FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
16 Липня, 2024

Що загрожує громадянам, які не оновлять свої дані до 16 липня: пояснення Міноборони

Громадяни, які не оновлять свої військово-облікові дані до 16 липня, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 17 до 25 тисяч гривень. Фото: ілюстративне з Getty Images

Наразі свої дані вже оновили близько 3 мільйонів громадян.

Військовозобов'язані громадяни, які не оновлять свої військово-облікові дані до 16 липня, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 17 до 25 тисяч гривень. Про це розповів директор Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України Марк Андрусяк в інтерв'ю речнику МОУ Дмитру Лазуткіну.

«Згідно з новим законом про мобілізацію, що набув чинності 18 травня, усі військовозобов'язані мають оновити свої військово-облікові дані до 16 липня. Це стосується громадян чоловічої статті віком від 18 до 60 років та певної категорії громадян жіночої статті, які визначені законом. Відповідно до цього закону громадяни повинні були оновити три основні категорії своїх військово-облікових даних: місце проживання, номер телефону та електронну адресу», - нагадав посадовець.

За його словами факт правопорушення може здійснити техпрацівник ТЦК. Виявлення факту цього правопорушення він документально оформлює і передає керівнику ТЦК для складання протоколу.

«Законодавством України передбачено накладання штрафів за виявлені адмінправопорушення від 3 місяців від моменту виявлення цього правопорушення до 1 року з моменту його вчинення. Водночас громадяни матимуть можливість оскаржити у суді рішення про накладання штрафу надаючи підтверджуючі документи, що дійсно вони не могли зробити це своєчасно», - зазначив Марк Андрусяк.

Він також розповів, що в Міноборони не бачить необхідності продовжувати термін оновлення даних.

«На наш погляд, дійсно достатньо було часу для оновлення своїх даних. Міністерство оборони не ініціює внесення змін щодо продовження терміну цього оновлення», – сказав він.

Представник Міноборони також підкреслив, що оновлення даних необхідне для справедливого підходу, щоб усі військовозобов'язані перебували на військовому обліку.

«На сьогодні з інформацією, що в нас вже є, оновили свої дані близько 3 мільйонів громадян. Потреба ЗСУ для призову під час мобілізації значно менша. Тому не всі громадяни, які оновили облікові дані, будуть призвані на військову службу», – пояснив посадовець.

Міністерство оборони підкреслює, що при поновленні даних проходження військово-лікарської комісії не вимагається. Проходження ВЛК необхідне лише після отримання повістки на проходження військово-лікарської комісії. Оновити дані можна у ТЦК та СП, у застосунку Резерв+ та ЦНАПі.

Читайте також: Чому електронний військово-обліковий документ може вважатися недійсним: які дані він має містити.