clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
22 Вересня 2020 Світлана 297

Що варто знати про зміни, внесені до Положення про Єдиний реєстр довіреностей?

06 березня 2020 року набули чинності зміни до наказу Міністерства юстиції України Про запровадження Єдиного реєстру довіреностей та внесення змін і доповнень до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України від 28 грудня 2006 року 111/5, в тому числі до Положення про Єдиний реєстр довіреностей, затвердженого даним наказом Міністерства юстиції України.
Найосновнішою новелою стала норма, яка передбачає, що обов'язковій реєстрації у Єдиному реєстрі підлягають, окрім довіреностей (у тому числі їх дублікатів), посвідчених в нотаріальному порядку, ще й довіреності, прирівнювані до нотаріально посвідчених, а також відомості про припинення їх дії.
Довіреності, передбачені частиною 3 статті 245 Цивільного кодексу України, частиною ... читати далі »

22 Вересня 2020 Світлана 295

Щодо проставлення апостиля на документах нотаріусами України
З березня 2020 року у громадян зявилася можливість, звернувшись до нотаріуса, отримати послуги з проставлення апостиля на офіційних документах. Перш за все, варто визначити, які саме документи можуть підлягати проставленню апостиля нотаріусом:
документи про державну реєстрацію актів цивільного стану (крім витягу з ДРАЦС про смерть для отримання допомоги на поховання), видані лише відділами ДРАЦС.
нотаріально посвідчені документи (заяви про сімейний стан, афідевіти, заяви про згоду на виїзд дитини за кордон (така заява обов'язково повинна містити інформацію про супровід дитини та термін її повернення в Україну), фотокопії паспортів, свідоцтв виданих на бланках СРСР, УРСР, тощо).
судові рішення (копії вироків, рішень, ухвал, постанов).
виписки з ... читати далі »

21 Вересня 2020 Світлана 621

Хто має право на обовязкову частку у спадщині?
За своєю юридичною природою свобода розпорядження власністю шляхом вчинення заповіту (свобода заповіту) є одним із основоположних принципів спадкового права, при цьому вона не є абсолютною. Цивільним кодексом України визначено обмеження волі заповідача щодо права розпоряджатися власністю (обмеження принципу свободи заповіту) шляхом установлення права окремої категорії осіб на обовязкову частку у спадщині.
Відповідно до ст. 1241 ЦК України малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка). Наведений перелік осіб, які мають право на обовязкову частку, є вичерпним ... читати далі »


21 Вересня 2020 Світлана 497

Договір позики і договір позички: в чому різниця?

Одними із найпоширеніших видів договорів є договір позики та договір позички. У звязку із певною схожістю у назвах даних договорів, на практиці пересічні громадяни часто не розрізняють відмінності їх правової природи.
Так, за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобовязується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.
На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути надана розписка позичальника або інший документ, які посвідчують передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.
Договір позики ... читати далі »

18 Вересня 2020 РЦ з надання БВПД у Хмельницькій області 490

Як зареєструвати право власності на земельну ділянку, утворену за рахунок земельного паю

1 січня 2019 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні від від 10.07.2018 р. 2498-VIII, яким внесено зміни до Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв). Про нововведення розповідає фахівчиня Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ольга Глазунова.

Якщо особа має державний акт старого зразка (т.з. акт червоного кольору) на право власності на земельну ділянку, утворену ... читати далі »

17 Вересня 2020 Ольга Поліщук 886

Верховна Рада ухвалила зміни до Бюджетного кодексу, які зроблять громади фінансово незалежними
Із прийняттям законопроєкту 3614 за бюджетами громад закріпиться 60% ПДФО, громади не залежатимуть від районів, адже перейдуть на прямі міжбюджетні відносини із держбюджетом. Прийняття законопроєкту 3614 це формування сильних фінансово спроможних громад та підвищення добробуту кожного жителя громади незалежно від проживання в селі, селищі чи місті. Сьогодні на пленарному засіданні Парламент розглянув законопроєкт 3614 на і ухвалив його у другому читанні та в цілому як закон. Асоціація міст України вітає таке рішення.
15 липня 2020 року Верховна Рада України прийняла законопроєкт 3614 за основу.
Напередодні Комітет Верховної Ради України з питань бюджету розглянув питання щодо підготовки до другого читання проєкту Закону ... читати далі »


16 Вересня 2020 Гулівець Андрій Андрійович 894

Вагітність яскравий та відповідальний етап життя для кожної жінки. Бути вагітною щастя та справжнє диво. Проте для багатьох майбутніх матусь перший місяць вагітності найнервовіший та найтяжчий. Що ж потрібно знати про початок вагітності, аби не нервувати і подолати можливі складнощі.
Усі знають, що вагітність це фізіологічний процес, який триває 9 місяців. Лікарі рахують вагітність по тижням вона становить 40 тижнів або 280 днів. Перший місяць вагітності це 4 тижні.
Запліднення це процес злиття сперматозоїда з жіночою яйцеклітиною, що утворює зиготу, яка і започатковує новий організм. Деякі жінки запевняють, що відчували свою вагітність майже від самого зачаття запліднення яйцеклітини та імплантації зародка в матку.
Розвиток вашого малюка у перший місяць вагітності
Запліднене яйце просувається фаллопієвою ... читати далі »

15 Вересня 2020 Ольга Поліщук 932

Правління Асоціації міст України звернулося до Президента України щодо захисту конституційних прав громад
Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування Асоціація міст України добровільне, неполітичне обєднання місцевих рад, головною метою якого є захист та представлення інтересів громад. Правління АМУ надіслало відкритий лист до Президента із вимогою захистити конституційні права громадян і організувати зустріч із представниками місцевого самоврядування.
Ми, уповноважені представники 909 органів місцевого самоврядування членів Асоціації, належимо до різних політичних сил, представляємо різні за розміром та рівнем соціально-економічного розвитку муніципалітети.
Для Асоціації головними пріоритетами є безпека людей, надання якісних соціально-адміністративних послуг громадянам, забезпечення ... читати далі »

14 Вересня 2020 Шкеул Надія 1356

Помилки, які допускають жінки під час менструації
Менструація - фізіологічний процес, який відбувається в організмі кожної жінки. Як всім відомо завчасно передбачити симптоми цього процесу досить складно, оскільки організм кожної жінки індивідуальний, отже і симптоми в кожного різні від тупої болі, до непритомності. Переважно кожен з нас стежачи за своїм щомісячним циклом орієнтується в симптомах і днях приїзду гостей. Більшість прекрасної половини не надає важливої уваги початку менструального циклу, та продовжує працювати у звичайному ритмі.
Лікарі гінекологи мають різні точки зору на рахунок цього, та все-таки потрібно звернути увагу на 8 основних правил про які нам розповість Гресько Марина Дмитрівна к.мед.н., доцент кафедри акушерства та гінекології, лікар акушер-гінеколог першої категорії:
- Постільний ... читати далі »


13 Вересня 2020 Іван 1029

Чи варто робити щеплення під час вагітності і якщо так, то які?
На сьогоднішній день це питання виникає в кожної вагітної жінки.
Більшість лікарів вважають, що вагітність є протипоказанням для проведення
щеплення, адже у майбутніх мам спостерігається фізіологічне зниження
імунітету та й ризик виникнення ускладнень є значно вищим. Але, з іншого
боку, будь-який лікарський засіб, який потрапив в організм жінки впродовж 9
місяців, безпосередньо вплине на плід, що забезпечить формування
пасивного внутрішньоутробного імунітету(триває 6 місяців після
народження).
Тому потрібно чітко знати, які вакцин дозволені вагітним:

Якщо плануєте вагітність

Почнемо з вакцин, які варто зробити, якщо плануєте вагітністьта не
отримали ці щеплення раніше:
За 28 днів кір (жива вакцина), паротит, жовта лихоманка
За 30 днів поліомієліт
... читати далі »

13 Вересня 2020 Каерина Артикула 957

Пізня вагітність: медичні та психологічні аспекти

З точки зору сучасної медицини "пізніми пологами" вважаються перші пологи жінки старше 35 років. Проте ще у позаминулому столітті під категорію пізньонароджуючих підпадали жінки старше 18-20 років! Потім вікові кордони змістили, і ідеальним віком для народження первістка стали рахувати не 18-22, а 20-25 років. Пізніше лікарі заговорили про те, що до 30 років жінка може народжувати першу дитину без будь-яких побоювань, а поняття "пізньнароджуюча жінка" з 24-річного віку спочатку відсунулося на 28-річний, потім - на 30-річний рубіж, а надалі й зникло зовсім.
Зараз жінок після 35 років називають "віковими перщонароджуючими", а пологи в 40 років перестають бути чимось незвичайним. За статистикою, жінок, які народили першу дитину у віці між 30-40 роками, зараз стало в 3 рази більше, ніж ... читати далі »

13 Вересня 2020 Аліна Волянюк 921

ВПЛ. Що це таке та як вберегтися?

Рак шийки матки в Україні займає друге місце серед смертності від онкопатології, а причиною раку є саме вірус папіломи людини. Що ж таке цей вірус?

ВПЛ вірус папіломи людини (HPV Human Papillomavirus) це поширена інфекція генітального тракту.
Медичній науці відомо про існування понад 100 типів даного вірусу. Всі вони умовно розділені на 3 групи ризику розвитку онкологічного захворювання (високої, середньої і низької онкогенности), але для жіночого здоровя важливі такі два види:

Група вірусів високого онкогенного ризику представлена 14 типами: 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68. Саме 16 і 18 типи є найбільш небезпечними і викликають у 70% випадків рак шийки матки і дисплазію шийки матки.

Група вірусів низького онкогенного ризику штами 6, 11, 40, 42, 43, 44, 53, 54, 61, 72, 73, 81, які рідко викликають ракові та ... читати далі »


11 Вересня 2020 Луцик Марія Олегівна 741

Гінекологічний огляд. Готуємося разом
Безліч жінок під час відвідування гінеколога відчувають дискомфорт. Якщо підготуватися заздалегідь цього не буде відбуватися. І так на що ж варто звернути увагу перед візитом до гінеколога?
Крок 1. Психологічна підготовка до консультації гінеколога
Звернутися до гінеколога страшно, а часом і соромно. Дана думка є дефектом виховання, самовиховання і особливістю національних забобонів і не гідна сучасної дівчини / жінки. Себе і своє тіло потрібно поважати і любити!
Ви не зобовязані розяснювати оточуючим мету Вашого відвідування гінеколога.
Інформація про Ваше відвідування та стан є лікарською таємницею і не підлягає розголошенню та обговорення без Вашої згоди з родичами (матірю, чоловіком, тіткою і т.д.).
Крок 2. Гігієнічна підготовка до огляду гінеколога
Необхідно прийняти ... читати далі »

11 Вересня 2020 РЦ з надання БВПД у Хмельницькій області 699

Юрист місцевого центру довів право клієнта на встановлення безкоштовного газового лічильника

Юрист Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Роман Самчук довів у суді, що його клієнт має право на встановлення безкоштовного газового лічильника в квартирі.

Клієнт, який звернувся до Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, розповів, що АТ Оператор газорозподільної системи Хмельницькгаз відмовило йому у встановленні безкоштовного газового лічильника. На думку чоловіка, відмова була незаконною, тож він просив допомоги в юристів.
У місцевому центрі представляти інтереси клієнта в суді доручили юристові Романові Савчуку. В позові до суду юрист зазначив, що відмова у встановленні індивідуального газового лічильника суперечить ... читати далі »

11 Вересня 2020 Віта Кубрак 668

ВАГІТНІСТЬ І КОРОНАВІРУС - НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ МАЙБУТНІХ МАТУСЬ

Немає нікого красивішого за вагітну жінку: в очах - любов, в серці - щастя, на щоках - румянець, проте, на жаль, не завжди такий дивовижний період у житті жінки буває безхмарним. Сьогодні ми дамо відповіді на найпоширеніші запитання про коронавірусну інфекцію під час вагітності.
Як вберегтися вагітній жінці від даного вірусу?
Профілактичні засоби, як і для всіх це носіння масок, рукавичок, дотримання соціальної дистанції, та ретельне миття рук і промивання порожнини носа і рота.
Що потрібно знати при поступленні в пологовий будинок? Чи потрібно здавати тест на COVID-19?
Тести вагітна може здати в жіночій консультації, а у випадку екстреної госпіталізаціїї пацієнтка здає тест у тому стаціонарі, куди поступає. При досягненні терміну, коли ви знаходитеся ... читати далі »


10 Вересня 2020 Троцюк Катерина Вікторівна 786

Вагітність та вплив стресу на організм жінки.
Нещодавні дослідження дозволяють припустити, що сильний стрес може підвищити ризик передчасних пологів, бути причиною народження низьковагової дитини, та, ймовірно, мимовільного аборту. Згідно даних досліджень жінки, які перенесли психологічний стрес протягом перших трьох місяців вагітності, з більшою імовірністю передчасно народжують.
Вагітність - це період багатьох змін. Ваше тіло, емоції і життя вашої родини змінюються. Звичайно, майбутня мама рада цим змінам, але разом з ними, можуть додатися й переживання, а якщо жінка дуже вразлива, то переживання можуть перерости в стрес.
Стрес - стан психічної напруги, що виникає в процесі діяльності в найбільш складних і важких умовах.
- це неспецифічна реакція організму у відповідь на несподівану та напружену ситуацію; ... читати далі »

9 Вересня 2020 Ольга Поліщук 757

Створення парламентської слідчої комісії напередодні виборів є політичним тиском на місцеве самоврядування - звернення АМУ

На розгляді у Верховній Раді України перебуває проєкт Постанови 3693 від 18.06.2020 "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування по рішенням органів та посадових осіб місцевого самоврядування, що мають ознаки порушень чинного законодавства України, конфлікту інтересів та корупційних діянь".
Асоціація міст України розглядає таку ініціативу як черговий крок в напрямку посилення тиску на органи місцевого самоврядування напередодні місцевих виборів, запланованих на 25 жовтня 2020 року.
Адже прийняття Верховною Радою України такого рішення на початку виборчої кампанії створить додатковий інструмент політичного впливу на діючих міських ... читати далі »

7 Вересня 2020 Мельницький Вячеслав 881

Чи готовий Хмельницький до короно-вірусу?

Місто має 4 поліклініки. В кожній в них є по одному апарату для флюорографії, який відіграє не малу роль у діагностуванні запалення легень. Я вже кілька місяців намагався зробити флюлографію за місцем прописки у Поліклініці 4 (по вул. Молодіжній). Але в мене не виходило постійно, коли я туди приходив, там говорили що апарат не працює. В останній раз я прийшов і сказали, що апарат не працює і не відомо коли відремонтують, але не працює вже давно. Ще й сказали що потрібно направлення, або платити гроші?! (Ніби мені вдома немає що робити, ось і думаю, а не зробити мені флюрографію!!!!) Щоб узяти направлення потрібно йти до свого терапевта, який і казав робити флюрографію кілька місяців тому: записатись, піти в амбулаторію, відстояти чергу і отримати направлення. З ним безкоштовно можна ... читати далі »


7 Вересня 2020 Анастасія Назарець 831

Сквер імені Тараса Шевченка розташований у центрі міста Хмельницького. У парку розташований пам'ятник Т. Шевченку, фонтани та дитячий майданчик.
Парк імені Тараса Шевченка - одне з найулюбленіших місць відпочинку як маленьких, так і дорослих хмельничан. Веселими компаніями тут відпочиває молодь, мами гуляють з дітками, а малеча розважається на чудових атракціонах.
Неймовірна краса квітів та їх аромат зачаровують. У парку достатньо місця, щоб посидіти на лавочках в великій та веселій компанії, просто порозмовляти з друзями, або ж почитати книгу та подумати про важливе. Наймолодші розважаються, бігаючи біля фонтанів або доганяючи птахів, катаючись на машинках або стрибаючи на батутах. В парку особлива атмосфера, оскільки тут ти можеш відпочити не лише фізично, а й морально від тяжкого дня.
Також у парку знаходиться ... читати далі »

5 Вересня 2020 Лікар 879

Як діяти у випадку, коли пацієнт з підозрою на COVID-19, відмовляється від досліджень на ІФА та ПЛР, а працює, до прикладу, в харчовій промисловості?

Коментар
Це питання ми задали голові Хмельницької ОДА під час брифінгу.
Відповідь: Сам режим ізоляції встановлює сімейний лікар, а контролює дотримання Національна поліція. Якщо є порушення, то реагувати – вживати відповідні заходи, виписувати протоколи і спрямовувати їх до суду – мають працівники поліції. Якщо в особи, яка відмовляється від проходження ПЛР-тестування, є підозра на коронавірусне захворювання, вона має перебувати на самоізоляції, в місці, де унеможливлюється контакт зі сторонніми особами. Якщо особа порушує режим самоізоляції, то відповідні дії мають вчиняти представники правоохоронних органів.

1

2 3 » 265

Є. АфішаКурси валют на 25.09.2020
купівля
продаж
Міжбанк
$
28.27
28.29
32.91
32.93

Архів новин

<<Вересень 2020>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30