FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
23 Липня, 2024

У Хмельницькому відбудеться триденний психологічний семінар

Фото: khmelnytsky.com

До Хмельницького завітав професор, доктор психологічних наук, академік Російської академії наук, керівник Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки Шалва Амонашвілі відомий як "лицар гуманної педагогіки".

 Саме він ініціював, створив і проголосив однойменний Маніфест. Документ закликає приєднатися до оздоровлення та оновлення освітньої галузі. Навчання дошкільнят та учнів, за переконанням Шалви Амонашвілі, повинне базуватися передусім на любові до дитини. Для освітян міста та області Шалва Амонашвілі проведе триденний авторський семінар Із Маніфестом гуманної педагогіки уже познайомились жителі більш ніж півсотні країн світу. До Хмельницького академік приїздить уже вчетверте. Про це інформує Хмельницька міська рада.
Вітаючи учасників семінару міський голова Сергій Мельник висловив сподівання, що рух гуманної педагогіки, яку пропагує Шалва Амонашвілі, дасть новий поштовх, знайде ширше розуміння і розповсюдження в нашому місті, а кількість педагогів, які будуть застосовувати ці методики неухильно збільшуватиметься. “Переконаний, доля держави, багато в чому залежить, від того, щоб швидше в кожній дитині відкриємо особистість”, - наголосив Сергій Іванович.
У нашій області діє кілька осередків гуманної педагогіки. Її лабораторія розташована у гуманітарній академії. Творча група прихильників цього напрямку працює при обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. А з 2010 року при Хмельницькому Національному університеті функціонує Центр інноваційної педагогіки і психології".
Автор унікальної методики ділиться власним багаторічним досвідом роботи з освітянами, дітьми і батьками, висвітлює сучасні проблеми виховання та способи їх розв’язання, заохочує та власним прикладом надихає на творчу реалізацію ідей гуманної педагогіки. Ці семінари стали важливими історичними подіями для міста Хмельницького і Хмельницької області, дали змогу їх учасникам відчути тепло і радість педагогічної любові та атмосфери гуманізму, посприяли активному розвитку ідей гуманної педагогіки на Хмельниччині, підвищенню якості виховного та освітнього процесу.
Методика навчання, яку пропонує Шалва Амонашвілі несе в собі багато новаторських методів та прийомів, які передбачають навчання в атмосфері любові, доброзичливості, довіри, співпереживання та поваги до дитини. Особливим є те, що у цьому році свій авторський семінар для дошкільників буде представляти син Шалви Олександровича Амонашвілі Паата Шалвович, який завітав до нашого міста вперше.
Під час зустрічі з академіком освітяни краю стали свідками укладання Міжнародного договору. Своїми підписами документ скріпили "лицар гуманної педагогіки" Шалва Амонашвілі, президент "Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації гуманної педагогіки" Станіслав Крук та ректор Хмельницького національного університету Микола Скиба.

Довідково
Шалва Олександрович Амонашвілі народився 8 березня 1931 року в Тбілісі (Грузія). Закінчив сходознавчий факультет Тбіліського державного університету в 1955 році.
З 1951 року почав працювати в школі піонервожатим, учителем праці, історії. В 1960 році став кандидатом педагогічних наук. У 1974 році захистив докторську дисертацію з психології на Вченій Раді Інституту Психології (м. Москва).
Тривалий час працював у Грузії в Науково-дослідному інституті педагогіки імені Я. С. Гогебашвілі: лаборантом, науковим співробітником, завідувачем лабораторії експериментальної дидактики, заступником директора, директором, генеральним директором створеного ним Науково-виробничого педагогічного об’єднання. У 1989 році був обраний народним депутатом Верховної Ради СРСР.
З 1964 року з колегами проводить масовий експеримент у багатьох районах Грузії. На базі детального дослідження була створена нова педагогічна система, відома зараз як гуманно-особистісна педагогіка.
Є автором книг: "Здрастуйте, діти!", "Як живете, діти", "Єдність мети", "Педагогічна симфонія", "Роздуми про гуманну педагогіку", "Школа життя", "Як любити дітей", "Балада про виховання", "Сповідь батька синові", "Березневий вік. Листи до дочки", "Гуманна педагогіка", "Лицар Гуманної Педагогіки" та ін.
Шалва Олександрович Амонашвілі обраний: академіком Російської академії освіти, академіком Академії педагогічних і соціальних наук, іноземним членом Національної академії педагогічних наук України, почесним доктором Софійського університету імені Святого Климента Охридського (Болгарія), Хмельницького національного університету (Україна), почесним професором Тюменського, Нефтекамського, Дагестанського (Росія), Уральського (Казахстан) державних університетів, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (Україна), Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського (Україна), Новосибірського, Челябинського, Самарського (Росія) та інших педагогічних університетів; заслуженим професором Московського міського педагогічного університету.
З 2001 року очолює Міжнародний Центр Гуманної Педагогіки, який щорічно проводить Міжнародні Педагогічні Читання. Є ініціатором створення та міжнародного проголошення Маніфесту гуманної педагогіки, який був прийнятий і підписаний міжнародною громадськістю 17 липня 2011 року в Грузії.
У 2003 році Міжнародне громадське журі присвоїло Шалві Олександровичу звання "Лицар Гуманної Педагогіки". Міжнародна Асоціація Дитячих Фондів нагородила його почесною золотою медаллю імені Л. М. Толстого та присвоїла звання "Лицар Дитинства". Нагороджений медаллю К. Д.Ушинського, медаллю "Учитель Великої Росії", медаллю імені Ю. О. Гагаріна. Творче об’єднання "Справжні друзі Буратіно" нагородило орденом Буратіно. Шалва Олександрович Амонашвілі є Лауреатом премії уряду Російської Федерації.
Місце постійної роботи – Московський міський педагогічний університет. Посада – професор, завідувач лабораторії гуманної педагогіки.