FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
30 Квітня, 2024

У Славуті та Нетішині досі критична ситуація з електропостачанням: пояснення енергетиків і місцевої влади

Енергетики намагаються відновити нормальне електропостачання, але ситуація критична. Фото: ілюстративне freepik.com

Через руйнування енергетичної інфраструктури ці міста можуть отримувати лише частину необхідного їм живлення.

Після масових рекетних ударів рашистів вся енергетична система України перебуває в критичному стані. Тож на Хмельниччині як і решті регіонів відбуваються погодинні й аварійні відключення електроенергії. Однак найгірша ситуація з електропостачання у нашій області зберігається у Славуті та Нетішині. Це у частини місцевих жителів викликає нарікання. Тож енергетики та представники місцевої влади вирішили ґрунтовніше пояснити ситуацію.

Яка ситуація у Славуті

За словами директор Славутського РЕМ АТ «Хмельницькобленерго» Олександра Гетьмана, через пошкодження ворогом мереж з 15 листопада Славута отримує електрику від суміжного оператора. Його потужності обмежені. Наразі він може подавати приблизно 40 відсотків енергії від потреб громади. Якщо ці ліміти не будуть витримані, буде знеструмлено навіть критичну інфраструктуру: водоканал, котельні та лікарні.

«Шепетівка отримує електроживлення від іншого суміжного оператора розподілу, до якого неможливо під’єднати Славуту та Нетішин. Жодні графіки наразі не діють, у нас відбувається екстрене вимкнення електроенергії», — зазначив Олександр Гетьман.

Знайдено можливість подати напряму електроживлення для семи котелень. Щоб забезпечити їх роботу спеціалісти знімають навантаження на певних лініях, які спільно живлять котельні та житловий фонд.

Однак на двох котельнях технічно не вдалося зняти навантаження, тому їх електроживлення здійснюється лише у певний визначений час. Це ж стосується будинків, які під’єднані до цієї мережі. Зокрема, у частині мікрорайону Військове містечко живлення подається з 8-ї ранку до 10-ї ранку й з 18:30 до 21-ї години. У цей самий час подається електроенергія на вулицях Козацькій, Леоніда Лавренюка та частково на Церковній.

«За іншими адресами ми не можемо сказати, як буде здійснюватися відключення. Розумію невдоволення людей, але ми всі перебуваємо в однакових умовах. Окремо хочу звернутися до споживачів з проханням під час відновлення електропостачання не вмикати одразу всі електроприлади. Особливо це стосується вулиць Волинської, Князів Сангушків (від обласного ліцею до залізничного вокзалу), Степана Бандери, Славної, будинків поблизу колишнього заводу ЗБВ, мікрорайону Військове містечко», — підкреслив Олександр Гетьман.

Яка ситуація у Нетішині

Міський голова Нетішина Олександр Супрунюк розповів, що наразі місто має водопостачання та опалення. Однак електропостачання надходить періодично й регулюється Укренерго. Якщо не буде додаткових пошкоджень, протягом тижня можливо інтервал подачі електрики буде збільшено.

Мобільний зв’язок працюватиме стабільно, коли в місті відновиться електропостачання. Міська влада працює, щоб забезпечити повноцінне перебування та харчування у дитсадках дітей, у яких обоє батьків працюють у галузях критичної інфраструктури. Дистанційне навчання за відсутності інтернету неефективне, але відновити очне навчання без електроенергії теж проблематично.

За словами Олександра Супрунюка, ідея постання місту електроенергії напряму від Хмельницької АЕС є лише теоретичною можливістю. Вона могла б бути реалізованою у мирний час. Крім того, нині трансформатори необхідної потужності нищаться ворогом і на їх виготовлення потрібні місяці.

Щодо встановлення сонячних батарей, то в осінньо-зимовий період їхня робота вкрай нестабільна. До того ж вартість автономного елементу, який встановлюється над пішохідним переходом, становить орієнтовно 23 тисячі гривень. Однак він може генерувати максимум 60 ватів електроенергії. Натомість генераторами забезпечують лише критичну інфраструктуру. Найперше — пункти обігріву та медицину. Забезпечити ними бізнес і житлові будинки — неможливо.

«Все, що ми усі можемо зробити — не панікувати та не розповсюджувати пліток і домислів. Зрозуміти елементарне — в усьому винен агресор. Звинувачувати енергетиків, сусіда, в якого вчасно не відімкнули світло, владу різних рівнів нині є потуранням ворогу. Він хоче досягти дестабілізації та гризні між собою. Уявіть собі, що наші воїни звертаються до командування з обуренням, що по їх позиціях били вдвічі більше, ніж по сусідах. І вимагати від командування, щоб надали графік, коли по них буде артобстріл», — наголосив Олександр Супрунюк.

До теми: На Хмельниччині електрику вимикають одночасно по двох чергах: графік на 22 листопада