clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
9 Червня 2021 Наталія Рубиш 221

Креативна трансформація столиці стане топ-темою Інвестиційного форуму міста Києва 2021

09 червня 2021 року. Пошук шляхів, які дозволять Києву бути більш технологічним, екологічним і стійкішим до майбутніх ризиків, стане основною темою Інвестиційного форуму міста Києва. Про це повідомили в Департаменті економіки та інвестицій КМДА, який є організатором заходу.

Креативна трансформація великого міста є вимогою часу. Пандемія COVID-19 та карантинні обмеження спричинили загострення окремих міських проблем. Серед них недостатня доступність медичних і освітніх закладів, недосконалість інфраструктури громадського транспорту, доступного житла і рекреаційних просторів. Функціонування в умовах COVID-реальності потребує переосмислення того, як налагоджена життєдіяльність у столиці, зазначають у Департаменті.

Під час ... читати далі »

8 Червня 2021 Пресслужба ХОССЦ 240

Всесвітній тиждень серцевого ритму (8-14 червня 2021 р.)

Порушення серцевого ритму (аритмія) є одним з найбільш поширених патологічних станів серцево-судинної системи. За приблизними підрахунками тільки в Україні більше 1 мільйона людей з фібриляцією передсердь (більше відомою як миготлива аритмія).
Аритмії серця група порушень діяльності серця, пов'язаних з розладом ритмічності, послідовності та сили скорочень серцевого мяза.
Основні форми аритмій серця є прискорення скорочень серця (тахікардія), сповільнення (брадикардія), приступи серцебиття (зокрема, пароксизмальна тахікардія), блокади (зокрема, блокада правої ніжки пучка Гіса) тощо.
Деякі види аритмії серця перебігають непомітно для хворого, інші супроводяться неприємним відчуттям серцевих перебоїв, запамороченням.
Аритмія виникає як ускладнення артеріальної ... читати далі »

7 Червня 2021 Moonzori 258

Українська мова стала популярнішою в Google по вітальних запитах - дослідження Moonzori

Чи замислювалися ви над тим, коли в Україні найчастіше святкують день народження, та як змінився мовний тренд пошукового запиту в Інтернеті?
Сайт привітань Moonzori зробив дослідження у своїй тематиці на основі даних Google Trends періодом з червня 2015 по червень 2021 року. Це аналітичне дослідження дає нам змогу дізнатися, коли найчастіше люди зверталися до Google, щоб знайти привітання, а також, якою мовою вони робили свої запити: українською чи російською, і як протягом останніх років змінилася мовна пошукова історія в цій тематиці.
Google Trends це публічний web-додаток корпорації Google, заснований на пошуку Google, який показує, як часто певний термін шукають по відношенню до загального обсягу пошукових запитів у різних регіонах світу і на різних мовах.
Для ... читати далі »


7 Червня 2021 Пресслужба ХОССЦ 254

Черезстравохідне УЗД серця сучасний метод діагностики серцево-судинних захворювань.

Відділення ультразвукової діагностики КНП Хмельницький обласний серцево-судинний центр займає провідне місце в діагностиці серцево-судинних хвороб. Для точної та якісної діагностики, відділення оснащене сучасними ультразвуковими апаратами, два з яких експертного класу.

Наш заклад єдиний в Хмельницькій області виконує черезстравохідну ехокардіоскопію в режимі 3D - ультразвукове дослідження серця через стравохід з використанням спеціального датчика. Вона дозволяє достовірно оцінити анатомію камер і стінок серця, вушка передсердь, великі судини, роботу клапанів.

Даний метод дозволяє долати труднощі проходження ультразвукового сигналу через грудну клітку, особливо, якщо у пацієнта ожиріння, або деякі особливості ... читати далі »

6 Червня 2021 Пресслужба ОДА 324

Хмельниччина у ТОП-5 регіонів по залученню інвестицій від приватизації державного майна у травні

Приватизація 283 обєктів державної власності у травні має забезпечити надходження до бюджету коштів у сумі близько 500 мільйонів гривень. Про це інформує Фонд держмайна України.

Минулого місяця в усіх без винятку регіонах нам вдалося залучити інвесторів для обєктів, які ще дотепер вважалися державними. В одних областях на аукціони виставлялися масштабні підприємства, як от Дунаєвецький хлібокомбінат на Хмельниччині, в інших велика кількість нерухомості, яка вже давно потребувала додаткових інвестицій. Тож бізнес отримав чимало пропозицій, які дуже часто не залишалися поза його увагою.

За результатами торгів, що відбулися у травні, найбільше коштів до бюджету повинно надійти від приватизації обєктів на Хмельниччині ... читати далі »

5 Червня 2021 Лисенко А.О., студентка 5 курсу, Ніцович І.Р., доцент кафедри акушерства та гінекології Буковинського державного медичного університету 278

Міфи та факти підготовки до вагітності

За даними ВООЗ приблизно 10-20% подружніх пар страждають на безпліддя.
Чоловічий фактор складає 25-30%, жіночий фактор - 30-35%, поєднаний фактор - 20-30%, з невідомої причини - 10-15%.
Ендокринне (гормональне) безпліддя складає близько 40% від усіх форм безпліддя. Основні причини:
1. у жінок - ановуляція;
2. у чоловіків - погіршення якості сперми.
Кроки підготовки до вагітності для жінки наступні:
за півроку-рік до настання вагітності виключити шкідливі звички: куріння, алкоголь, кофеїн;
уникати стресів;
виключити ризик шкідливого впливу ліків;
за основу передпологової (прегравідарної) підготовки для жінок із неускладненим анамнезом запропоновано застосування вітамінів та мікроелементів протягом 34 менструальних циклів;
за 3 місяці до планування вагітності: вітамін В9 (фолієва кислота)... читати далі »


5 Червня 2021 Онисим`юк Катерина 368

Здоровий спосіб життя вагітних

Помірне фізичне навантаження і гімнастика позитивно впливають на організм вагітної жінки та її майбутньої дитини. Перш ніж приступити до виконання вправ обов'язково проконсультуйтеся з вашим лікарем. Якщо лікар вам дозволив, можете сміливо починати заняття. Не забувайте при цьому правильно дихати, розслаблятися після занять і, звичайно ж, отримувати задоволення.

Користь від фізичних вправ:
- зменшують кисневу недостатність в організмі;
- створюють сприятливий емоційний фон;
- забезпечують нормальну реакцію нервової системи на спричинену вагітністю функціональну перебудову організму;
- покращують кровообіг;
- забезпечують фізіологічний перебіг вагітності.
Також є спеціальні комплекси вправ для зміцнення та покращення еластичних властивостей мязів, що беруть участь у ... читати далі »

4 Червня 2021 Аліна 314

Фактори ризику виникнення акушерської патології

Вагітність - надзвичайно хвилюючий час, кожна жінка з нетерпінням очікує на народження свого малюка.
Саме тому, заради уникнення акушерської патології, необхідно знати про її різноманітні ризики виникнення, які основані на даних, отриманих під час обстеження жінки, та особливостях анамнезу:
1. Мала маса тіла жінки при народженні, недоношеність, асфіксія, родові травми, інфекційні та інші захворювання, перенесені нею в періоді новонародженості.
2. Високий індекс інфекційних та інфекційно - алергічних захворювань в дитячому віці і періоді статевого дозрівання. Зазначені захворювання нерідко гальмують розвиток статевої системи, а отже, і нормальний розвиток вагітності.
3. Ускладнення вагітності нерідко виникають у жінок з пізнім (пізніше 15 - 16 років) або передчасним ... читати далі »

1 Червня 2021 Ольга Поліщук 536

Асоціація міст виступила проти низки законопроєктів про забудову.

Під час засідання Правління Асоціації міст України під головуванням Голови АМУ, Київського міського голови Віталія Кличка, яке відбулося 22 квітня 2021 року, було розглянуто важливі питання в сфері містобудування. Засідання відбулося в режимі відеоконференції. Хмельниччину на заході представляли голова Хмельницького регіонального відділення АМУ, мер Хмельницького Олександр Симчишин і міський голова Славути Василь Сидор. Члени правління Асоціації міст України одноголосно ухвалили Рішення, в якому висловлена позиція категоричної непідтримки законопроєктів 4561 та 4562 як таких, що шкодять місцевому самоврядуванню і не забезпечують досягнення поставленої мети.
У Верховній Раді України зареєстровані законопроєкти 4561 Про внесення змін до деяких ... читати далі »


1 Червня 2021 Богдан 534

Під час вагітності жінки інтенсивно набирають вагу, але не всі знають , як правильно контролювати цей процес
В середньому за період вагітності жінка може набрати трохи більше 12 кг ваги. На цю цифру припадає як вага дитини (3300 г), так і вага навколоплідних вод, матки, плаценти, жирової тканини та тканинної рідини, а також вага молочних залоз. Звичайно, це середній показник і він залежить від індексу маси тіла (ІМТ).
Щоб визначити ІМТ беруть вагу до вагітності та зріст, а вираховується він за формулою - ІМТ (індекс маси тіла) = вага (кг)/зріст(м) x зростання (м). Цифра, яка вийде в результаті розрахунку і буде Вашим ІМТ.
ІМТ < 19,8- жінки худорлявої статури;
ІМТ = 19,8- 26,0 жінки середньої статури;
ІМТ > 26 жінки повної статури;
Якщо Ваш ІМТ перед настанням вагітності був менше 20, це означає, що у Вас була низька маса тіла до вагітності. ... читати далі »

31 Травня 2021 Пресслужба САД у Хмельницькій області 442

Нагадуємо громадянам про сезонні обмеження руху великовагових транспортних засобів у денну пору. Вони щороку вводяться на початку літнього сезону задля збереження автомобільних доріг загального користування.

На автомобільних дорогах загального користування державного значення встановлено відповідні заборонні дорожні знаки та інформаційні щити. Про застосування зазначених обмежень та місць розміщення тимчасових майданчиків поінформовано дотичні центральні органи виконавчої влади та асоціації автомобільних перевізників.

Кого стосується заборона?
Транспортних засобів, фактичною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь більш ніж 7 тонн.

Для кого робимо виняток?
Вантажівок, що здійснюють перевезення небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці, а також перевезення, повязані із запобіганням ... читати далі »

26 Травня 2021 Олександр Подвишенний 565

На Рівненщині пройшов Весняний мандрівний табір Стежками князів Острозьких

З 21 по 23 травня молодь з усією України подорожувала мальовничими куточками Рівненщини в пошуках пригод та нових знайомств. Цьогоріч у заході взяло участь 50 чоловік, зокрема були представники Волині, Рівненщини, Київщини, Житомирщини і так далі. Організаторами заходу були громадські організації Центр суспільних перетворень, Права Ініціатива, Національний альянс.

Мандрівка розпочалася в Острозі, а завершилася в урочищі Гурби, де у квітні 1944 відбувся один з найбільших боїв УПА проти зєднань НКВС та ЧА. Протягом маршруту учасники мали змогу побувати на екскурсії в Острозькому замку, Межиріцькому монастирі, руїнах Новомалинського палацу, пройтися екологічною стежкою у Бущі, побачити повстанський побут у криївці в Гурбах. Під час таборування ... читати далі »


26 Травня 2021 Олександр Подвишенний 665

У Польщі заохочують вакцинацію населення: гроші та машини в подарунок

У вівторок, 25 травня, керівник канцелярії прем'єр-міністра Польщі Міхал Дворчик повідомив про запровадження нових бонусів для тих, хто вакцинується проти коронавірусу, а також для територій, де вакцинованих буде найбільше.
Як повідомляє польський уряд, з 15 червня на всіх культурно-спортивних масових заходах у країні будуть присутні мобільні пункти щеплень. Там зможуть вколоти вакцину проти COVID-19 всі бажаючі.

З 1 липня отримати другу дозу вакцини можна буде в будь-якому пункті щеплення на вибір. Раніше це було майже неможливо, тому для багатьох осіб було незручно двічі приходити в один і той же пункт. Нововведення розраховане на те, щоб полегшити процес щеплення під час літніх відпусток.

Вакциновані особи, а також органи місцевого самоуправління... читати далі »

25 Травня 2021 Пресслужба Хмельницької ОДА 611

В області триває робота з перевірки ефективності використання державного майна
Завдяки спільній роботі фахівців Регіонального відділення Фонду держмайна по Вінницькій та Хмельницькій областях та облдержадміністрації пропозиції на приватизацію отримали 14 обєктів державного майна, що не використовувалося. З них 11 вже включено до переліку обєктів, що підлягають приватизації. Про це повідомила заступник начальника регіонального відділення ФДМУ по Вінницькій та Хмельницькій областях начальник Управління забезпечення реалізації повноважень Наталія Андрушко на засіданні робочої групи з питань ефективності використання державного майна в області, яке 21 травня провів перший заступник голови ОДА Cергій Тюрін.
Основне питання, що розглядалося на засіданні результати перевірок використання державного майна... читати далі »

24 Травня 2021 Марія Ласун 597

Як оформити випробування при прийнятті працівника на роботу?

Статтею 26 Кодексу законів про працю України (далі КЗпП України) передбачено, що при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

Строк випробування при прийнятті на роботу не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, шести місяців. Строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати одного місяця (ст. 27 КЗпП України).

У період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.

При прийнятті працівника на роботу ... читати далі »


21 Травня 2021 Ольга Поліщук 676

АМУ: Через дії Уряду та Нафтогазу 120 міст, де проживають 5 млн людей, вже в травні залишаться без гарячої води, а восени - без опалення.

20 травня 2021 року, Правління Асоціації міст України обговорило критичну ситуацію, що склалася у сфері комунальної теплоенергетики. Згідно постанови Кабміну 444 від 30 квітня 2021 року термін дії регулювання цін для теплокомуненерго закінчується 20 травня, Мінрегіону та Міненерго доручили розібратися з боргами за різницю в тарифах. Кабмін на позачерговому засіданні ухвалив постанову, якою продовжив термін дії спеціальних обовязків (ПСО) для тепловиків до 20 травня 2021 року. Причиною став фінансово-економічний стан підприємств, що свідчив про їхню неготовність забезпечити виконання ринкових вимог. Зокрема, станом на 26 квітня 2021 року заборгованості підприємств теплопостачання за спожитий ... читати далі »

19 Травня 2021 Ольга Поліщук 695

Втрати місцевих бюджетів: громади Хмельниччини можуть позбавити акцизного податку на тютюн.

В урядовому законопроекті закладено норму вилучення з бюджетів громад 5% роздрібного акцизу з тютюну. На думку авторів законопроєкту, перекладення обовязку сплати тютюнового роздрібного акцизу на великих гравців, які працюють в прозорому полі, дозволить додатково залучити до бюджету 1,9 млрд грн. Однак, через це муніципалітети можуть втратити 2,4 млрд грн, а справедливих компенсаторів для кожної громади Мінфін не може запровадити.
Перерозподіл акцизу на місцеві громади, як передбачається в документі, буде відбуватись через державний бюджет. Запропонований механізм не може забезпечити справедливе зарахування податку до місцевих бюджетів. Такі норми вигідні власникам роздрібних мереж, які не хочуть адмініструвати ... читати далі »

18 Травня 2021 Антипенко Ю.О., студентка 31 групи 4 курсу БДМУ. Куратор: доцент кафедри акушерства та гінекології БДМУ Бакун О.В. 780

Гормональна замісна терапія в гінекології: так чи ні?
Гормони в людському організмі-біоактивні речовини, що виробляються щитовидною залозою, гіпофізом головного мозку, наднирковими залозами, статевими залозами, підшлунковою.
Навіть при мінімальному відхиленні їх концентрації від норми, лікарі діагностують значні зміни і порушення з боку функціонування багатьох органів і цілих систем, які можуть бути як візуальними (ожиріння, підвищена волосатість, знижена працездатність), так і внутрішніми (збої в роботі статевої та серцево-судинної систем та ін.)
Що ж таке гормонотерапія та які її види існують?
Гормонотерапія- це найефективніший метод лікування захворювань і станів, пов'язаних з гормональними порушеннями і старінням організму
Види гормональної терапії:
1. Замісна це заміна втраченої функції певного ... читати далі »


17 Травня 2021 Юлія Манзяк 844

Зменшена допомога: замкнуте коло
Шорічна одноразова грошова допомога до 5 травня з 1999 року виплачується ветеранам війни. Щоправда, через кілька років після її впровадження, завдяки змінам, внесеним до Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу під час прийняття Закону України Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України, її розмір почав встановлювати Кабінет Міністрів України у зменшеному вигляді.
Власне, відповідні зміни у вищевказаних нормативно-правових актах і зменшили виплати. Якщо раніше розмір разової допомоги до 5 травня різним категоріям ветеранів війни визначався у кількості мінімальних пенсій за віком: для учасників бойових дій 5 мінімальних пенсій, для осіб з інвалідністю внаслідок війни 7, 8 або 10 в залежності ... читати далі »

14 Травня 2021 KURENI 716

На День Києва у Куренях проведуть новий фестиваль: дата і перші подробиці

29 та 30 травня на території ресторану Курені відбудеться дводенний фестиваль до Дня Києва, який обєднає події та проєкти, що формують сучасну українську культуру.

Якби ви зараз потрапили до найстарішого та незабаром найсучаснішого українського ресторану Києва Курені ви б точно його не впізнали порівняно з минулим роком. Та поки ресторатори готуються до чогось нового, команда вирішила створити привід провести День міста у колі друзів на зелених пагорбах Києва.

KURENI CITY PICNIC 2021 це новий фестиваль, що обєднує за частуваннями музикантів з різних куточків світу, арт-проєкти, культурні події та друзів на знаковій локації міста.

Окремо можна виділити музичне наповнення фестивалю: відбудуться концерти сучасних українських та зарубіжних ... читати далі »

1

2 3 » 275

Є. Афіша

Архів новин

<<Червень 2021>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30