FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
30 Квітня, 2024

Як міліція Хмельниччини працювала того року?

Розширене засідання колегії. . Фото: mia.km.ua

В управлінні МВС України в Хмельницькій області відбулося розширене засідання колегії, на якому підвели підсумки діяльності міліції Хмельниччини упродовж 2012 року та окреслили перспективи на майбутнє.

Засідання відкрив начальник УМВС України в Хмельницькій області Сергій Шутяк, який у вступному слові коротко довів основі вимоги МВС України на наступний рік, поставлені Міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченко на міністерській колегії, та озвучив найвагоміші заходи, заплановані у зв‘язку з цим управлінням. 

Зокрема, як повідомили в УМВС України в Хмельницькій області, генерал-майор міліції сказав наступне: «Сьогодні нам належить оцінити перші результати функціональної перебудови оперативно-службової діяльності в умовах нового Кримінального процесуального кодексу. Упродовж 2012 року на території області зареєстровано 11 674 злочини, найбільша кількість з яких була зафіксована протягом останньої декади листопада (911) та грудня (2051) у зв'язку зі змінами в процесуальному законодавстві. При цьому, зміни в законодавстві суттєво не відобразились на реєстрації тяжких та особливо тяжких злочинів. Адже, попри суттєве збільшення злочинів, за якими розпочато кримінальні провадження, збереглась досягнута у попередні періоди тенденція до зниження рівня тяжких та особливо тяжких злочинів. Починаючи з 20 листопада минулого року слідчими розпочато досудове розслідування за 392 злочинами, віднесеними законодавством до категорії тяжких та особливо тяжких, що є найнижчим показником за останні три роки. Знешкоджено 4 організовані групи, одна з яких із міжрегіональними зв’язками і сформована на етнічній основі. Притягнуто до кримінальної відповідальності 15 їх учасників.
Підрозділами державної служби боротьби з економічною злочинністю задокументовано 801 економічний злочин у відношенні 746 осіб, кожен п’ятий з яких — зі збитками понад 100 тисяч гривень. Блоком міліції громадської безпеки не допущено ріст злочинів у громадських місцях, в т.ч. на вулицях, раніше судимими особами та в стані сп’яніння. Із загальної кількості зафіксованих минулого року дорожньо-транспортних пригод (3068), зменшилась кількість аварій з постраждалими та травмованими особами».
Сергій Олександрович ще раз нагадав колегам та усім присутнім, що у 2012 році Міністерством внутрішніх справ України було задекларовано гасло «Людина — понад усе», яке упродовж року було основним орієнтиром абсолютно у всіх сферах міліцейської діяльності. На його думку, без докорінної зміни ставлення громадян до правоохоронців неможливо здійснити якісні зміни в боротьбі зі злочинністю. Активна підтримка суспільства вкрай необхідна органам внутрішніх справ.
До речі, Хмельницька область стала єдиною в Україні, на базі якої проведено виїзну презентацію результатів національного соціологічного дослідження громадської думки, проведеного на замовлення МВС. За його результатами Хмельниччина посідає 2-ге місце в Україні за кількістю громадян, готових допомагати органам внутрішніх справ у будь-якій ситуації (область — 37%, по Україні — 28%). Це суттєвий ресурс небайдужих громадян, який правоохоронці планують залучити до вирішення питань суспільної безпеки.
На завершення засідання начальник УМВС ще раз озвучив слова Міністра Віталія Захарченко, який вважає, що головний критерій оцінки роботи міліції — рівень безпеки та довіра громадян. Генерал-майор міліції висловив сподівання, що спільні зусилля та підтримка громадськості дозволять органам внутрішніх справ досягти позитивних зрушень у роботі.