FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
5 Травня, 2024

Як ви оцінюєте новий Податковий кодекс?

поцікавилися ми у відомих подолян

Віталій Олуйко, голова Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, депутат обласної ради від партії «Сильна Україна»: «Я вважаю, що він потрібен однозначно, бо українська економіка вичерпала свої ресурси, і ми можемо довести ситуацію до її банкрутства, а за цим – і до втрати незалежності України. Як державна людина, я усвідомлюю, що після 20 років загравань та популізму цей процес дуже болісний. Але стверджую однозначно, що без нового Податкового кодексу не маємо перспективи. Мало того, обов’язково виникнуть проблеми з утриманням людей, яких «найняла» держава, а це – вчителі, лікарі, офіцери, інваліди, пенсіонери, чорнобильці… І може бути таке, що завтра не буде чим платити їм зарплату і пенсію, і тоді вже вони вийдуть на вулиці. А ми не можемо допустити соціального конфлікту. Тому треба вести діалог між однією частиною суспільства і владою, яка має довести, що цей процес неминучий. Але він має стосуватися всіх: і спрощенців, і олігархів. І коли люди побачать, що платять усі, таких протестів не буде.
До речі, це лише початок. Бо далі грядуть реформи освіти, медицини, Пенсійного фонду, митниці… І за кожним таким процесом виникатимуть протестні акції».

  
Анатолій Стасишин, голова Подільської правозахисної організації: “Закон потрібно вміти читати правильно. Це проблема людей, що вони цього не вміють. Будь-який документ має пройти перевірку життям. Згодом приймуть необхідні поправки та доповнення, і все буде добре. Як сказав Серій Тігіпко, «люди мають розуміти, що тільки фахівці можуть написати закон правильно». Звісно, є деякі нововведення, які нам не на користь. Зокрема, мова йде про права і повноваження правозахисних, податкових органів, а саме перевірок. Нині навіть юристи ще остаточно в цьому не розібралися. Головне, щоб суди правильно все розуміли. А страйки, мені здається, більше пов'язані із нинішньою ситуацією в державі. Народ показує новій владі, що може бути незадоволеним. Думаю, якби не було Податкового кодексу, знайшовся б якийсь інший привід для прояву незадоволення. Люди мають право вийти на майдан і висловити своє обурення! Якщо не буде ніяких порушень громадського порядку, то, на мою думку, громадяни мають повне на це право. В Києві міська влада звернулася до суду, й суд заборонив мітингувати, але я вважаю, що це неправильно».

 
Надія Кнець, голова профспілки малого та середнього бізнесу: «Я категорично проти такого Податкового кодексу. Він хоч, кажуть, і прийнятий, але ще не  опублікований, а тому ми не знаємо, що там насправді передбачають окремі статті. Я не розумію, як депутати Верховної Ради голосували, не маючи на руках остаточного проекту. Коли я під час ефіру передачі «Шустер live» узяла в Інни Богословської чотири томи так званого Податкового кодексу і прогортала їх, то я побачила, що ці чотири томи — це таблиці, статистичні дані, поправки, доповнення, пропозиції — словом, там є усе, крім остаточного тексту Податкового кодексу. Депутати прийняли не кодекс, а «кота в мішку». Крім того, цей документ повністю знищує малий бізнес та оголює місцеві бюджети. Ми, підприємці, проти цього, а тому маємо намір і далі протестувати проти таких, вбивчих для нас, норм».