FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
30 Квітня, 2024

Місце, куди злітаються "білі ворони": у Хмельницькому провели EdCamp відповідальних педагогів

У Хмельницькому пройшла (не)конференція для професійного зростання шкільних педагогів. Фото: автора

У дискусійному форматі освітяни відвідали більше десяти тренінгів і майстер-класів.

Сьогодні, 5 травня, у Хмельницькому Палаці творчості дітей і юнацтва відбулася афілійована (не) конференція міні-EdCamp. Вже вдруге подібний захід проходить у нашому місті. Тема цієї зустрічі: «Освітній простір – територія прав людини» .

Понад дві сотні учасників, серед яких педагоги з різних областей України, зібралися разом для обміну досвідом, співпраці й вирішення спільних завдань. Як пояснив директор Департаменту освіти і науки міської ради Роман Миколаїв, термін «(не) конференція» означає, що це захід, який традиційно організовується силами педагогів, активістів, громадських діячів. Сьогодні ж унікальний EdCamp, адже він проводиться органом місцевої влади.

«В чому ідея EdCamp? Це зустріч педагогів-новаторів, носіїв оригінальних педагогічних ідей, які діляться досвідом і переймають досвід один в одного. Це агенти змін, які перебувають в наших закладах освіти. Це загальносвітова програма, яка діє в більше двохсот країнах. Програма патронується урядом США і є фактично механізмом демократизації суспільств, які розвиваються», - розповідає очільник Департаменту.

Роман Миколаїв повідомив, що Україна дев’ятою приєдналася до EdCamp

Темою цієї зустрічі не випадково обрали «Освітній заклад – територія прав людини. Оскільки, за словами Романа Дмитровича, місцеві заклади освіти долучаються до руху, який називається «Школа – територія прав людини». «Ціль цього руху – донести не тільки до дітей, а і до батьків їхні права і їхні обовязки. З огляду на зміну законодавства, тепер батьки несуть пряму відповідальність за результати навчання дитини. Якщо раніше ми вважали, що тільки школа, тільки вчителі, то тепер відповідальність навпіл розділена між батьками і закладами освіти, - зазначає освітянин. - Програма «Освітній простір – територія прав людини» націлена, щоб ми розуміли свої права, а школа була територією, де цих прав дотримуються. І власне, щоб ми розуміли міру своїх обов’язків і відповідальність за їх невиконання».

Більше двохсот учасників відвідало (не) конференцію

(Не) конференція відбувалася у дискусійному форматі. Загалом учасники змогли відвідати низку актуальних майстер-класів і тренінгів. Право на щастя в школі - мрії та реалії, фітнес для мозку, як протистояти шкільному булінгу, гендерні стереотипи у шкільному житті, альтернативні форми взаємодії з батьками в закладах освіти – усе це було у програмі міні-EdCamp.

Спікери анонсували свої майстер-класи

Як зазначали члени команди EdCamp Ukraine у своєму відеопривітанні до учасників (не) конференції, EdCamp – це місце, куди злітаються білі ворони: «Думайте у якому світі житимуть ваші діти. Не будьте, як сова, будьте білими воронами».

Детальніше про розглянуті теми під час міні-EdCamp читайте пізніше на Сайті Є.

Олександр Симчишин каже, що завдяки подібним заходам можна змінити систему освіти