clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
20 Серпня 2019 Назар Мартинюк 120

ЇЇ Величність Жінка

Найважливішим явищем у школі, самим повчальним предметом, самим живим прикладом для учня є сам учитель. Він уособлений метод навчання, саме втілення принципу виховання.
Адольф Дістервег

Школа величний храм науки, горнило невтомної творчості, велика родина, прекрасна сторінка книги життя кожної людини. Це невідємна частина нашого буття, уособлення перших злетів і падінь, радощів і розчарувань
Летять роки, але в памяті завжди залишаються яскраві спогади про шкільні будні, друзів та педагогів. Школа театр життя. І одну з провідних ролей у ньому має директор. Очільник закладу освіти, наче майстерний диригент, розігрує ноктюрни навчання та виховання молодого покоління, становлення свідомих громадян держави. Щоб здійснювати цю благословенну ... читати далі »

20 Серпня 2019 хмельничанин 99

За результатами ЗНО-2019 жодна із шкіл Хмельниччини не потрапила у рейтинг топ-100 шкіл України. У цьому рейтингу враховуються всі отримані бали незалежно від предмета (за 200-бальною шкалою). Цього року в топ-100 вперше зявилися школи з Чернігівської та Донецької області, а Хмельницька область залишається єдиною, школи якої два роки поспiль не потрапляли до рейтингу. Детальніше із рейтингом шкіл можна ознайомитись тут: https://dou.ua/lenta/articles/zno-2019/

19 Серпня 2019 Офіцер командування військової частини А4239 Олексій Наконечний 352

19 серпня, у храмі Божому святого мученика Нестора Солунського, що на території військової частини А4239, відбулася святкова літургія з освяченням дарів Господніх на честь великого свята Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа (Яблуневого спасу). На святкову службу до храму прийшли жителі міста, району та військовослужбовці.
В ході проведення святкової літургії отець Даниїл, настоятель храму Божого святого мученика Нестора Солунського, провів молебень за мир та процвітання України, особливими проханнями на літургії були молитви за Господа благословення українському народу, здоровя його захисникам, розуму та мудрості керівникам і розповів про історію самого свята.
Преображення Господнє святкується сьогодні, 19 серпня, православними та греко-католиками. Свято відзначається Східною Церквою з IV ... читати далі »

19 Серпня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 373

Запрошуємо взяти участь у фотоконкурсі до Дня Державного Прапора України!

З нагоди Дня Державного Прапора України Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області оголошує конкурс на краще фото з жовто-блакитним стягом!
Надішліть одне фото на конкурс з українським прапором в красивих місцях та отримайте шанс виграти призи.
До 20 серпня надішліть на електронну адресу info@km.minjust.gov.ua свою фотографію з Державним прапором України із поміткою "На конкурс", а у самому повідомленні прізвище, імя, по батькові, свій контактний номер телефону.
21 серпня на сторінці Фейсбук Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області будуть оприлюднені усі фотографії, що надійшли на конкурс, аби усі бажаючі змогли проголосувати та обрати переможців.
Переможець конкурсу буде визначений 27 серпня ... читати далі »

16 Серпня 2019 Анна Сіра, проект ПУЛЬС 1460

Мінфін хоче скорочувати вчителів та припиняти фінансування шкіл, де менше 40 учнів

Асоціація міст України озвучила аргументи проти ініціатив Міністерства фінансів

Кабінет Міністрів України доручив центральним органам виконавчої влади розглянути пропозиції Міністерства фінансів України, викладені у листі 07010-04-3/19654 від 31.07.2019 року.
Крім пропозицій у сферах вищої освіти та науки, цей документ містить алгоритм дій, спрямованих на значну економію коштів у сфері загальної середньої освіти, необхідність у чому виникла, у тому числі, через рішення Уряду про підвищення заробітних плат учителів.
Міністерство фінансів пропонує:
підвищення заробітної плати вчителів здійснювати лише з одночасним скороченням їх чисельності;
МОН спільно з облдержадміністраціями розробити плани-графіки оптимізації малокомплектних ... читати далі »

14 Серпня 2019 Офіцер командування військової частини А4239 Олексій Наконечний 1621

Сьогодні, 14 серпня, у храмі Божому святого мученика Нестора Солунського, що на території військової частини А4239, відбулася святкова літургія з нагоди дня памяті мучеників Макавеїв (Медового спасу). На святкову службу до храму прийшли, як військовослужбовці, так і жителі міста. В цей же день починається Успенський піст, який триватиме два тижні до 28 серпня, християнського свята Успіння Пресвятої Богородиці.
Маковія (Перший Спас) народна назва православного свята Винесення Чесного Животворного Хреста Господнього, або Свято Всемилостивого Спасу. За легендою, у стародавні часи у місті Константинополі спалахнула страшна епідемія. Ані лікарі, ані знахарі не знали, як її подолати. Тоді місцеві священики винесли з храму Святої Софії частинку хреста, на якому розіп'яли Ісуса, і освятили нею місцеві водойми. Після цього ... читати далі »

14 Серпня 2019 АТ Завод "ТЕМП" 1930

Нова зупинка вже чекає на відвідувачів!
У січні 2019 року, з власної ініціативи, АТ Завод ТЕМП отримав дозвіл Хмельницької міської ради на встановлення сучасної зупинки біля заводу по Старокостянтинівському шосе.
Нова безпечна та зручна зупинка вже встановлена і облаштована для жителів та гостей міста, які раніше, за будь-яких погодних умов, були змушені зупиняти транспорт прямо на дорозі. На зупинці також було встановлено сітілайти з рекламою підприємства, які не лише прикрашають та інформують перехожих, але й освічують територію в темну пору доби.
Керівництво АТ Завод ТЕМП сподівається на порядність та бережливе ставлення перехожих до праці усіх причетних до створення зупинки працівників АТ Завод ТЕМП.

13 Серпня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 1977

Консультація міністра юстиції України Павла Петренка

Доброго дня! Місяць тому з моєю подругою стався неприємний випадок. В інтернет-магазині замовила кофтину, на вимогу продавця наперед перерахувала кошти, але досі її так і не отримала. Вона писала на сторінку інтернет-магазину, але відповіді так і не дочекалася. Порадьте, будь ласка, що робити у такій ситуації?
Дінара Хайраджи

Інтернет-магазин - це засіб для представлення або реалізації товару, роботи чи послуги шляхом вчинення електронного правочину.
Що має бути обовязково зазначено на сайті Інтернет-магазину?
Законодавством передбачений перелік обовязкової інформації, яка зазначається на сайті Інтернет-магазину, зокрема:
повне найменування юридичної особи або прізвище, імя, по батькові фізичної особи підприємця;
місцезнаходження юридичної особи ... читати далі »

8 Серпня 2019 Офіцер командування військової частини А4239 Олексій Наконечний 3514

За підсумками командно-штабних навчань, аналізу діяльності та результативності підрозділів військової частини А4239 було визначено кращий підрозділ забезпечення, ним став Польовий вузел звязку. Він забезпечує розгортання мережі звязку управління частини з вищими штабами та підпорядкованими підрозділами, організацію відкритого та засекреченого телефонного і телеграфного звязку. Під час повсякденної діяльності особовий склад польового вузла звязку підтримує в готовності до застосування техніку, засоби звязку, та обладнання рухомого командного пункту частини.
Начальник польового вузла звязку майор Євген Мальований, також визначений одним із кращих офіцерів військової частини, який має вагомий життєвий, службовий та бойовий досвід участі у захисті нашої країни. Даний офіцер є визнаним лідером у колективі... читати далі »

5 Серпня 2019 Офіцер командування військової частини А4239 3209

Наприкінці липня у військовій частині А4239 відбулися двобічні командно-штабні навчання. Для якісного проведення, організації керівництва та контролю за навчаннями на них прибуло вище командування та представники інших військових частин.
Метою таких навчань є вдосконалення професійних навичок особового складу, бойових розрахунків, нарощення спроможностей органами військового управління здійснювати управління підрозділами військової частини та управління ракетними ударами в ході перегрупування, ведення оборонних, стабілізаційних і бойових дій та посилення готовності до можливого загострення воєнно-стратегічної обстановки навколо України, тим паче враховуючи військову агресію РФ на сході нашої держави і нагромадження її військ на наших кордонах.
Однією з особливостей даного навчання була підготовка ... читати далі »

2 Серпня 2019 Анна Сіра, проект ПУЛЬС 3845

АМУ вітає позицію Офісу Президента України щодо проведення місцевих виборів лише після завершення реформи місцевого самоврядування

30 липня під час брифінгу керівника Офісу Президента України було зазначено, що необхідно закінчити реформу місцевого самоврядування формування ОТГ, а вже після цього проводити вибори на місцевому рівні. Частина виборів у ОТГ відбулася, частина не відбулася. Було б абсолютно логічно закінчити формування ОТГ, - наголосив голова Офісу Президента.
Нагадаємо, 25 липня в Українському кризовому медіа-центрі відбулася прес-конференція, на якій Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан заявив, що місцеві вибори недоцільно проводити до завершення реформи місцевого самоврядування.
Офіс Президента підтримав позицію АМУ. Реформа з децентралізації має бути завершена ... читати далі »

26 Липня 2019 Анна Сіра, проект ПУЛЬС 5979

Місцеві вибори проводити недоцільно, поки не завершена реформа місцевого самоврядування

На цьому наголосив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан під час дискусії в Українському кризовому медіа-центрі, що відбулася вчора, 25 липня. Розмову присвятили питанням можливості дострокових місцевих виборів, необхідним законодавчим змінам для місцевого самоврядування та долі децентралізації.
Олександр Слобожан наголосив, що проведення місцевих виборів можливо лише за умови завершення реформи місцевого самоврядування та акцентував на необхідності обговорення не децентралізації, а саме реформи місцевого самоврядування. Адже прийнята 1 квітня 2014 року Концепція так і називається: Концепція реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Децентралізація це принцип ... читати далі »

24 Липня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 6248

Реєстрація громадської організації зі статусом юридичної особи відтепер он-лайн!
Віднедавна, а саме, на початку червня 2019 року в Україні запрацювала он - лайн послуга з реєстрації громадської організації зі статусом юридичної особи за допомогою системи Он - лайн будинок юстиції.

І вже 17 липня 2019 року головним спеціалістом відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Олексієм Матроніним було опрацьовано перші електронні документи, які надійшли через платформу Онлайн-будинку юстиції для реєстрації громадської організації з назвою Олександрія - Моделка, за результатами якого, спеціалістом було прийнято рішення про реєстрацію в області першої громадської організації за допомогою сервісу ... читати далі »

24 Липня 2019 ГО "Подільська правова ліга" 4952

Сімя - не лише спільне прізвище

Як часто можна почути вислів батьки не ті, хто народили, а ті, хто виховали. І дійсно, кровний звязок ніколи не гарантує міцної відданості, та батьківської любові. На жаль, у законодавстві з цього приводу є певні обмеження.
Саме з цієї причини до Громадської організації Подільська правова ліга звернувся чоловік зі статусом внутрішньо переміщеної особи, який являється учасником бойових дій. Вказаний громадянин проживає уже декілька років однією сімєю зі своєю дружиною, спільною дитиною, та ще двома дітьми від першого шлюбу дружини. Павло Олександрович прийняв дітей як своїх рідних, та виховує їх належним чином.
Згідно із законодавством, учасник бойових дій отримує пільги, але зазначено, що дія закону поширюється також на членів сімї.
Проблема громадянина полягала у тому, що Управління ... читати далі »

24 Липня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 4402

Що таке булінг і хто може стати його жертвою?
Булінг те ж саме, що цькування. Слово походить від англійського дієслова to bully знущатись, залякувати. Згідно із законом, булінг стосується тільки учасників освітнього процесу школярів та вчителів. Жертвою булінгу може стати як учень, так і вчитель. Але в законі вказано, що принаймні один з учасників конфлікту має бути неповнолітнім. Якщо вчитель цькує вчителя це булінгом не вважається.
А якщо дитину принижують у соцмережах?
Щоб дії вважались булінгом, не обовязково ображати жертву в реалі. Людина також може заявити про булінг, якщо їй надсилають образливі повідомлення в соцмережах.
Але тут у законі є протиріччя. Коли діти перебувають за межами школи на власному подвірї чи в інтернеті, формально вони вже не є учасниками освітнього процесу. А значить, суд може вирішити... читати далі »

23 Липня 2019 Хмельницький міський відділ ДРАЦС 3719

Нагадаємо, що домашнє насильство це діяння/бездіяльність між членами сімї або родичами, зокрема, між колишнім подружжям, незалежно від того, чи зареєстровано їх шлюб та чи проживають вони спільно.

Формами домашнього насильства є:
- фізичне (ляпаси, штовхання, щипання, заподіяння тілесних ушкоджень, позбавлення волі, залишення в небезпеці, ненадання допомоги);
- сексуальне (будь-які діяння сексуального характеру, вчинені відносно дорослої особи без її згоди або дитини незалежно від її згоди, або вчинені в присутності дитини);
- психологічне (образи, погрози, приниження, переслідування, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії/бездіяльність спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе);
- економічне (позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування, примушування ... читати далі »

23 Липня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 1556

Що таке Центр виконання рішень?
Це установа європейського формату, в якій громадяни мають можливість швидко та комфортно отримати кваліфіковану та якісну допомогу з будь-яких питань виконавчого провадження. Послуги центру є актуальними як для тих, кому гроші заборгували, так і для тих, кому необхідно борги віддати.
Установа працює за вже добре відомим принципом єдиного вікна та електронної черги.
Завдяки цим принципам сервіси надаються максимально швидко і без варіацій на тему кумівства (без черги ніхто нікого не проводить). Громадян приймають у належних умовах, а всі процеси відбуваються в прямому сенсі прозоро. Центри облаштовані за принципом відкритого простору, а тому всі всіх бачать.
Тобто на практиці це відбувається так людина потрапляє на фронт-офіс, де обирає необхідну послугу в автоматичному режимі... читати далі »

23 Липня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 1245

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО!

Доброго дня! Я українка, але тривалий час мешкаю за кордоном. Щоб оформити дозвіл на проживання у цій країні, мені необхідно легалізувати деякі документи. Знайомі порадили звернутися до Мінюсту. Розкажіть, будь ласка, як поставити апостиль на документах?
Марина Соломатіна
У 2002 році Україна приєдналася до Гаазької Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. Ця Конвенція поширюється на офіційні документи, які були складені на території однієї з Договірних держав і мають бути представлені на території іншої Договірної держави. Станом на 2018 рік вже 118 країн приєдналися до Гаазької Конвенції, з переліком яких можна ознайомитися на офіційному вебсайті Міністерства закордонних справ: https://mfa.gov.ua/ua.

Що таке апостиль?
Apostille ... читати далі »

23 Липня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 913

ОНЛАЙН СЕРВІСИ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ДОГОВОРІВ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ ВІДТЕПЕР ДОСТУПНА ОНЛАЙН
На сайті: https://minjust.gov.ua/news/ministry/derjavna-reestratsiya-dogovoriv-orendi-zemli-vidteper-dostupna-onlayn
Презентація: https://minjust.gov.ua/files/general/2017/12/06/20171206130413-47.pdf
Мінюст має наміри перевести всі сервіси з реєстрації бізнесу в онлайн режим.
Послуги, які ми впроваджуємо у Он-лайн будинку юстиції є затребуваними киянами та гостями столиці, які регулярно приходили за їх отриманням до реєстраційних відділів.
Це підтверджують статистичні дані за період з 01.05.2016 до 16.05.2019:
5762 витягів та 27163 свідоцтв з Держаного реєстру актів цивільного стану громадян отримано.
6825 громадських організацій зареєстровано.
276 засобів масової інформації зареєстровано.
За період 16.04.2019 по 16.05.2019 включно, сайт online.minjust.gov.ua відвідало користувачів:
Переглядів ... читати далі »

23 Липня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 868

Що варто знати молодятам про зміну документів після одруження.

Стаття 35 Сімейного кодексу України дає право вибору прізвища, яким можуть скористатися громадяни, котрі вступають у шлюб. Більшість жінок-наречених беруть прізвище свого чоловіка або міняють на подвійне, додаючи до свого дівочого прізвище чоловіка. Утім є випадки, коли жінки залишають своє прізвище, а деякі чоловіки беруть прізвище дружини.
Зазначимо, що при зміні прізвища необхідно провести заміну документів.
Обовязковому обміну підлягають наступні документи:
- український паспорт;
- ідентифікаційний код (ІПН);
- паспорт для виїзду за кордон;
- водійське посвідчення (права).
Крім вищевказаного списку, є ряд документів, в які теж необхідно внести зміни:
- трудова книжка;
- дані в реєстрі виборців;
- дисконтні та членські карти;
- медичні картки і ... читати далі »

1

2 3 » 250


Курси валют на 20.08.2019
купівля
продаж
Міжбанк
$
25.12
25.15
27.87
27.9

Архів новин

<<Серпень 2019>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31