FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
1 Вересня, 2024

На Летичівщині скажена кішка покусала людей: на території кількох сіл оголосили карантин

У тварини підтвердили сказ. Фото: ілюстративне stock.adobe.com

Власників собак та кішок зобов'язали щепити тварин від сказу.

На Летичівщині зафіксували випадок сказу в безпритульної кішки. За інформацією Летичівської селищної ради, вона покусала двох людей в селі Голенищево. Місцева протиепізоотична комісія вже оголосила в кількох селах карантин та зобов'язала власників тварин щепити їх від сказу.

За інформацією селищної ради, декілька днів тому на подвір'я до жительки села Голенищево забігла бездомна кішка, яка поводила себе агресивно та вкусила господиню за руку. Потім тварина перебігла до сусіднього двору та покусала власника. Оскільки кішка вела себе неадекватно та агресивно, власник вбив її. Запідозривши сказ, труп кішки відправили на дослідження, яке підтвердило хворобу.

Травмованим жінці та чоловікові надали медичну допомогу. В місцях, де перебувала хвора на сказ тварина, провели дезінфекцію та вакцинували котів і собак від хвороби.

Наразі протиепізоотична комісія прийняла рішення щодо запровадження карантинних обмежень в Голенищеві та довколишніх селах Сахни, Майдан Голенищівський і Лозни та зобов'язала власників тварин щепити їх від сказу.

У селищній раді зазначають, що власники тварин, які не мають можливості вакцинувати свою тварину в день обходу спеціалістів по дворах – можуть привезти кота чи собаку в Летичівську дільничну лікарню ветеринарної медицини за адресою: вул. Героїв Крут, 16 з 9.00 до 16.00, крім суботи та неділі. Телефон для контактів: (097)184-41-12. У випадку відмови щепити тварину її власник може бути притягнутий до адміністративної відповідальності.

Сказ – це гостра вірусна хвороба. До неї сприйнятливі всі теплокровні, в тому числі й людина. Основним джерелом хвороби є бездомні собаки, коти та дикі (лисиці, вовки) тварини.

Зараження сказом відбувається під час укусу, а також через слину хворої тварини, яка потрапляє на пошкоджені ділянки шкіри чи слизові оболонки.

В слині вірус з'являється ще за 8-10 діб до появи клінічних ознак хвороби. Тобто будь-який укус твариною може бути потенційно небезпечним і нехтування отриманням кваліфікованої ветеринарної або медичної допомоги може призвести до смерті.

Інкубаційний період (проміжок часу між моментом зараження і появою перших симптомів інфекційного захворювання) може варіюватися від кількох днів до кількох місяців.

При захворюванні на сказ перші симптоми можуть бути неспецифічними: спостерігається млявість, лихоманка, блювота та анорексія. Через декілька днів (іноді тижнів, місяців) ознаки можуть прогресувати до нервових розладів, порушень координації, слабкості та паралічу, утрудненого дихання та ковтання, надмірного слиновиділення, аномальної поведінки, агресивності або самокалічення. Остаточний діагноз ставлять лише після загибелі тварини за допомогою вірусологічних досліджень.

Читайте також: Погода на завтра – 2 вересня Хмельниччина буде під впливом антициклону