуваного "декрету" при народженні дитини️
У квітні цього року було прийнято закон, яким надано відповідне право для чоловіків та інших членів сімї малюка. А вже цього тижня Уряд затвердив Порядок надання такої відпустки.
Так, до числа осіб, які мають право на таку відпустку, належать:
чоловік, дружина якого народила дитину;
батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
баба або дід, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір'ю (одиноким батьком).
️ Скористатися додатковою оплачуваною 14-денною відпусткою можна впродовж 3️⃣ місяців з дня народження дитини.
Також у Порядку наведено визначення ... читати далі »

8 Липня 2021 Пресслужба ХОССЦ 376

Кардіохірурги провели досить рідкісне втручання стентування шунта.

У КНП Хмельницький обласний серцево-судинний центр звернувся пацієнт зі скаргами на тиснучий біль в ділянці серця при незначному фізичному навантаженні.
10 років тому він був прооперований в Національному інституті хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова НАМН України з приводу критичного ураження коронарних артерій. Тоді йому було проведено аортокоронарне шунтування.

Що таке аортокоронарне шунтування? Це хірургічна операція, яка проводиться для відновлення кровотоку в судинах серця (коронарних артеріях), ушкоджених атеросклерозом, звуження яких помітно погіршує кровопостачання серця і призводить до розвитку ішемічної хвороби серця. Береться невеликий фрагмент іншої судини пацієнта (як правило, внутрішньої грудної артерії ... читати далі »

1

2 3 » 277

Є. Афіша
Курси валют на 26.07.2021
купівля
продаж
Міжбанк
$
26.97
26.99
31.78
31.8

Архів новин

<<Липень 2021>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31