FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
30 Квітня, 2024

На Хмельниччині «прокурор» та «банкіри» ошукали кількох людей

Іншою схемою заволодіння грішми подолян стали дзвінки для «розблокування банківської картки». Фото: ілюстративне pixabay.com

Літня хмельничанка віддала псевдопрокурору тисячу доларів.

Впродовж минулої доби, 14 липня, з різних районів Хмельницької області до правоохоронців звернулося п’ятеро жертв шахраїв. Зловмисники телефонували подолянам, представлялися прокурорами або працівниками банку й видурювали їх кревні. Згодом з’ясувалось, що потерпілі знали про такі види шахрайства, але все одно повірили зловмисникам. Про це розповіли працівники сектора комунікації поліції Хмельницької області.

За інформацією правоохоронців, однією зі жертв шахраїв стала 84-річна жителька Хмельницького. Зловмисник зателефонував їй о 22:50 і представився працівником прокуратури. Він розповів жінці, що її племінник начебто вчинив аварію у Польщі. Щоб він уникнув кримінальної відповідальності, хмельничанка має передати псевдопрокурору тисячу доларів. Жінка повірила шахраю та віддала йому свої гроші.

Натомість 60-річній жительці села Кам’янка Кам’янця-Подільського району зателефонував «працівником банку». Жінка втратила 4 тисячі 400 гривень, сказавши йому персональні дані та реквізити банківської картки, мовляв, для її розблокування.

«За схожими схемами псевдобанкіри видурили 10 тисяч гривень у 54-річної жительки Шепетівки та 4 тисячі гривень у 62-річного хмельничанина», — зазначили у секторі комунікації поліції Хмельницької області.

Також минулої доби від шахраїв постраждав 31-річний хмельничанин. Він втратив 7 тисяч 425 гривень, коли купував автозапчастини на одному з торгових майданчиків в Інтернеті. Чоловік перерахував гроші, однак бажаний товар так і не отримав.

«Як згодом з’ясувалось, усі потерпілі знали про такі види шахрайства, однак все одно стали їх жертвами. Тож поліцейські вкотре закликають громадян нікому не повідомляти свої персональні дані та купувати товари в Інтернеті лише в перевірених продавців або з можливістю післяоплати», — додали правоохоронці.

До теми: Продавали неіснуюче пальне: шахраї з СІЗО ошукали людей на пів мільйона гривень