FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
3 Травня, 2024

ОБГОВОРЮЄМО РАЗОМ: Геть пішоходів!

На вулиці Пилипчука тротуари слугують стоянкою з обох боків дороги.. Фото: Дмитра Скрипника

Паркуємо автомобілі на тротуарах

 Постійні скарги на те, що рівень життя погіршується, населення не живе, а виживає, ніяк не відображається на кількості автомобілів. Їх з кожним роком стає все більше, затори на дорогах – все довші, а кількість стоянок-парковок зростає, особливо платних. Та хмельничани, які у період погіршення рівня життя, все ж примудряються купувати автомобілі, знаходять усі можливості, щоб не платити за стоянку.
Двори будинків, які зранку, або ж на вихідні заставлені автомобілями настільки, що комунальники не в змозі забрати сміття, швидка зупиняється на дорозі, або ж у дворі сусіднього будинку – це звичні ситуації. В робочі ж дні ці залізні коні мігрують у місто, де протягом дня, під установами, організаціями та підприємствами, очікують своїх господарів, щоб везти додому. Господарі залишають свої автомобілі не лише на стоянках, але й просто паркують на тротуарах, забуваючи, що там ходять пішоходи. Нещодавно стала свідком того, як тротуаром, що трохи нижче від ресторану «Україна», з протилежного боку від нього, йде жінка, а позаду їде авто, у якому водій нервово сигналить, мовляв, швидше, черепахо, чого заважаєш мені паркуватися! Жінка від гучного сигналу аж за серце схопилася від несподіванки. Тим часом з машини «виплила мадам» і попрямувала до магазину. Поряд на тому ж тротуарі вже красувалися кілька автомобілів таких самих «розумників».
Заставлені тротуари також біля відділення Нацбанку, що на вулиці Володимирській, поблизу Національної Прикордонної академії імені Б. Хмельницького на Шевченка та на інших центральних вулицях міста. Про менш жваві вулиці, такі як Пилипчука, годі й говорити.
Правоохоронці кажуть – немає скарг – немає проблеми. За словами старшого інспектора відділення ДАІ у Хмельницькому Андрія Прокопенка, найчастіше скарги надходять від мешканців будинків, де автомобілі паркують «під вікнами».
«Якщо є скарги, ми вивчаємо ситуацію і встановлюємо відповідні знаки, які регулюють правила паркування автомобілів, або ж забороняють це робити, – каже Андрій Прокопенко. – Щодо паркування на тротуарах, то максимум, що можуть зробити правоохоронці – це скласти протокол і виписати штраф у розмірі від 255 до 340 гривень».
Та дуже часто представники ДАІ не можуть зробити навіть цього, бо, за словами інспектора, виписувати протокол вони повинні у присутності водія, а припарковані на тротуарах автомобілі стоять іноді по два-три дні. І минати їх пішоходам, мамам з возиками і дітям часто доводиться по проїжджій частині.