FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
3 Липня, 2024

«Замінування» шкіл Хмельницького: СБУ встановлює причетних

Повідомлення про замінування усіх шкіл Хмельницького 25 січня надійшло до Служби безпеки України. Фото: dtp_khm

За словами правоохоронців, учора перевірили усі школи та прилеглі території.

Учора, 25 січня, невідомі повідомили про ймовірне замінування хмельницьких шкіл. З навчальних закладів евакуювали всіх дітей, а школи перевіряли відповідні служби. Як повідомила сайту «Є» речниця Хмельницького районного управління поліції Людмила Берестовська, протягом дня правоохоронці обстежили усі навчальні заклади, і жодних вибухонебезпечних пристроїв у школах Хмельницького не знайшли.

«Перевірили усі школи та прилеглі території. Нічого підозрілого виявлено не було. Нині відновлено навчання в усіх освітніх закладах міста, діти пішли до школи», - зазначила Людмила Берестовська.

Нагадаємо, повідомлення про замінування усіх шкіл Хмельницького учора, 25 січня, надійшло до Служби безпеки України. Це був електронний лист, уточнили в СБУ. Звідти інформацію передали до поліції. Дітей зі шкіл евакуювали.

Додамо, що за останній час, це далеко не перше повідомлення про замінування навчальних закладів у Хмельницькому. Лише в січні вже двічі «мінували» ЗОШ №6. В обох випадках вибухотехніки перевірили навчальний заклад та прилеглу територію, та нічого підозрілого не знайшли.

Як повідомляють в Службі Безпеки України, за хвилею псевдомінувань по всій країні стоїть Російська Федерація, яка намагається розхитати ситуацію в Україні зсередини.

«Спецслужби Російської Федерації активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури, як один із елементів гібридної війни для посилення тиску на Україну, - зазначили в СБУ. - Якщо упродовж всього 2021 року СБУ зафіксувала понад 1100 завідомо неправдивих анонімних повідомлень, то з початку 2022 року їх надійшло вже більше 300 (станом на 21 січня). Наразі жодне з них після ретельних перевірок не підтвердилось.

Також у Службі безпеки України додають, що у співпраці з Національною поліцією та представниками інших правоохоронних відомств з початку 2021 року встановлено 313 осіб, які здійснили псевдомінування.