FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
5 Липня, 2024

Важко бути свекрухою?

Фото: mir-svadbi.ru

Пощастило тій жінці, яка має не одного сина, а аж двох. Проте, коли діти виростають, одружуються, мати стає ще й свекрухою, і не один раз, а двічі. Отже, в сім’ї з’являється дві невістки.

 Тільки мудра жінка може впоратися з такою складною ситуацією, адже, як свідчить практика, частенько у новоспечених сім’ях виникають проблеми.
Чи легко бути свекрухою? Як поводитися так, щоб не нашкодити сім’ям синів, але й допомогти? Що робити свекрусі, якщо невістки мають не лише різний характер, але й різні погляди на життя? На чий бік ставати, якщо невістки сваряться? Чи бути свекрусі суддею між синами і невістками?
Ми дуже багато чуємо анекдотів і розповідей про тещ, а про свекруху можуть розказати лише те, що справді сталося у житті. На жаль, ці розповіді переважно сумні. Чому? Невже стосунки між свекрухою і невісткою приречені бути негативними?
Перш ніж, як робити висновок, що всі свекрухи погані і не люблять своїх невісток, пригадайте інші історії, коли свекруха замінювала невістці маму, приймала її у родину як дочку, у суперечках між нею і сином ставала на бік “нової дочки” і, врешті-решт, вкладала душу у щастя новоспеченої сім’ї. А що вже казати про те, якими чудовими бабусями вони стають.
Отож, якщо ви називаєте свою свекруху “мамою”, а вона вас “донечкою”, ви вже маєте шанс бути великою щасливою родиною.
Як свекрухам застосувати весь свій досвід і життєву мудрість, аби зберегти спокій у сім’ї?
Майже всі жінки, які вже одружили своїх синів, колись теж були невістками. Вони знають про цей статус не від когось, а пережили це на власному досвіді. Саме тому моя порада свекрухам: перш ніж, як приймати будь-яке рішення, пригадайте себе і матір свого чоловіка, уявіть собі, що робила б ваша свекруха, які почуття б ви мали, будучи невісткою.
Корисно розмірковувати не тільки про своє минуле, справжнє і уявне, але і про теперішнє невістки. Намагайтесь частіше уявляти себе на її місці і вам багато на що відкриються очі. Звичайно, важко порозумітися з людиною, яка не виховувалась у вашій родині, має трохи інші погляди, але вас поєднує спільна мета: щастя вашого сина та її чоловіка, бажання створити нову сім’ю. Тому у будь-яких непорозуміннях не ведіть потаємної гри у покарання – зустріньтеся, поговоріть, дайте мудру пораду (але таку, яку б ви дали самій собі двадцять років тому і таку, яку б ви дали своїй власній дочці). Лише за цієї умови конфлікт буде вичерпано, а до вас ставитиметься з повагою і вдячністю не тільки невістка, а ще й ваш син.
Звичайно, важко бути (спочатку!) розумною свекрухою, але мине кілька місяців і ви призвичаєтесь до того, що вас люблять вже на одну людину більше. А що ж робити, якщо у вас аж дві невістки?
Ситуація може ускладнитись, якщо ці дві “нові дочки” мають абсолютно різні характери. Ще гірше, коли вони починають сваритися між собою.
Запам’ятайте, ніколи не виконуйте ролі судді. Можливо, одна із невісток і буде вам вдячна, проте інша триматиме на вас образу. Не забувайте і про те, що якщо ми бачимо людину у ролі того, хто дозволяє собі негативно висловлюватись про іншого поза очі, ми одразу ж розуміємо, що може настати і наша черга. Погодьтесь, не дуже хочеться колись опинитись на місці того, кого обговорюють. Отже, найкращий варіант – зберігати спокій і дати можливість невісткам самим знайти спільну мову. А за ваше невтручання вони будуть вдячні потім.
Чи можна ставити у приклад одну невістку іншій? Ні в якому разі. В такому разі вони стають суперницями, щоб отримати схвалення і показати, що одна краща за іншу. Жодна із жінок не потерпить того, щоб її конкурентка “виграла”. Це хибний шлях до щастя, бо вічне змагання за те, хто кращий, свідчить про низьку самооцінку і бажання виділитися за рахунок приниження іншого. Ні, ваші сини не будуть радіти таким сумнівним досягненням дружин, ні у вас вони не будуть викликати особливої поваги. До того ж, хіба вашою метою було внесення хаосу і розбрату у родину? Звичайно, що ні. Тому намагайтесь знаходити позитивне у кожній з невісток і щирі слова для того, щоб похвалити кожну.
Буває, що в сім’ї дітей починаються проблеми. Це нормально, адже щаслива сім’я не та, де не сваряться, а та, де знаходять конструктивне рішення. Звісно, інколи сини будуть приходити засмученими до вас, можливо, навіть, скаржитимуться на своїх дружин. Як мамі вам схочеться пожаліти їх, покарати кривдниць. Не поспішайте. Заспокойтесь. Єдине, що ви зараз можете зробити – це дати мудру пораду, як досягти спільної згоди, навести приклади з власного життя.
Будьте справедливими, інколи і ваші сини можуть зробити помилку. Не звинувачуйте у всьому тільки невістку, допоможіть синам зрозуміти свою неправоту. Це не буде означати, що ви не підтримуєте синів, це буде означати, що ви – чесна. Не забувайте, що ви завжди будете прикладом для своїх дітей, а приклад має бути позитивним.
Ви виховали своїх дітей розумними, свідомими, трохи зачекайте, і вони самі дадуть собі раду, а ви будете знову мати статус люблячої мами і свекрухи, яка вболіває за щастя дітей (обох), бо син може бути щасливим лише тоді, коли у нього все добре у сім’ї, з дружиною і дітьми.
Отже, не так вже й важко бути гарною свекрухою, дотримуючись цих простих порад. Я вірю, що скоро саме про вас невістки казатимуть, що ви їм як друга мати. Щастя вам!