FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
27 Липня, 2024

«Конверти» – справа незаконна

Спроби незаконного виведення з обігу фінансових коштів, що належать підприємствам різної форми власності, стали для України справжньою проблемою. За протидію цим оборудкам взялися співробітники Служби безпеки України.

 На початку серпня у столиці співробітники СБУ за участю бійців  спецпідрозділу «Альфа» провели спеціальну операцію задля припинення діяльності конвертаційного центру. Працівники спецслужб викрили організоване злочинне угруповання, до складу якого входили два співробітники податкової міліції, котрі організували незаконну фінансову схему ухилення від сплати податків та виведення коштів з легального обороту з подальшим незаконним переведенням їх у готівку.
Треба зазначити, що фінансовими послугами конвертаційного центру користувалися  столичні підприємства, у тому числі й державної форми власності. В ході операції співробітники СБУ здійснили кілька обшуків, зокрема, за місцем роботи організаторів конвертаційного центру, та вилучили печатки 14 фіктивних підприємств, фінансово-господарські документи цих фірм і кошти на загальну суму понад 490 тисяч гривень, з них — 350 тисяч гривень виявили у власному автомобілі одного з організаторів протиправних оборудок.
При цьому причетного до незаконних фінансових оборудок офіцера податкової міліції затримали безпосередньо під час передачі ним коштів одному з клієнтів конвертаційного центру.
За матеріалами СБУ прокуратура міста Києва порушила щодо зловмисників кримінальну справу за частиною 3 статті 27, частиною 2 статті 205, частиною 3 статті 364 Кримінального кодексу України (фіктивне підприєм- ництво та зловживання владою та службовим становищем), провину затриманих «перевертнів у погонах» визначить суд.
Проте спритні ділки, як виявилося, намагаються діяти не лише у Києві, але і на Луганщині. Там співробітники Служби безпеки України припинили діяльність конвертаційного центру, який використовувався для широкомасштабного виведення фінансових ресурсів у тіньовий обіг. Операція відбулася в рамках заходів щодо забезпечення стабільності кредитно-фінансової сфери держави.
Під час слідчо-оперативних дій було встановлено, що організатори конвертаційного центру створили понад 10 комерційних структур, частина яких виконувала «транзитні» функції, з метою  акумулювання безготівкових коштів на банківських рахунках, а частина  «підприємств» була зареєстрована на підставних фізичних осіб і використовувалася для зняття готівки. З використанням цієї схеми з серпня 2009 року по липень 2010 року зловмисники перевели у готівковий тіньовий обіг близько 50 мільйонів гривень.
Наприкінці липня оперативники Луганського управління СБУ затримали кур’єра з готівкою з цього конвертаційного центру. В офісі організаторів оборудки правоохоронці вилучили фінансові документи, комп'ютерну техніку з системою «клієнт-банк», печатки підприємств. Наразі заблоковані 42 рахунки комерційних структур, підконтрольних конвертаційному центру, а також у дев’яти банківських установах Луганська, Алчевська та Стаханова, на яких зловмисники акумулювали понад один мільйон гривень.
За матеріалами Управління СБУ в Луганській області органи прокуратури порушили кримінальну справу за частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення,  що спричинило тяжкі наслідки). Слідство триває.
Ефективність правоохоронних органів, як відомо, доводиться їх вмінням реагувати на злочини та мінімізувати їхні наслідки. Потрібно відзначити, що співробітники Служби безпеки пильно контролюють ситуацію в українській економіці та вміло дають по руках тим, хто прагне збагатитися за рахунок оборудок. Випадки у Києві та Луганську мають стати дійовим попередженням для тих, хто намагається піти на порушення закону.