clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
18 Травня 2022 Урсакій Делія 149

Перший візит до гінеколога: як до нього підготуватися?

В житті кожної дівчинки підлітку настає період першого візиту до гінеколога. За сучасними даними третина підлітків у віці від 14-18 років дізнаються про статеві стосунки саме від медичних працівників, тому консультація жіночого лікаря в цьому періоді є надзвичайно важливою.
Найкращий час для першого візиту індивідуальний для кожного. Якщо немає скарг, а менструації проходять регулярно, відвідати гінеколога рекомендовано у віці 14-15 років. У випадку порушення менструального циклу, вагінальних виділень чи свербіння, потрібно звернутись до гінеколога якнайшвидше. В підлітковому віці рекомендується звертатись саме до дитячого гінеколога, який володіє необхідними навичками з роботи з молодими дівчатками.
Варто зазначити, що при першому візиті лікар може ... читати далі »

16 Травня 2022 Пресслужба ХОССЦ 172

За минулі вихідні у КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" прийняли 7 пацієнтів з гострими кардіологічними станами.

Невідкладна допомога доправила хворих з Городоцького, Полонського районів та м.Хмельницького. Одна пацієнтка з Миколаївської області.

️ При появі таких симптомів, як:
біль у грудях, що не зникає понад 20 хв. після прийому ліків;
біль між лопатками;
відчуття болю у лівій руці та нижній щелепі;
задишка, пітливість;
запаморочення.
️ Негайно телефонуйте 103.

Цілодобово, в повному обсязі, надається невідкладна кардіологічна і кардіохірургічна допомога.
Амбулаторно-поліклінічний прийом проводиться 6 днів на тиждень (окрім неділі):
️ кардіолог;
️ кардіохірург;
️ невропатолог;
️ імунолог;
️ окуліст.
Працюють кабінети ЕКГ, УЗД, функціональної діагностики, холтерівського моніторування.

... читати далі »

16 Травня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 154

1️⃣Відповідно до ч.1 ст. 40 КК України не є кримінальним правопорушенням дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками.
2️⃣Згідно з ч.2 цієї ж статті питання про кримінальну відповідальність особи за заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам, якщо ця особа зазнала фізичного примусу, внаслідок якого вона зберігала можливість керувати своїми діями, а також психічного примусу, вирішується відповідно до положень ст.39 КК України.
️Примус вплив на особу поза або всупереч її волі, який обмежує свободу вибору поведінки, що має на меті змусити діяти відповідно волі того, хто примушує, виключаючи таку ознаку як волимість (здатність керувати своїми діями). Це діяння передбачає ... читати далі »


15 Травня 2022 Докійчук Настасія 181

Поведінка та настрій жінки в залежності від фази циклу

Менструальний цикл це гормональні зміни в жіночому організмі, які повторюються кожні 20-35 днів. Сенс менструального циклу в зростанні й дозріванні яйцеклітини.

Нормальний менструальний цикл:
Нормою менструального циклу заведено вважати тривалість від першого дня одних місячних до першого дня наступних від 21 до 35 днів.
Середнім по тривалості вважається цикл, який триває 28 днів. Звичайно, у кожної дівчинки він свій
Тривалість кровяних виділень (місячних) 2-7 днів.
Крововтрата від 50 до 150 мл. (Достатньо 2-3 прокладки в день).


Під ПМС (передменструальний синдром) розуміється цілий комплекс симптомів, які регулярно проявляються в лютеїнову фазу циклу (тобто відразу після овуляції, орієнтовно з 15-16 дня циклу). Як правило, протягом декількох днів після початку ... читати далі »

15 Травня 2022 Мацишин Назар 161

Пологи під час екстремальних ситуацій
За період повномасштабної війни в Україні народилось вже майже 37 тисяч малюків. У звязку з надзвичайними подіями, чимала частина новонароджених народились поза лікувальними установами, а в бомбосховищах, укриттях і часто без супровідної відповідної медичної допомоги. Ця стаття буде корисною як вагітним жінках, так і пересічному українцеві, адже розуміння надання базової допомоги у пологах є особливо актуальним на даний час.
Вагітним рекомендовано при перебуванні в укритті мати з собою базові речі для пологів, як от: чисті пелюшки та/або чисті простирадла, теплі ковдри (або пледи, кофти те, чим можна накрити матір і дитину), кипячену воду, спиртовий або дезрозчин, мінімальний набір одягу для дитини, антисептик, 3-5 пар стерильних рукавичок, чисті ножиці (щоб перерізати пуповину)... читати далі »

15 Травня 2022 Власюк Ярина 148

Ерозія шийки матки

Один з найпоширеніших діагнозів, які чує жінка
Під терміном ерозія мають на увазі дефект епітелію шийки матки. Такі зміни не є хворобою, але вимагають спостереження лікаря.
Ерозія шийки матки поширене гінекологічне захворювання, яке не має звязку з раком шийки матки.

Які бувають види ерозії?
- Справжня ерозія - пошкоджена ділянка багатошарового плоского епітелію, розташованому у піхвовій частині шийки матки по колу зовнішнього зіву . Якщо до перебігу хвороби приєднуються гормональні порушення або відсутнє коректне лікування, справжня ерозія переходить в псевдоерозію.
- Вроджена ерозія - явище, викликане відставанням диференціації епітелію, що характеризується зміщенням стику плоского і циліндричного епітелію за межі зовнішнього зіва (ектопія).
- Придбана псевдоерозія (ендоцервікоз) ... читати далі »


15 Травня 2022 Олександра 162

Перший прийом та огляд у лікаря-гінеколога

Для дівчинки перший її гінекологічний огляд супроводжується хвилюванням. Адже, процес здається психологічно тяжким та не дуже приємним, а запитання лікаря соромязливими. Знайдіть спеціаліста з яким вам буде комфортно пройти бесіду. Потрібно розуміти, що лікарі займаються не тільки лікуванням хвороб, але і їх профілактикою. Крім того, лікар може помітити ранні ознаки хвороб, які є не помітними для вас. Також важливо розуміти, що з початком статевого життя дівчині потрібно слідкувати за своїм здоровям, а особливо за здоровям органів малого тазу, вміти розрізнити норму чи патологію, вибрати оптимальний метод захисту від вагітності, знати як запобігти запаленням та захворюванням, що передаються статевим шляхом.
Як підготуватися до гінекологічного огляду?
- під час менструації ... читати далі »

13 Травня 2022 Пресслужба ХОССЦ 819

Медичні сестри КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" взяли участь у онлайн заході Ланцюг єднання медичних сестер України, організований Міністерством охорони здоров'я України з нагоди Всесвітнього дня медичної сестри.

Медичних сестер зі всіх регіонів нашої країни привітали Міністр охорони здоровя Віктор Ляшко, представники медсестринських асоціацій (в т.ч. голова Асоціації медичних сестер Хмельницької області Світлана Івасюк).

Проведені актуальні нині навчальні тренінги щодо психологічної стійкості в умовах війни та важливості вакцинації в умовах воєнного стану. Наостанок учасники заходу підбили підсумки та анонсували план роботи з питань медсестринства на 2022 рік.

Довідково: Всесвітній день медичної сестри проводиться під егідою Міжнародної ради медсестер (ICN - International Council of ... читати далі »

12 Травня 2022 Ольга Поліщук 744

АМУ пропонує чотири законодавчі кроки з підтримки комунальних підприємств, щоб вони могли у складний період надавати якісні послуги без підвищення тарифів.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан 10 травня в прямому ефірі на телеканалі UA:Перший розповів про проблеми житлово-комунального господарства громад у період воєнного стану та запропонував законодавчі кроки для покращення матеріального стану комунальних підприємств.
Він перш за все звернув увагу, що під час війни змінилася регіональна політика, адже виникло чотири типи територій: глибокий тил, прифронтові області, населені пункти, які знаходяться під тимчасовою окупацією, та території, де ведуться активні бойові дії. Такий поділ впливає не тільки на місцеву економіку, життя людей, а й на надання основних послуг для забезпечення ... читати далі »


9 Травня 2022 Військова частина 3053 НГУ 791

Кам'янець-Подільські нацгвардійці затримали громадянина з ймовірними наркотиками
8 травня, близько півночі, оглядаючи один з маршрутів патрулювання у місті Кам'янець-Подільський, гвардійці помітили чоловіка, який, окрім того, що порушував комендантську годину, ще й привертав увагу підозрілою поведінкою.
При спілкуванні з молодиком з'ясувалося, що він є 40-річним місцевим мешканцем, а на запитання, чи має при собі заборонені предмети або речовини відповів ствердно, уточнивши, що має три згортки з фольги з амфетаміном.
Після цього громадянин був затриманий та переданий слідчо-оперативній групі, яка підтвердила наявність у нього заборонених речовин.
Вага виявлених у затриманого речовин, схожих на наркотичні, становила близько 6 грамів.

3 Травня 2022 Пресслужба ХОССЦ 1156

Шунтування - створення нових шляхів кровопостачання в обхід ураженої судини.

У здоровому стані внутрішня стінка кровоносних судин є гладкою поверхею, без будь-яких наростів і перешкод. Але часто, протягом життя, у людини розвивається атеросклероз, що приводить до утворення на стінках судин атеросклеротичних бляшок. Вони звужують просвіт судин і порушують кровоток в органах і тканинах. У процесі збільшення кількості та розмірів бляшок просвіт судини повністю закривається, що призводить до некрозу тканин і органів.

Шунтування полягає в створенні нових шляхів кровопостачання в обхід ураженої ділянки кровоносної судини, що призводить до відновлення кровотоку. Шунтування слід відрізняти від стентування (імплантації в просвіт судини спеціальної трубчастої конструкції, що забезпечує розширення судини та відновлення ... читати далі »

3 Травня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1255

До уваги громадян щодо вчинення нотаріальних дій на тимчасово окупованих територіях️
У звязку зі збройною агресією Російської Федерації та розвязанням повномасштабної війни проти України, частина населених пунктів нашої держави опинилася під окупацію загарбників. Зважаючи на це, вкотре доцільно наголосити, що статтею 9 Закону України Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України, передбачено, що будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.
Будь-який акт (рішення, документ), виданий такими органами та/або особами, є недійсним і не створює правових наслідків. Відтак, усі нотаріальні дії... читати далі »


3 Травня 2022 Військова частина 3053 Нацгвардії уцкраїни 750

Воїни Національної гвардії продовжують створювати сімї.
Не стає на заваді справжньому коханню навіть війна.
"На шляху до твого серця мене не зупинили перешкоди. Я люблю тебе і щасливий від однієї думки, що сьогодні ти стала назавжди моєю", - такі чудові слова сказав своїй коханій Діані нацгвардієць Павло.
Радіємо, що іще два палаючі коханням серця поєдналися у шлюбі.
Кохання перемагає! Життя перемагає! Україна переможе!

2 Травня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмелтнциький ) 1255

️Згідно ст 40 ККУ не є злочином дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками. Під фізичним примусом у цій статті розуміється застосування щодо особи фізичного насильства з метою примушення її до вчинення протиправних дій або до протиправного невчинення певних дій всупереч її волі.
️Дії, які є фізичним примусом:
️або позбавляють особу, щодо якої застосовані, фізичної можливості діяти (внаслідок зв'язування, позбавлення волі із замкненням у приміщенні, заподіяння тілесних ушкоджень, що призвели до втрати свідомості, тощо);
️або спрямовані на те, щоб зламати психологічний опір особи і змусити її вчинити заборонене законом діяння (при мордуванні, катуванні тощо).
️Під ... читати далі »

27 Квітня 2022 Військова частина 3053 Нацгвардії уцкраїни 2187

У Камянці-Подільському у жінки виявили майже пів кілограма ймовірних наркотиків
Під час патрулювання міста гвардійцями спільно з працівниками поліції було помічено підозрілу жінку. Вона нервувала та намагалась уникнути зустрічі з правоохоронцями. Останні вирішили зупинити її для проведення перевірки документів та поверхневого огляду.
Під час нього було знайдено дві пластикові ємкості в яких знаходилась біла порошкоподібна речовина, що зовні нагадувала амфетамін. Приблизна вага речовини склала 450 грамів. Триває слідство.


11 Квітня 2022 Військова частина 3053 Нацгвардії уцкраїни 3269

До лав Нацгвардії продовжує прибувати пухнасте поповнення!
Сьогодні ще одна маленька захисниця - бельгійська вівчарка малінуа прибула на службу в одну з гвардійських військових частин. Після того, як трохи підросте, зміцніє та здобуде необхідні навички разом з рештою чотирилапого війська вона стане в стрій та боротиметься з ворогом та злочинцями.
Особливо тішаться новенькою, звісно ж, кінологи.
"Цій красуні всього декілька тижнів, вона ще не має імені, але вже добре орієнтується серед військових, бо ж подарували й доставили її нам саме наші побратими, - розповідає кінолог Володимир. - Малінуа це дуже рухлива та розумна собака, яка відмінно зарекомендувала себе під час різноманітних важливих завдань у війську. Бельгійська вівчарка прекрасно піддається дресируванню, вона кмітлива, віддана, а при правильному ... читати далі »

5 Квітня 2022 Ольга Поліщук 2376

Переселенці, як і економіка, мають стати частиною нашої перемоги Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Як пов'язати розшматовану країну в єдиний організм, котрий безперебійно працюватиме на перемогу? Чи є в нашої держави загальна стратегія забезпечення тилу і утримання економіки? Що треба для того, аби вона запрацювала?
Про це розповів Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. Два тижні він провів під обстрілами в Бучі, потім евакуював родину в Чернівці, сам тепер у Києві. Слобожан на постійному зв'язку з мерами і бачить усю картину системно.

Про чотири типи громад, воєнний Кабмін і економічну державну стратегію
Ми видихнули першу кризу і шок. Зламали руzzкій бліц-криг та показали, що вміємо і будемо битися. Однак переговори у Стамбулі й виведення частини підрозділів агресора в ... читати далі »

30 Березня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 2500

До уваги батьків новонароджених малят!
Спрощено процедуру реєстрації народження дитини поза закладом охорони здоровя.
Міністерство охорони здоровя України затверджено наказ від 04.03.2022 407 "Про забезпечення реєстрації новонародженої дитини в умовах воєнного стану".
️Відтепер у випадку, якщо пологи відбулися поза межами закладу охорони здоровя, документ про народження дитини у формі медичного свідоцтва про народження (за формою 103/о) зможуть видавати медичні працівники, які були присутні під час пологів або проводили перший огляд новонародженого.
️Засвідчувати народження дитини у такий спосіб зможуть усі медичні працівники, у тому числі ті, хто надає екстрену медичну допомогу.
️У разі неможливості виписати медичне свідоцтво про народження (за формою 103/о), медпрацівник може виписати довідку довільної ... читати далі »


30 Березня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 2749

Які втрачені та протерміновані документи можна оформити українцям у консульських установах за кордоном?
Одним з основних завдань консульських установ України є захист прав та інтересів держави, її громадян та юридичних осіб, а також відновлення порушених прав. Кожен громадянин України, який перебуває за кордоном, може звернутися до консульської установи за допомогою. Відтак, українці, які через російську агресію змушені були виїхати з країни та тимчасово перебувають на території інших країн, можуть оформити в українських консульських установах втрачені чи протерміновані документи.
Продовжити термін дії власного закордонного паспорта та для дітей
Внести відомості про дітей молодших 16 років до паспорта одного з батьків
Оформити Свідоцтво про підтвердження особи на випадок, якщо у вас є лише внутрішній ... читати далі »

30 Березня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 2274

Повторна видача свідоцтва про народження може здійснюватися за заявою:
дитини, щодо якої складено запис, у разі, якщо вона досягла 16 років та має паспорт;
її батьків / усиновлювачів (незалежно від віку дитини), опікунів/ піклувальників, крім осіб, позбавлених батьківських прав;
представника закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина;
органу опіки та піклування.
Для отримання дубліката свідоцтва необхідно надати:
заяву на повторну видачу свідоцтва.
паспорт громадянина України заявника, у т.ч. самої дитини, на яку складено запис про народження, якщо вона досягла 16 років;
довіреність (якщо звертається представник);
документи, що підтверджують родинні (сімейні) стосунки з особою, відносно якої повторно видається свідоцтво (якщо звертається опікун/піклувальник).
Нагадуємо... читати далі »

1

2 3 » 286

Курси валют на 21.05.2022
купівля
продаж
Міжбанк
$
29.8
29.95
33.23
33.4

Архів новин

<<Травень 2022>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31