FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
20 Серпня, 2024

Скляний кубок, якому близько 1700 років, знайдений неподалік Хмельницького, експонують в музеї

Кубок цілий і це дуже цінно, адже, зазвичай, скляні вироби, яким стільки років, знаходять фрагментованими. Фото: з фейсбук-сторінки Хмельницького обласного краєзнавчого музею

У ті часи скляні кубки були ознакою високого соціального статусу.

До Дня археолога, який відзначали 15 серпня, в Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї розповіли про артефакт, якому близько 1700 років. Це скляний кубок, який датують ІІІ-ІV століттям. Він був знайдений археологами у могильнику черняхівської культури поблизу Лісових Гринівців, що неподалік Хмельницького. Наразі цей артефакт можна побачити в експозиційній залі «Археологічна спадщина краю».

За словами музейників, у ті давні часи скляні вироби цінувалися більше за золоті.

«Серед них поширеними були різної форми і розміру намистини – округлі, овальні, циліндричні, лінзоподібні, - зазначають в музеї. - А ознакою високого соціального статусу слугували скляні індивідуальні посудини для пиття – кубки. З середини IV століття нової ери їх виготовляли з прозорого зеленкуватого скла та декорували неглибокими шліфованими овалами».

Дно знайденого неподалік Хмельницького кубка – випукле.

«Швидше за все, під час користування його тримали лише руками або ж ставили у пісок. Та найдивовижнішим є те, що кубок цілий, адже, зазвичай, скляні знахідки, яким стільки років, фрагментовані», - додають у музеї.

За словами музейників, у ті давні часи скляні вироби цінувалися більше за золоті. Фото: з фейсбук-сторінки Хмельницького обласного краєзнавчого музею

Читайте також: Краєзнавець Сергій Єсюнін презентував нову книгу про таємниці Поділля