FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
4 Травня, 2024

Як знайти роботу: у Хмельницькому проводять тренінги для переселенців

Під час тренінгів ми максимально намагаємося покращити психологічний стан учасників, адже зараз переселенцям важко адаптуватися на новому місці. Фото: автора

На тренінгу разом із фахівцями учасники дізнаються особливості місцевого ринку праці та отримують практичні поради.

У Хмельницькому представники громадських організацій проводять серію тренінгів для внутрішньо переміщених осіб. Чимало з них направлені на допомогу з працевлаштуванням переселенців у Хмельницькому.

Такі тренінги планують проводити кожного місяця. Одна група нараховує 15 учасників.

Це спільний проєкт громадської організації «Фонд «Професійний розвиток Харкова»» та хмельницького Центру професійного розвитку «Back to work» у партнерстві з благодійним фондом «Хесед Бешт» за підтримки організації World Jewish Relief (WJR, Великобританія).

За словами керівниці проєкту в Хмельницькому Наталі Кирилової, такі тренінги організовували вже в Харкові для тимчасових переселенців ще з 2014 року.

Такі тренінги планують проводити кожного місяця. Одна група нараховує 15 учасників.

Один модуль триває чотири дні і складається з офлайн та онлайн-тренінгів. На тренінгу разом із фахівцями учасники дізнаються особливості місцевого ринку праці, отримують практичні поради щодо написання резюме та проходження співбесіди, а також обговорюють важливі організаційні моменти для внутрішньо переміщених осіб тощо.

“Під час тренінгів ми максимально намагаємося покращити психологічний стан учасників, адже зараз переселенцям важко адаптуватися на новому місці. Саме тому в нас працюють психологи, які намагаються пропрацювати з учасниками їх страхи, адаптувати їх до нової реальності. Також є тренінги спеціаліста з фрілансу, який розповідає про інструменти пошуку роботи на фрілансі. Крім того, запросили директора агентства з працевлаштування, яка розповідає про ринок працевлаштування у Хмельницькому, допомагає заповнити анкети. Ще під час тренінгів допомагаємо скласти правильне резюме, підготуватися до співбесіди, щоб це було для них не так нервово. Головна мета тренінгів в тому, щоб наприкінці співбесіди потенційний роботодавець сказав учаснику “Ласкаво просимо”, - підкреслила Наталія.

"Найбільш вмотивовані переселенці зараз в нас з Маріуполя. Це тяжкі співбесіди"

За словами директорки агенції з працевлаштування “Гарант-Інфо” Марини Михайлової, зараз ситуація на ринку праці значно покращилася в порівнянні з початком війни.

Пані Михайлова відмічає, що переселенцям в Хмельницькому зараз реально знайти роботу, роботодавці їх винаймають. Але бувають різні ситуації.

“Найбільш вмотивовані переселенці зараз в нас з Маріуполя. Це тяжкі співбесіди. Я кожні два дні плачу. Вони працюють, вони реально працевлаштовуються та виходять на роботу. Вони найбільш змотивовані зі всіх регіонів. На це я звернула увагу”, - розповіла Марина Михайлова.

Також вона наголосила на тому, що потенційним кандидатам потрібно вчити мови та покращувати свої знання постійно.

Тож у модулі щодо роботи на фрілансі учасниками тренінгу давали посилання на онлайн-курси, за допомогою яких можна покращити свої навички або оволодіти новою спеціальністю. Мова йде про копірайтинг, веб-дизайн, інтернет-маркетинг тощо.

На тренінгах дають практичні поради, пропонують курси за спеціальностями, на які є попит

Одна з учасників тренінгу - Ольга приїхала до Хмельницького з міста Бахмут Донецької області. До війни вона працювала журналісткою у газеті. Але зараз її газета закрилася, а вона вимушена була поїхати з міста.

“Я приїхала деякий час тому. Трохи освоїлася в місті і почала шукати роботу. Натрапила на оголошення щодо проведення тренінгів. Під час занять отримала багато корисної інформації, щодо вакансій, які є в місті. Дають практичні поради, пропонують курси за спеціальностями, на які є попит”, - розповіла Ольга про тренінг.

За її словами, вона шукає роботу не тільки за своєю спеціальністю, але й готова навчатися новому, зокрема, веб-дизайну.

По завершенню 4-денного тренінгу кожен учасник отримує індивідуальні консультації зі спеціалістами, матиме змогу відвідати безкоштовні майстер-класи та навчальні курси з комп'ютерної грамотності, копірайтингу, вебдизайну, бухгалтерського обліку тощо.

Наступний модуль планують розпочати для бажаючих наприкінці місяця.