FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
13 Жовтня, 2024

Грибок на ногах: чому він виникає та як його позбутися

Грибковою інфекцією може заразитися будь-хто. Фото: ілюстративне pixabay.com

Хвороба полюбляє вологе тепле середовище.

Нерідко ми можемо помічати на стопах чи долонях лущення шкіри, на нігтях - зміну їхнього кольору. Це може бути ознаками мікозу — інфекційного захворювання, викликаного патогенними грибами. Важливо не ігнорувати тривожні симптоми та вчасно звернутися по професійну пораду до медиків. Про небезпеку грибкових захворювань ми розпитали лікарку-дерматовенерологиню поліклініки № 4 м. Хмельницького Яну Алексєєнко.

Яно Михайлівно, чому мікози називають грибком?

– Мікози – це група захворювань, які спричиняються різними видами грибків. Тому так і кажуть – грибок. Про деякі з них йтиме мова. До прикладу, ураження шкіри – це дерматомікози. Вони можуть вражати кисті рук, стопи. А ураження нігтів мають назву оніхомікози.

Лікарка-дерматовенерологиня Яна Алексєєнко радить звертатися до фахівців, щоб хвороба не завдала ще більшої шкоди. Фото: надане лікаркою.

А що може сприяти їхній появі?

– Сприятливим чинником можуть бути травми, навіть поверхневі. Рани часто слугують «вхідними воротами» для грибків. Також до виникнення можуть призводити переохолодження та перегрівання, надмірне потовиділення, порушення кровообігу, анатомічні особливості, тісне, незручне взуття та супутні захворювання, що знижують опірність організму.

Як може передаватися захворювання?

– Багато грибкових захворювань можуть передаватись через використання спільних речей у побуті, чужого взуття. Ними можна заразитися у лазнях, ваннах загального користування, адже грибки дуже полюбляють тепле вологе середовище.

Що може свідчити про наявність грибкової інфекції саме у нігтях?

– Зона ураження може розташовуватися в будь-якій частині нігтьової пластини або взагалі може поширюватись на всю її площу. Проявляється, як правило, плямою жовтого, зеленого та інших відтінків, а нігтьова пластина потовщується, потоншується або «кришиться».

А як дізнатися, що грибок уразив шкіру?

– Дерматомікози кистей та стоп дуже часто викликають ті ж збудники. Шкіра може змінювати свій відтінок, лущитися. Захворювання супроводжується виникненням тріщин, болю та свербежу. Слід згадати ще й про таку групу захворювань як кандидози. Їх викликають гриби роду Candida (кандида). Вони можуть вразити шкіру, слизові оболонки і навіть нігті. І дуже часто пацієнти звертаються саме з таким захворюванням. Кандидози проявляються також появою тріщин з болем та свербежем, може бути білий наліт на фоні червоної плями.

Які методи лікування цих захворювань?

– Лікування здійснюється місцевими засобами – кремами, лаками, а також системними – таблетованими препаратами. Але лише за призначенням лікаря. Дерматовенеролог на консультації оглядає пацієнта, збирає анамнез, скеровує в разі потреби на лабораторну діагностику і тоді обирає тактику лікування. Тому у разі виникнення зазначених симптомів рекомендую не зволікати та звернутися до фахівця.