FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
6 Травня, 2024

Гайморит: що його викликає та як правильно лікувати

Про причини, симптоми та наслідки гаймориту розповів завідувач отоларингологічного відділення Хмельницької міської лікарні Дмитро Василенко. Фото: надане сайту "Є"

Якщо хворобу не лікувати, це може призвести до ускладнень – запалення вуха, ока, щелепи, навколишніх тканин, спричинити сильний головний біль.

Гайморит – це захворювання гайморових пазух. Коли захворювання з гострого переходить у хронічне, у людини значно погіршується якість життя, вона постійно сфокусована на своїх відчуттях. Тому важливо швидко та своєчасно вилікувати недугу. Хронічний гайморит – це запальний процес, який з’являється у верхньощелепній (гайморовій) пазусі та триває довше трьох місяців. Захворювання може бути як одностороннім, так і двостороннім. Як його лікувати, про причини, симптоми та наслідки – розмова із завідувачем отоларингологічного відділення Хмельницької міської лікарні Дмитром Василенком.

– Дмитре Миколайовичу, чи можна відрізнити симптоми гаймориту від, приміром, звичайного затяжного нежитю?

– Найчастіше симптомами гаймориту є біль під оком, що може віддавати на зуби, тиснути на зуби. Проте це захворювання може протікати і без больових відчуттів. Річ у тім, що є кілька видів гаймориту. Здебільшого діагностується гнійний.

– Що може бути причиною хвороби?

– Зазвичай гайморит виникає через хворі зуби. Також, але рідко, його причиною є травми, перекриття природного вивідного каналу в одній із гайморових пазух або в двох одразу. До речі, цей канал з роками звужується. А в дітей він достатньо широкий, тому у них рідше діагностують гайморит.

– Ця недуга виліковується?

– Звичайно.

– А якщо її не лікувати?

– Тоді це може призвести до ускладнень – запалення може розвинутися на вухо, око, щелепу, навколишні тканини, спричинити сильний головний біль…

– Чи варто гріти, ставити компреси, коли з’являються симптоми, що можуть свідчити про гайморит?

– Гріти – доволі неправильно. Запалення гайморової пазухи — це як банка, в якій щось бродить, і ніколи не знаєш, коли й куди виплеснеться накопичене бродіння.

– При гаймориті підвищується температура?

– Швидше за все, сплеск температури при цій хворобі є свідченням доволі запущеного процесу. Проте бувають випадки, коли запалення в гайморових пазухах є, а температури немає. Загалом не варто займатися самолікуванням. З’ясувати, чи справді в людини гайморит, знайти його причину та призначити лікування має лікар. Тож найперше, що потрібно зробити при появі симптомів, – звернутися до сімейного лікаря. А вже він, оглянувши пацієнта, визначить, чи впорається з лікуванням сам, чи скерує до вузькопрофільного спеціаліста.

– Якщо у людини діагностують гайморит, чи неодмінно будуть проколювати гайморові пазухи?

– Зовсім ні. Спочатку лікар з’ясує, як розвивається хвороба. Тоді або призначить медикаментозне лікування, що може дати хороші результати, або ж, якщо виникне необхідність, призначить хірургічні маніпуляції.