FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
26 Липня, 2024

Хмельничани проти добудови енергоблоків на ХАЕС

це ми з’ясували, опитавши екологів, лікарів, громадських діячів

Світова спільнота не могла не відреагувати на події, що нещодавно відбулися у Японії. Не лише стихійне лихо завдало чималої шкоди мешканцям японських островів, але й вибухи та викиди радіації на атомних електростанціях. Зокрема, у Німеччині вже прийняли рішення про закриття кількох АЕС. В Україні, попри світові тенденції, все ж планують добудувати ще два блоки на Хмельницькій АЕС. Кореспонденти «Є Поділля» з’ясовували ставлення громади Поділля до такого рішення можновладців.
Василь Ядуха, голова облдержадміністрації: «Сьогодні на Хмельниччині найсприятливіші в Україні умови для атомної енергетики. І позиція держави у тому, що потрібно добудовувати два енергоблоки ХАЕС. Я мав тривалу розмову з керівником нашої атомної електростанції, і він запевнив, що у нас найсучасніша система захисту. При шестибальному землетрусі система автоматично вмикається, і блоки припиняють роботу. А, як усім відомо, такі поштовхи не притаманні нашому регіону. Якщо й бувають такі поштовхи, то раз у півтори тисячі років. Я завжди кажу: чи два, чи чотири блоки – головне: зробити якісно. Сьогодні в основі має бути розвиток соціальної сфери 30-кілометрової зони, розвиток інфраструктури. Влада ніколи не буде підтримувати будівництво енергоблоків, якщо не виділятимуться кошти на це».
Алла Бруснічкіна, голова Хмельницького добровільного товариства «Спілка інвалідів Чорнобиля»: «Ми категорично проти. Енергоблок, який планують добудовувати, стільки років стояв під відкритим небом, весь поіржавів... Ніхто не думає про наслідки. Це ж наші життя! Мені це особливо зрозуміле і болить, як дружині загиблого чорнобильця. Ми розуміємо, що для держави це кошти, але ж ніщо не замінить людського життя!».
Галина Галка, обласний лікар-радіолог: «Як людина, жінка, мати – звісно, я проти добудови ще двох енергоблоків на ХАЕС. А якщо врахувати те, що зараз недостатньо води для охолодження працюючих енергоблоків, то це буде просто «порохова бочка» для всіх нас. І як лікар – я теж проти будівництва. Хоч я не маю зараз точних цифр про онкозахворюваність у містах та районах області, але очевидно, що у Нетішині таких хворих багато. Серед них чимало тих, хто працює чи працював на атомній електростанції. А хворі з Нетішина лікуються також у Рівному...  Однак, якщо дивитися з висоти державницької, то, можливо, така добудова потрібна для нашої економіки».
Ігор Сабій, голова Хмельницької обласної організації ВО «Свобода»: «У мене негативне ставлення до цієї добудови. По-перше, вважаю, що це не є нагальною необхідністю. По-друге, той фундамент, який закладений більше 20 років тому, вже непридатний для добудови. І, по-третє, попри розповіді, що атомна енергетика екологічно чиста, не дай Бог щось станеться, вона завдасть величезної шкоди. Ми вважаємо, що, навпаки, нам потрібно розвивати гідроелектростанції. За нинішніх технологій це було б вигідніше, дешевше, і безпечніше!».
Тетяна Сафіуліна, еколог, директор «Будинку природи» у Хмельницькому: «Я вважаю, що немає такої економічної вигоди, яка б виправдала ризики, що загрожують нам від добудови та функціонування атомної. Ми навіть плануємо створити ініціативну групу небайдужих подолян для боротьби із цією добудовою».