FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
16 Липня, 2024

Майже впритул до будинків: на Хмельниччині виявили порушення норм розпилення пестицидів

Між полем, яке обробляється пестицидами, та житловими будинками, має бути санітарно-захисна зона: мінімально на 300 метрів. Фото: ілюстративне, pixabay

Загалом в області за перше півріччя 2024 року виявили 10 випадків порушення санітарних норм під час застосування хімікатів для боротьби зі шкідниками.

У Шепетівському районі зафіксували порушення санітарних норм щодо застосування пестицидів під час обробітку поля. Аграрій розпилював хімікати на відстані 50-100 метрів від житлових будинків. Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживчої служби у Хмельницькій області.

Інцидент з порушенням санітарних норм під час розпилення пестицидів трапився у селі Марачівка, Улашанівської тергромади. Недотримання правил під час процесу обробки поля виявили місцеві жителі. Згодом направили до Держпродспоживчої служби колективне звернення.

Третього липня до Марачівки прибула комісія. Вони встановили, що порушення санітарних норм під час обробітку пестицидами поля, засіяного сільськогосподарськими культурами, дійсно було.

«Зона санітарного розриву між житловими будинками, індивідуальними земельними ділянками жителів села Марачівка та полем, засіяним сільськогосподарськими культурами, яке обробляють агрофірми пестицидами, порушується: поле знаходиться на відстані 50-100 м від житлової забудови. Також у радіусі 200 м від даного поля не були встановлені спеціальні попереджувальні написи щодо проведення робіт по застосуванню пестицидів», - кажуть у Держпродспоживчій службі.

Під час комісійного обстеження з представниками агрофірм та працівниками Улашанівської ТГ провели бесіду. Фото: consumerhm.gov.ua

Як розповіли сайту «Є» у профільному управлінні обласного відомства, це вже не перший випадок порушення санітарних норм із застосуванням пестицидів цього року. За перше півріччя 2024 таких було зафіксовано 10. Торік загальна кількість порушень складала 16.

«Згідно з законодавством, між полем, яке обробляється пестицидами, та житловими будинками, має бути санітарно-захисна зона. Її відстань не повинна бути меншою, ніж 300 метрів. Також аграрії мають заздалегідь повідомляти населення про обробку своїх посівів», - зазначив начальник відділу безпеки середовища життєдіяльності управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Віталій Носатов. 

Разом із тим, відповідно до законодавчих норм, застосування пестицидів для захисту зелених насаджень в межах населеного пункту дозволяється тільки з 22:00 до 07:00 ранку, а за межами населеного пункту всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години. Обробляти поля пестицидами необхідно лише у безвітряну погоду. Швидкість вітру під час цього процесу не може перевищувати 4 метри за секунду. Якщо у населеному пункті є пасіки, то їх слід вивезти не менше ніж на 5 км від поля, де проводиться обробка, або ж ізолювати бджіл.

Читайте також: Уряд визначив перелік випадків, коли медзаклади надаватимуть платні послуги