FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
1 Вересня, 2024

Чи потрібен в операційній «чорний ящик»?

Про це ми запитали у відомих в області хірургів

Що відбувається за зачиненими дверима операційної? Тих, хто залишив там свою рідну чи близьку людину, це питання завжди хвилює. Однак, дуже часто лише хірург та невеликий операційний колектив має повну інфомацію про те, що ж відбувається в операційній. Це, у свою чергу, у спірних питаннях породжує чимало домислів, чуток. Тому ідея встановлення «чорних ящиків» в операційних вже давно озвучується як лікарями, так і пацієнтами. І для одних, і для інших це було б реальним доказом та захистом. До того ж, медиків наявність відеоспостерігача дисциплінує, а людина, яку оперують, почувається захищенішою. Про те, як ідею «чорних ящиків» в операційній сприймають хмельницькі хірурги, намагалися дізнатися кореспонденти «Є Поділля».

Анатолій Суходоля, головний хірург області, доктор медичних наук:
«Я підтримую цю ідею. Мені зовсім не заважає, коли за спиною стоять колеги, коли під час операції ведеться відеозапис. У нас є багато такого обладнання, яке дозволяє підключити відеомагнітофон і вести запис. Адже це служить і захистом самого хірурга. Бо якщо виникне спірна ситуація, то буває досить важко довести, що я зробив саме так, як я написав. А на відеозаписі все буде видно. Я часто записую свої операції – з навчальною метою – для інтернів, курсантів, для доповідей на конференціях. От сьогодні зранку я теж знімав свою операцію».

Іван Омелянчук, головний хірург Хмельницького:
„Ідея досить цікава, і навіть не нова, адже деякі хірурги вже нині ведуть відео-зйомки своїх операцій. До того ж, це практикується в багатьох країнах світу. В більшості випадків такі записи слугують навчальним посібником для майбутніх хірургів, однак і для відображення реальних подій, які відбувалися на операційному столі, також можуть послужити. Наприклад, якщо виникає спір між пацієнтом чи його родичами і лікарем. Довести, що ти не вчинив лікарської помилки, завдяки таким відеозаписам дуже просто”.

Андрій Кланца, завідуючий кардіохірургічним відділенням обласної лікарні, кандидат медичних наук:
«Я проти «чорних ящиків», але «за» відеозапис ходу операції. Адже так званий «чорний ящик» записує все підряд, що відбувається в операційній. Навіщо так жорстко контролювати лікарів й медсестер? А от хід операції можна записувати. Так роблять в багатьох європейських країнах – відеокамера вмонтовується в операційну лампу, і все записує. Й це може навіть послужити захистом для хірурга».





Микола Вітвіцький, головний лікар Віньковецької центральної районної лікарні:
„Записувати хід операції, особливо з навчальною метою, справді варто. Щодо інших випадків, то однозначної відповіді в мене поки що немає. Невідомо, хто проглядатиме ці записи та як саме трактуватиме той чи інший хід лікарів під час операції. Однак, якщо операція буде зафіксована на відео, то хірургу буде легше захистити своє ім’я та довести правомірність своїх дій”.