clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
УВАГА! Повідомлення ще не промодеровано адміністратором!
8 Серпня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 4

Відсутність наміру вчинити злочин не є гарантією того, що особу не втягнуть у протиправну діяльність мимоволі.
Інколи для цього застосовують фізичний примус, тобто, тиск на свідомість людини через завдання їй больових відчуттів, тілесних ушкоджень або позбавлення свободи, що дозволяє примусити особу вчинити певні неправомірні дії чи бездіяльність.
Щоб захистити людей, яких силоміць перетворили у знаряддя для злочину, у Кримінальному кодексі України існує стаття 40, котра виключає юридичну відповідальність за правопорушення, вчинені під впливом фізичного примусу.
Ця норма може убезпечити особу від покарання за діяння, яке її примусили вчинити. Проте, той, хто примушував, абсолютно точно покарання не уникне.
Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції /м. Суми/

УВАГА! Повідомлення ще не промодеровано адміністратором!
8 Серпня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 5

?????Відсутність наміру вчинити злочин не є гарантією того, що особу не втягнуть у протиправну діяльність мимоволі.
Інколи для цього застосовують ???????? фізичний примус, тобто, тиск на свідомість людини через завдання їй больових відчуттів, тілесних ушкоджень або позбавлення свободи, що дозволяє примусити особу вчинити певні неправомірні дії чи бездіяльність.
???? Щоб захистити людей, яких силоміць перетворили у знаряддя для злочину, у Кримінальному кодексі України існує стаття 40, котра виключає юридичну відповідальність за правопорушення, вчинені під впливом фізичного примусу.
Ця норма може убезпечити особу від покарання за діяння, яке її примусили вчинити. Проте, той, хто примушував, абсолютно точно покарання не уникне.

3 Серпня 2022 Ольга Поліщук 186

Зареєстровано законопроєкт, покликаний спростити закупівлі для громад.

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Закону України Про публічні закупівлі щодо актуалізації порогів публічних закупівель у зв'язку з інфляційними процесами в державі (7624 від 2.08.2022).

Законопроект, що має на меті спростити закупівлі для громад, передбачає:
для загальної процедури закупівель підвищення порогу для товарів/послуг до 500 тис. грн (замість 200 тис. грн), для робіт - до 3 млн грн (замість 1,5 млн грн);
для спрощених закупівель підвищення порогу до 200 тис (замість 50 тис);
щорічний перегляд вартості закупівель.

Асоціація міст України сподівається, що законопроєкт 7624 буде прийнято якнайшвидше та висловлює подяку за сприяння вирішенню проблем органів місцевого самоврядування та підтримку інтересів ... читати далі »


2 Серпня 2022 Moonzori Wishes 205

Дослідження: Вітальні слова і фрази, які змінила війна

З 24 лютого, коли росія пішла повномасштабною війною на Україну, привітання з Днем народження набули іншого змісту, ніж були до початку війни. Головними словами-побажаннями українців стали Перемога, Мирне небо та Мир, таке дослідження провела платформа привітань Moonzori.

Якщо до війни люди бажали одне одному в основному класичні мирні побажання, на кшталт - здійснення мрій, успіху в роботі та здоров'я, то тепер найактуальніші слова-привітання звучать так: Божого захисту, Божого благословення та берегти себе. Здебільшого ці слова адресуються не тільки для самого іменинника, а й для його рідних та близьких. Загалом характер привітань за останній час набув духовного, а не матеріального змісту зовсім з іншими життєвими цінностями.

В Україні також виріс запит ... читати далі »

1 Серпня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 280

Все про психічний примус️
️Під психічним примусом слід розуміти вплив на психіку особи з метою змусити її всупереч власній волі вчинити або утриматись від вчинення певних протиправних дій.
До психічного примусу можна віднести:
️погрозу вчинення стосовно особи фізичного насильства;
️застосування або погрозу застосування насильства щодо рідних, близьких, інших осіб;
️знищення або погрозу знищення майна, що належить особі, його рідним або близьким;
погрозу розголошення відомостей, які особа бажає зберегти в таємниці.
Відповідальність особи за заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам у випадках застосування психічного примусу вирішується за правилами крайньої необхідності (стаття 39 КК України), а психічний примус у даному разі є обставиною, що виражає небезпеку.
Наприклад, не є кримінально протиправним ... читати далі »

28 Липня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 779

Створити труднощі для окупаційної влади на тимчасово непідконтрольних Україні територіях можливо навіть без зброї в руках.
Громадяни, що мимоволі вимушені співіснувати з ворогом, можуть чинити йому опір, ігноруючи спроби навязати нелегітимне законодавство та тим самим захищати існуючий правопорядок.
Лише беззаперечне виконання приписів Конституції та українських законів допоможе продемонструвати непроханим гостям чітку позицію українців щодо бажання жити у вільній та незалежній державі!
Нагадуємо, що будь-який виданий російською владою на тимчасово окупованих територіях України документ це злочин, тому народне вето буде гарною допомогою для наших захисників у боротьбі за свободу.
Нормативно-правові акти, введені ворогом у дію на визнаних світом територіях України, є нікчемними та неправомірними... читати далі »


28 Липня 2022 Пресслужба ХОССЦ 517

Це повідомлення видалено, оскільки містить політичну (комерційну) рекламу. Якщо ж ви хочете його прочитати, пройдіть за посиланням (читати далі)

В рамках робочого візиту Хмельниччиною, КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" відвідали Віолета ЛАБАЗЮК, голова Хмельницької обласної ради та Валентин СОКОЛЮК, заступник голови Хмельницької обласної ради; а також гості голови та представники обласних рад сусідніх областей: Григорій НЕДОПАД, голова Волинської обласної ради; Михайло ГОЛОВКО, голова Тернопільської обласної ради та Володимир БОЛЄЩУК, перший заступник голови Тернопільської обласної ради; Микола ГУЙТОР, перший заступник голови Чернівецької обласної ради.

Гості ознайомилась з роботою закладу, особливостями надання кардіологічої та кардіохірургічної допомоги. Поділились досвідом роботи комунальних закладів обласних рад в умовах війни, зокрема роботою медичних закладів.

Як зазначила Віолета Олександрівна: "Хмельницький ... читати далі »

26 Липня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 947

Що таке фізичний примус
Фізичний примус (насильство) - це протиправний фізичний вплив на людину, приміром застосування фізичної сили, нанесення удару, побоїв, тілесних ушкоджень, введення в організм різноманітних препаратів, з метою примусити її вчинити кримінальне правопорушення. Непереборним визнається такий фізичний примус, при якому особа цілком позбавлена можливості керувати своїми діями (бездіяльністю).
Фізичний примус буває:
️такий, що позбавляє особу, до якої застосовується, фізичної можливості вчинити на власний розсуд (наприклад, звязування, позбавлення волі, заподіяння тілесних ушкоджень, що призвели до втрати свідомості тощо);
️спрямований на те, щоб психологічно зламати особу та змусити її вчинити протиправне діяння (наприклад, мордування, катування тощо).
Як підстава для звільнення від відповідальності ... читати далі »

20 Липня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 816

На тимчасово окупованих територіях самопроголошена влада намагається побудувати свою злочинну нормативну, але не правову ️️ систему. Зрозуміло, що подібна діяльність для декого може створити юридичні колізії, тобто, суперечності із вже існуючими в Україні, легітимними нормативно-правовими актами.
Щоб сумнів не займав панівне становище у свідомості громадян нагадуємо, що чинними на території держави є лише ті закони та документи, що розроблені та прийняті відповідно до вимог Конституції та законів України.
️ Наголошуємо, що будь-які нормативно правові акти, введені ворогом у дію на визнаних світом територіях України, є нікчемними та неправомірними, а отже, не створюють жодних правових наслідків.
Варто зазначити, що наша країна вже більше 30 років має абсолютно обґрунтоване право на самостійність, визнане ... читати далі »


12 Липня 2022 Пресслужба ХОССЦ 1245

Серцево-судинні хірурги імплантувати в поверхневу стегнову артерію стент-систему довжиною 12 см.

У поліклініку КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" звернувся хмельничанин, 1951 р.н., зі скаргами на пекучий біль в правій нозі при незначному фізичному навантаженні, утруднення ходи, задишку, мерзлякуватість нижніх кінцівок. Більше 10 років хворіє на гіпертонічну хворобу.

Проведені нашими фахівцями лабораторні та функціональні дослідження, ехокардіографія, а головне ангіографія судин судин нижніх кінцівок виявили облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок та оклюзію (повне закриття просвіту) правої поверхневої стегнової артерії. Це досить небезпечний стан, який при неналежному лікуванні може призвести до ампутації кінцівки.

В умовах катетеризаційній лабораторії, операційною бригадою ... читати далі »

12 Липня 2022 Ольга Поліщук 1099

Відновлення України: що, як і задля чого мають зробити центральна та муніципальна влада.

Радник Голови Асоціації міст України з муніципальних питань, народний депутат України VII та VIII скликань Оксана Продан розповіла про співпрацю органів місцевого самоврядування, центральної влади та міжнародних партнерів для відродження України ще більш успішною, ніж до війни, про різні повноваження та обовязкові умови для залучення міжнародного фінансування, про необхідність розвитку культури, економіки та безпекових рішень для України після Перемоги.
В статті зазначено, що децентралізація посилила місцеве самоврядування, дала громадам більше можливостей і відповідальності, отже драйвером і основою відбудови є влада громади.
Створена Асоціацією міст України мережа взаємодії та синергії громад дозволяє їм разом ... читати далі »

11 Липня 2022 Військова частина 3053 Нацгвардії уцкраїни 1066

Нам треба вміти захищати свою країну: нацгвардійці провідали дітей, котрих евакуювали з районів проведення бойових дій
Нацгвардійці завітали до мовної школи у Хмельницькому, серед вихованців якої багато дітей евакуйованих зі зон бойових дій. Військовослужбовці продемонстрували допитливим слухачам гвардійське екіпірування, яке застосовується при виконанні завдань з охорони громадського порядку та в районах бойових дій. Діти з цікавістю розглядали та приміряли усе представлене від тактичних навушників та протигазу до бронежилетів з касками.
Мені це дуже цікаво, бо я хочу теж стати військовим, снайпером, ділиться враженнями одинадцятирічний Владислав. Ще я знаю, що має бути у військовій аптечці. Це якраз принесли нацгвардійці, щоб нам все розказати й показати. Моя мама працює в госпіталі, а мій дядько на ... читати далі »


6 Липня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1206

Усі нормативно-правові акти тимчасових окупаційних сил та тимчасових окупаційних адміністрацій російської федерації є неправомірними.

Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі та повинні відповідати Конституції України, що чітко передбачено в статті 8. Тож будь-які документи тимчасової окупаційної влади автоматично недійсні з моменту їх ухвалення і не створюють жодних правових наслідків, а отже не підлягають виконанню. Нікчемність цих актів не підлягає оскарженню та не може бути скасована.
Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законодавством України. При цьому забороняється:
співпраця з державою-агресором, збройними ... читати далі »

5 Липня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1162

З року в рік новітні технології змінюють наше повсякденне життя, руйнують та долають барєри, що виникають на шляху громадян до отримання інформації, та створюють можливості щодо надання, зокрема, якісних та публічних послуг.
В інтернеті дізнатися про виконавче провадження можна за допомогою:
️ Єдиного реєстру боржників за посиланням https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors ;
️ Автоматизованої системи виконавчого провадження за посиланням https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors ;
️ вебпорталу Онлайн будинок юстиції за посиланням, здійснивши авторизацію за допомогою кваліфікованого електронного підпису https://online.minjust.gov.ua ;
️ сервісу державних послуг ДІЯ, здійснивши авторизацію за допомогою кваліфікованого електронного підпису на сайті https://diia.gov.ua або завантажити застосунок у свій смартфон.
Водночас, онлайн можна ознайомитися з матеріалами ... читати далі »

4 Липня 2022 Пресслужба ХОССЦ 688

Наркозно-дихальні апарати від наших друзів і колег з Німеччини допомагають рятувати життя українців!

Нові наркозно-дихальні апарати вже працюють у операційній КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр".
Щиро вдячні співробітникам Університетського медичного центру UKSH Universitätsklinikum Schleswig-Holstein, очільнику Центру професору Йенсу ШОЛЬЦУ (Prof. Dr. Jens Scholz), федеральній землі Шлезвіг-Гольштейн (Schleswig-Holstein, Germany), Центру Волонтерства Львів, волонтерам Народної Самооборони Львівщини, а також всім причетним до придбання та доставки в Україну так необхідної зараз медичної та гуманітарної допомоги!

Vielen Dank für eure Solidarität und Hilfe!
Дякуємо за солідарність та підтримку!


3 Липня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 1116

Як зареєструвати шлюб під час війни?
У період воєнного стану українцям, як і раніше, для реєстрації шлюбу потрібно подати заяву до будь-якого відділу ДРАЦС. При поданні заяви про державну реєстрацію шлюбу жінка та чоловік пред'являють на посвідчення своєї особи паспорт або паспортний документ.
Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати повторний шлюб за умови пред'явлення документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним.
Шлюб можна зареєструвати в той самий день.
Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 213 Деякі питання державної реєстрації шлюбу в умовах воєнного стану для військовослужбовців Збройних Сил України, іншого утвореного відповідно до законів України військового формування, поліцейськихта інших осіб з категорії... читати далі »

3 Липня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 893

Все що Вам потрібно знати про апостиль
Офіційні документи, які були складені на території України, можуть бути використані на території іншої держави лише після відповідного їх посвідчення, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.
На сьогодні найбільш поширеним способом посвідчення документів для їх можливого використання за кордоном є проставлення апостиля, запровадженого Гаазькою Конвенцією від 1961 року.
Апостиль це спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах, що надходять від держав - учасниць Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (Гаазька Конвенція). Він засвідчує справжність підпису особи під документом і автентичність відбитку печатки або штампа, якими скріплено відповідний документ.
Міністерством юстиції України здійснюється апостилювання:
1️⃣офіційних ... читати далі »

3 Липня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 811

єМалятко знову в Дії
Реєструйте народження малюка онлайн.
Отримати необхідні послуги з комплексу єМалятко знову можна онлайн
Якщо у вас є медичний висновок про народження (МВН) переходьте на портал Дія та заповнюйте заяву:
https://diia.gov.ua/services/yemalyatko
Які саме послуги доступні в єМалятко
замовлення свідоцтва про народження
присвоєння дитині УНЗР
присвоєння дитині РНОКПП (картка платника податків)
допомога при народженні
допомога на дитину з багатодітної сім'ї
грошова компенсація за пакунок малюка
внесення інформації про дитину до Реєстру пацієнтів
Крім медичного висновку про народження знадобиться ще електронний підпис одного або обох батьків.
Також, якщо ви маєте медичний висновок про народження маляти (МВН) або ж медичне свідоцтво про народження форми 103/о чи довідку довільної форми, зареєструвати ... читати далі »


3 Липня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 779

Відповідно до статті 105 Сімейного кодексу України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання:
органом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою подружжя, яке не має дітей; або заявою одного із подружжя, якщо другий із подружжя визнаний безвісно відсутнім або недієздатним;
за рішенням суду.
️Державна реєстрація розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання подружжя або одного з них за їх заявою.
Якщо один з подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до нотаріально до нотаріально засвідченої, від його імені може подати другий з подружжя.
️Державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться після закінчення одного ... читати далі »

3 Липня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 599

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну змінився порядок надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, зокрема, йдеться й про повну екстериторіальність. Тобто, більше немає прив'язки до місця проживання батьків чи місця народження дитини.
️ХТО МОЖЕ ЗВЕРНУТИСЯ З ЗАЯВОЮ ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ ️
Під час війни державна реєстрація народження проводиться будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану за зверненням одного чи двох батьків, когось із родичів, друзів чи іншої довіреної особи, в тому числі до органів місцевого самоврядування (виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад).
️РЕЄСТРАЦІЯ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ ️
Складнощі в реєстрації новонародженої дитини можуть бути викликані тимчасовою окупацією, через яку органи державної ... читати далі »

1

2 3 » 289

Курси валют на 08.08.2022
купівля
продаж
Міжбанк
$
36.57
36.93
37.27
37.64

Архів новин

<<Серпень 2022>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31