FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
7 Травня, 2024

Блокпост пам’яті: історії загиблих Героїв України показали у Кам'янець-Подільській фортеці

У кожному ящику історія загиблого бійця. Фото: автора

Особисті речі бійців, які загинули на сході України, зібрали в одну виставку.

У Кам’янець-Подільській фортеці триває особлива виставка. Ця експозиція тривалий час мандрує містами України й нарешті приїхала на Хмельниччину. Називається вона – «Блокпост пам’яті». У залі перед відвідувачами постають зелені ящики з-під снарядів і гранат, а в них замість зброї – історії загиблих бійців в російсько-українській війні.

З ящиків зробили вітрини, в яких за склом підсвічуються сотні експонатів. Усі вони дбайливо розкладені. Серед них документи та фотографії вояків, частини їхнього спорядження, годинники, мобільні телефони, записники та багато-багато іншого.

Виставка складається із двох частин. Частину експонатів зібрали волонтери під час евакуації тіл загиблих військовослужбовців із зони АТО. Це уламки снарядів, розплавлене залізо, обгорілі ікони, книги воїнів. Іншу частину виставки доповнили рідні і бойові побратими втрачених бійців, які передали їхні особисті речі.

Виставку розгорнули в одній із веж фортеці.

Автором проєкту став Павло Нетьосов. Він був одиним з керівників волонтерських груп місії «Евакуація 200» в 2014—2015 роках.

«Колись Павло займався реконструкцією війни, а ще проводив пошукову діяльність по Другій світовій війні. Коли почалася сучасна російсько-українська війна, він перекваліфікувався. Їхня група почала займатися пошуком решток українських вояків, які загинули в зоні АТО, а потім їхньою ідентифікацією. От на тих зібраних матеріалах і була створена ця виставка», - розповідає директор Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександр Заремба.

У ящиках - фотографії, документи, особисті речі загиблих солдат.

«Блокпост пам’яті» затримається в Кам’янці-Подільському на весь вересень. Оглянути меморіальну виставку можна у Старій фортеці. 

Довідково: на виставці представлені речі, зібрані волонтерами, які брали участь з першого вересня 2014 року в пошукових місіях «Евакуація 200» та «Чорний тюльпан». Вони працювали на територіях, які не контролюються Україною – Савур-Могила, Іловайськ, Донецький аеропорт, Дебальцеве, та передові позиції нашої армії у районі Щастя, Широкіного, Мар’їнки, Авдіївки, Піски.

Читайте також: У Хмельницькому кілька сотень курсантів-прикордонників присягнули Україні.

На виставці зібрані речі загиблих службовців ЗСУ, МВС, добровольців.

Експозиція демонструє реальні жахіття війни.

Частину експонатів зібрали волонтери під час пошуків тіл загиблих.

Іншу частину передали родичі полеглих бійців.

Ця виставка мандрує різними містами країни.

Таким чином автори проєкту нагадують українцям, що війна триває і вона поруч.