FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
6 Травня, 2024

Педагоги висловили недовіру начальнику управління освіти

Фото: Дмитра Скрипника

Та звернуться за допомогою до міністра освіти та науки України Дмитра Табачника

 Місцева ініціатива, створено учителями навчально-виховного комплексу №10, у вівторок провела свої перші збори. Місце обрали символічне — майдан Незалежності. Головним завданням зібрання було затвердження питань для винесення їх на розгляд сесії Хмельницької міської ради.
Аби «директорську чистку» оцінили народні обранці міста, потрібно було зібрати тридцять підписів, людей же прийшло утричі більше — 93.
«Ви знаєте, на збори прийшов не лише педагогічний колектив НВК №10 та батьки учнів, але й невідомі мені люди, яких також обурила ситуація із масовим звільненням директорів. Це свідчить про те, що не лише нас турбує проблема прозорості призначення та звільнення очільників навчальних закладів Хмельницького», - каже уже колишній директор навчально-виховного комплексу №10 Святослав Ратушняк.
На зборах вибрали і головуючого, і секретаря, і лічильну комісію — усе у рамках закону. До п'яти питань, винесених місцевою ініціативою, додали ще три уже на майдані. Загалом за вісім пунктів порядку денного усі синхронно проголосували «за».
У кінці серпня на черговій сесії міської ради розглядатимуть питання удосконалення контрактів, які управління освіти укладає із директорами навчальних закладів. Також вимагають, аби враховували думку педколективів при призначенні директорів і висновки профспілкових комітетів та батьківських рад у разі їх звільнення. Окрім того, місцева ініціатива хоче, щоб економічний підрозділ міської ради забезпечив методичну допомогу керівникам навчальних закладів у здійсненні економічної діяльності та загалом прийняти систему відбору підготовки і призначення керівних кадрів. Рекомендувати начальнику управління освіти продовжити контракт із Святославом Ратушняком на посаді директора НВК №10.
Одностайно усі підтримали й ідею висловлення недовіри начальнику управління освіти Валерію Олійнику. Місцева ініціатива не стала обмежуватися лише Хмельницькою міською радою, але й вирішила звернутися з листом до Міністерства освіти та науки України.
«Статут громади Хмельницького дозволяє людям виносити проекти рішення на сесію. Місцева ініціатива формує змістовну частину вимог, яка розглядається на профільній комісії, а потім обов'язково на сесії міської ради. Ми не маємо повноважень визначати, хто буде директором і те, продовжувати чи не продовжувати контракт, але навіть рекомендаційне рішення шістдесяти депутатів буде вагомим аргументом для продовження контракту із директором», - запевняє депутат Хмельницької міської ради Олександр Симчишин.