FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
30 Квітня, 2024

28 серпня - Успіння Пресвятої Богородиці: історія свята і традиції на Першу Пречисту

На Успіння Пресвятої Богородиці прийнято йти до церкви. Фото: з архіву

Воно належить до числа дванадцяти найбільших християнських свят.

28 серпня - Успіння Богородиці. Цього дня завершується Успенський піст. Свято також називається Перша Пречиста. Його відносять до числа дванадцяти найбільших християнських свят.

Свято Успіння Пресвятої Богородиці – день закінчення земного життя святої Діви Марії, матері Ісуса Христа, її відхід на небо.

Згідно із переказами, за три дні до смерті Матері Божій явився архангел Гавриїл і попередив її про перехід до життя небесного, котрий має відбутися зовсім скоро, й на знак підтвердження своєї присутності та правдивості сказаного подарував їй пальмову гілку.

Тож слово «успіння» означає мирну кончину – день вознесіння Богородиці на небо.

Як пише Уніан, з посиланням на історика і релігієзнавця Ігоря Козловського, у цей час закінчується двотижневий піст, коли людина отримала духовне і тілесне очищення, закінчуються жнива, польові роботи, і традиційно відбувається освячення хлібного колосся, насіння врожаю, в храмах ставлять свічку за здоров'я і благополуччя рідних.

Традиції на Першу Пречисту

У цей день прийнято випікати хліб з освяченого зерна першого врожаю. На Успіння Пресвятої Богородиці прийнято йти до церкви. У храмі треба поставити свічку за всіх рідних і близьких, а також помолитися за здоров’я найближчих людей, особливо – дітей.

Оскільки напередодні завершувався Успенський піст, цього дня вже можна накривати пишний стіл, на якому має бути освячений хліб зі свіжого борошна.

Не можна в свято Успіння Богородиці відмовляти у допомозі – слід постаратися виконати прохання.

А ще наші пращури вважали, що сьогодні не варто ходити босоніж, особливо по вкритій росою траві. Вони вірили, що роса є сльозами Пресвятої Богородиці.

Народні прикмети на Першу Пречисту

• Яка Перша Пречиста – така й осінь.
• З’явилася веселка на небі – осінь обіцяє бути теплою.
• Гарна погода – бабине літо буде прохолодним.
• Багато павутиння – зима буде морозною і малосніжною.
• Якщо цього дня побачити іній – швидко настане холодна осінь.
• Туман – до багатого врожаю грибів.