ye-logo.v1.2
23 Липня, 2019

Через тиждень у Кам’янці-Подільському запустять довгоочікувану біо-теплоелектростанцію

Ірина ОЛІЙНИК Економіка 10236 1
Біо-теплоелектростанція стане першою в Україні
Біо-теплоелектростанція стане першою в Україні. Фото: jkg-portal.com.ua

За підрахунками, вона зменшить споживання газу містом на 65 відсотків.

3 липня у Кам’янці-Подільському відкриють першу в Україні, третю у Європі та лише п’яту в світі біо-теплоелектростанції потужністю 45 МВт, що вироблятиме теплову та електричну енергію.

«Новітня теплоелектростанція стане енергоефективною альтернативою застарілим потужностям газової ТЕЦ і позбавить місто від газової «залежності», – повідомляють в прес-службі міськради.

На початку 2014 року Кам’янець-Подільський задекларував амбітний план – за декілька років максимально відмовитися від використання природного газу та перейти на альтернативні види палива. «За цей період в місті проведено реконструкцію трьох діючих та збудовано чотири нових котельні, що працюють на агропелетах і деревній трісці. Так, лише впродовж 2016-2017 років, за рахунок заміщення альтернативними видами палива споживання природного газу було зменшено на 5,2 мільйона кубометрів», - зазначено у повідомленні.

Наймасштабнішим енергоефективним проектом Кам’янця-Подільського стало будівництво новітньої теплоелектростанції потужністю 45 МВт з комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії газовими і твердопаливними котлами. Його було розпочато 2015 року в рамках проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання», який впроваджується за кошти кредиту Світового банку.

Загалом, після завершення цього проекту, місто планує зменшити споживання природного газу на 15,5 мільйона кубометрів або 65 відсотків від загального споживання.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

ВУС 25.06.2018 19:04

Давно пора. Краще пізно ніж ніколи. На таких станціях країна заощаджує не менше 7млрд. природного газу щорічно.

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

  Так  Ні, дякую