FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
23 Липня, 2024

Археолог Володимир Захар’єв видав книгу про Плоскирів XVIII століття

«Це майже повна візуалізація. Машина часу, завдяки якій потрапляєш на 300 років у минуле рідного міста», - каже автор. Фото: надане Володимиром Захар'євим

Видання кольорове, ілюстроване, на 100 сторінок.

У Хмельницькому вийшла друком книга Володимира Захар’єва «Плоскирів XVIII століття». Видання створене на основі звіту про археологічний нагляд за копанням котловану під забудову на вулиці Староміській (офіційно ділянка зареєстрована на вул. Кам’янецькій 11/1).

Саме під час цієї роботи Володимир Захар’єв, археолог, старший науковий співробітник відділу охорони пам’яток історії та культури Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв зумів дослідити частину вулиці, яку, за словами науковця, можна з впевненістю датувати першою половиною – серединою XVIII століття.У котловані ним було зафіксовано три об’єкти, які свого часу використовувалися як житла чи торгівельна інфраструктура. А також знайти велику кількість датуючого матеріалу, зокрема кераміки, скляних, кістяних та навіть дерев’яних виробів.

«Звіт про розкопки, який ліг в основу книги, дає змогу нам побачити, яким було наше місто триста років тому. Іншим способом цього не зробиш, адже, наприклад, малюнків того часу, які б дали нам уявлення про тогочасне місто, до нашого часу не збереглося. Загалом, це такі перші широкомасштабні дослідження, які були проведені в Хмельницькому, та ще й з таким результатом. Нам вдалося знайти шматок вулиці. А це велика удача і для археолога, і, власне, для розуміння історії міста», - каже Володимир Захар’єв.

Книга кольорова, ілюстрована на 100 сторінок. Містить не лише деталі про археологічні дослідження Плоскирова періоду XVIII, а й понад 170 оригінальних фотосвітлин і не лише з розкопу, а й аналогії з інших місць України. А ще півтора десятка карт і схем-узагальнень.

«Це майже повна візуалізація. Машина часу, завдяки якій потрапляєш на 300 років у минуле рідного міста», - каже Володимир Захар’єв.

За словами пана Володимира, це сигнальне видання – друком вийшло поки десяток екземплярів. На повний тираж наразі шукають спонсорів.

«Ми б хотіли, щоб таке видання було не лише в бібліотеках, а й в школах міста. Щоб на уроках вивчення історії рідного міста діти могли наочно побачити та прочитати, яким був Плоскирів у XVIII столітті», - додає автор.